Öneri Bilgisayar Mühendisliği ve Mac

Devran Duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar,
Bilgisayar mühendisliği için bilgisayar almayı düşünüyorum bunun için mac düşündüm programlarda bir sorun çıkar mı sizce ve şu 3 modelden hangisini önerirsiniz?
M2 pro
M1 pro
M2 Air

Hmza Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhabalar,
Bilgisayar mühendisliği için bilgisayar almayı düşünüyorum bunun için mac düşündüm programlarda bir sorun çıkar mı sizce ve şu 3 modelden hangisini önerirsiniz?
M2 pro
M1 pro
M2 Air
Mac eğitim için önermem.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
411
Arkadaşlar merhabalar,
M2 pro
M1 pro
M2 Air
Oyun oynayacaksan windows isletim sistemli bir bilgisiyar almanı öneririm

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar merhabalar,
M2 pro
M1 pro
M2 Air
Mac sorun çıkarmaz.Eğer ki senden Windows uygulaması yüklemeni isterlerse VM yapacaksın.Hafif olması+Bataryası ile tercih edilebilir,oyun oynanmayacaksa.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,193
Neden illa Mac istiyorsunuz ki? Macler gereksiz pahalı olduğu için soruyorum. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve Mac'e gerek duyduğumuzu hiç hatırlamıyorum. Sınıfta 1 2 kişide Mac var onun dışında herkes Windows kullanıyor. Hatta Mac kullanan arkadaşlar bazı programların Mac versiyonu olmadığı için sanal makine veya başka yöntemlere başvuruyorlar.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Neden illa Mac istiyorsunuz ki? Macler gereksiz pahalı olduğu için soruyorum. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve Mac'e gerek duyduğumuzu hiç hatırlamıyorum. Sınıfta 1 2 kişide Mac var onun dışında herkes Windows kullanıyor. Hatta Mac kullanan arkadaşlar bazı programların Mac versiyonu olmadığı için sanal makine veya başka yöntemlere başvuruyorlar.
Hafif ve bataryası uzun ömürlü.

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499

M islemcili MacBook'lar su an kendi kategorisinde Windows cihazlardan cok daha uygun fiyata daha iyi isler cikariyorlar. Herkesin pahali aletler olarak bakmasi biraz garip geliyor bana. Ayni kategorideki Windows cihazlar cok daha pahali. MateBook X Pro'nun baslangic fiyati 45K...

Eger okulunuzda iyi bir bilgisayar laboratuvari varsa Mac ile yapamayacaginiz islerde orayi kullanabilirsiniz. Eger boyle bir secenek yoksa okula baslayinca once bir hocalarinizla gorusun. Windows gereken durumlarda ne yapabileceginizi konusursunuz cunku M islemcili modellerde Windows kullanmak da masrafli.

Alacaksaniz muhakkak 16GB RAM tercih edin. M2 Air alacaksaniz 16-512 model sart bence cunku 256GB SSD modelle 512GB arasinda epey buyuk bir SSD hiz farki var. Apple insanlari 512GB almaya zorlamak istemis biraz bu seride. M1 Air 16-512 iyi bir tercih olur bence.