Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Klyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Merhabalar Lise 2 öğrencisiyim bilgisayar sistemleri donanım yazılım vs. Bu tip konulara hep ilgim olmuştur bu alanda okuyan veya çalışan kişiler bana tavsiye verebilirler mi? Kendimi nasıl geliştirip öne atabilirim teşekkür ediyorum temelden başlamak önemli.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Merhabalar Lise 2 öğrencisiyim bilgisayar sistemleri donanım yazılım vs. Bu tip konulara hep ilgim olmuştur bu alanda okuyan veya çalışan kişiler bana tavsiye verebilirler mi? Kendimi nasıl geliştirip öne atabilirim teşekkür ediyorum temelden başlamak önemli.
@Gece baykuşu

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Siz yazılım mühendisliği okumuyor musunuz da?
Hayır Bilgisayar Programcılığı 2.Sınıf okuyorum. Tavsiye olarak hangi alan üzerinde ilgisi varsa ona göre programlama çalışmasını ve ilk başta hangi dilden öğrenmesi gerektiğini tavsiye edebilirim.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Hayır Bilgisayar Programcılığı 2.Sınıf okuyorum. Tavsiye olarak hangi alan üzerinde ilgisi varsa ona göre programlama çalışmasını ve ilk başta hangi dilden öğrenmesi gerektiğini tavsiye edebilirim.
hmm,ikisi aynı şey değil mi pc programcılığı ile yazılım mühendisliği farki ne

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
hmm,ikisi aynı şey değil mi pc programcılığı ile yazılım mühendisliği farki ne
BilgisayarProgramcılığı 2 yıllık önlisans bölüm Yazılım Mühendisliği 4 yıllık bölüm en önemli fark Mühendislik derslerinin daha ağır olması Mühendis öğrencisi Matematik fizik lineer cebir üstüne üstlük sadece yazılım öğrenir. Programlamcılıkta bunlar yok.

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
BilgisayarProgramcılığı 2 yıllık önlisans bölüm Yazılım Mühendisliği 4 yıllık bölüm en önemli fark Mühendislik derslerinin daha ağır olması Mühendis öğrencisi Matematik fizik lineer cebir üstüne üstlük sadece yazılım öğrenir. Programlamcılıkta bunlar yok.
Bilgisayar programcılığında gördüm bu dersleri Mat 2

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Lisedeyken üni matematiğine bakılmaz, mantıksız. Senin yapabileceğin en güzel, kolay şey yazılım öğrenmek olur. C++ yada Java bakman büyük artı sağlayacaktır bilgisayar müh için.