Yardım Bilgisayar konumumu bulamıyor

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhabalar, Google Maps ve diğer harita uygulamaları dahil konumumu bulamıyor. Haritada sağ alttaki noktaya tıklayınca İstanbul'u gösteriyor ama detaylı yerimi göstermiyor. Google ile görüştüm tüm ayarları yaptık ama çözüm bulamadık. Şöyle bir şey var bilgisayarı mobil internete bağlayınca konum çalışıyor ve buluyor. Normal kabloluya geçtiğimde bulamıyor. Telefonda hem wifi hem mobil ile buluyor sorun yok.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Merhabalar, Google Maps ve diğer harita uygulamaları dahil konumumu bulamıyor. Haritada sağ alttaki noktaya tıklayınca İstanbul'u gösteriyor ama detaylı yerimi göstermiyor. Google ile görüştüm tüm ayarları yaptık ama çözüm bulamadık. Şöyle bir şey var bilgisayarı mobil internete bağlayınca konum çalışıyor ve buluyor. Normal kabloluya geçtiğimde bulamıyor. Telefonda hem wifi hem mobil ile buluyor sorun yok.
Windows tuşu + X'e tıklayın Denetim Masasını açınız. Bölge'yi tıklatın ve ardından konum sekmesinden konumunuzu değiştirin.

Başlat menüsünden Ayarlar'ı seçiniz. Gizlilik seçeneğini seçiniz, konum seçeneğini seçiniz. Bu menüden konum geçmişi başlığı altından temizle seçeneğine tıklayınız. Ardından varsayılan konum seçeneğinden varsayılan konumunuzu örneğin İstanbul, Ataşehir (kendi konumunuz) olarak ayarlayınız.

Reaksiyon puanı
16,118
gps modülü gerek cep telefonu ve tabletlerde bazı notebooklarda var ama çoğunda yok o nedenle öyle.