Bilgisayar mühendisliği için laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bilgisayar mühendisliği için lisans hayatım boyunca ve sonrasında 1 2 sene götürebilecek laptop arıyorum. Aklımda Macbook Pro var fakat yeterli olur mu bilmiyorum
bütçem 10.000 TL. Macbook hakkında görüşleriniz ve daha farklı laptop önerilerinizi bekliyorum.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Rakipsiz ve çok güçlü bir cihaz, aynı fiyatlardaki cihazların çok üstünde.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Bilgisayar mühendisliği için lisans hayatım boyunca ve sonrasında 1 2 sene götürebilecek laptop arıyorum. Aklımda Macbook Pro var fakat yeterli olur mu bilmiyorum
bütçem 10.000 TL. Macbook hakkında görüşleriniz ve daha farklı laptop önerilerinizi bekliyorum.
Herhalde attığım Macbook düşünüyorsunuz. İçindeki işlemci çok kötü.

Bende bunu öneririm. Macbook katlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Herhalde attığım Macbook düşünüyorsunuz. İçndeki işlemci çok kötü.
Aynen Allah korkuları yok.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Ekran Görüntüsü (105).png

Hocam sizin ekran kartının iyi olmasına ihtiyacınız yok sanırım. O yüzden ofis laptopu da alabilirsiniz. Taşıması vs. daha kolay olur. Casper önerilmez fakat bu ürünün hiç şikayetini duymadım. Genelde gaming ürünleri çok şikayet alıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Ekli dosyayı görüntüle 94317

Hocam sizin ekran kartının iyi olmasına ihtiyacınız yok sanırım. O yüzden ofis laptopu da alabilirsiniz. Taşıması vs. daha kolay olur. Casper önerilmez fakat bu ürünün hiç şikayetini duymadım. Genelde gaming ürünleri çok şikayet alıyor.
Yalnız o mühendislik için değil. MX230 çöp. :)

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47

Ekli dosyayı görüntüle 94317

Taşınabilirliği ve pil performansına ihtiyacım var aslında. Öneriniz için teşekkür ederi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu cihazı taşıması biraz sorun olmaz mı hocam. Ve pil ne kadar dayanır gün içinde bana bu da önemli. Öneriniz için teşekkürler.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Taşınabilirliği ve pil performansına ihtiyacım var aslında. Öneriniz için teşekkür ederi.

Rica ederim:)

17 inch cihazlar biraz zorlayabilir ama 15 inch olması taşınabilirliği arttıracaktır, ryzen 4 cihazların çoğu görece ince sayılır, ağırlığının taşımayı pek engelleyeceğini sanmıyorum. Pil performansı üzmez:)

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Yalnız o mühendislik için değil. MX230 çöp. :)
Ofis işlerine daha yatkın evet ama mühendislik için ne yapıldığını bilmediğimden bi öneride bulunayım dedim. Olmuyorsa alın geçin diğerini ama 8GB RAM destek yapsanız iyi olur.

Bu cihazı taşıması biraz sorun olmaz mı hocam. Ve pil ne kadar dayanır gün içinde bana bu da önemli. Öneriniz için teşekkürler.
Aynen taşınabilirlik ve pil üzmez. Paranız varsa attığım RAM al tak. 5 sene çok rahat kullanırsınız. Rica ederim :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Ofis işlerine daha yatkın evet ama mühendislik için ne yapıldığını bilmediğimden bi öneride bulunayım dedim. Olmuyorsa alın geçin diğerini ama 8GB RAM destek yapsanız iyi olur.
Evet yetmiyor MX230.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338

Son mesajlar