Bilgisayar kendisini resetliyor

Bu konuyu okuyanlar

Demirfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1 haftadır bilgisayarım kendi kendine belirsiz zamanlarda kendisini resetliyor. İlk defa bu sorunu yaşadığımda CPU'ya yüklenen bir strateji oynuyordum, başta sorun CPU olabilir mi acaba diye düşündüm ancak daha sonra sadece Discord üzerinden sohbet ederken de iki defa reset attığına şahit olunca CPU'ya odaklanmayı bıraktım. Daha sonra CPU ve Ekran Kartı ısınıyor mu diye kontrol ettim ancak herhangi bir ani ısınma yok. Kasayı açıp kabloları kontrol ettim, ancak herhangi bir problem göremedim.

1 haftadır bu problem sürüyor ve sebebini bilmiyorum. Bir haftanın içerisinde sadece dün sorun yaşamadım, bütün gün sadece emulatör ile NeoGeo oyunları oynadım ve internette dolaştım, herhangi bir reset problemi yaşamadım. Ancak bugün tekrar bir oyuna(GTA V) girmek istedim, oyun açıkken alt tab'a aldım ve Youtube'dan bir müzik açtığım gibi şaak, sistem resetledi kendisini. Daha sonra tekrar sistemi açarken Windows'un parola ekranında tekrar bir reset attı. Sonra tekrar atınca gücü kestim ve biraz bekleyip şu an yeniden açtım. Bu problem ne kaynaklı olabilir?

NOT: Bilgisayarı Haziran ayında topladım. Haziran ayından beri ilk kez bu sorunu yaşadım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kablolamada ,soket girişlerinde bi sorun olabilir. Özellkle anakarttaki 24 pinlik kabloyu söküp tekrar bi takın.

Demirfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablolamada ,soket girişlerinde bi sorun olabilir. Özellkle anakarttaki 24 pinlik kabloyu söküp tekrar bi takın.
Hocam 2-3 gün evvel bütün kabloları söküp tekrar taktım, herhangi bir zarar gelip gelmediğini kontrol ettim. Hala aynı durumu yaşamaya devam ediyorum.