Öneri Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Enis Atay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MacBook almak gerekli midir, ne gibi artıları olur? Windows notebook alıp ayrı bir SSD takıp o SSD'ye de Linux kursam daha mı mantıklı olur?
Önerilerinizi bekliyorum.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
MacBook almak gerekli midir, ne gibi artıları olur? Windows notebook alıp ayrı bir SSD takıp o SSD'ye de Linux kursam daha mı mantıklı olur?
Macbook almanın en ufak bir getirisi yok. Güzel bir laptop alıp linux kurun.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Oyun oynayacaksan MacBook alamazsın zaten. Eğer oyun oynayan birisi değilsen bütçen varsa alabilirsin ancak M1 işlemcili modellerde Windows desteği kısıtlı şu an. O yüzden Windows işini M1 işlemcili bir modelde unut bir süre. Zaten M1 işlemcili bir model almayacaksan MacBook almana gerek yok. Ben bilgisayar mühendisliğini yeni bitirdim. Geçen hafta bir M1 MacBook Pro aldım çok memnunum. Pil performansı muazzam.

Macbook almanın en ufak bir getirisi yok. Güzel bir laptop alıp linux kurun.
Sistemsel açıdan yok diyebilirsin ancak Linux kuracağın herhangi bir cihaz ne MacBook kadar kaliteli bir kasaya sahip olacak ne de pil performansı bu kadar iyi olacak.

Son mesajlar