Bilgisayar Kendi Kendine Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

ozgun35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci : İntel i7 3770 3.40GHz
Ram : 8GB
İşletim Sistemi : Windows 10 pro 64 bit
Ekran Kartı : Asus R7 265 Series 2GB GDDR5 256 Bit
Harddisk : 1 TB 7200rpm
Sorunum : 1 Aydır devam ediyor arada bir kendi kendine bilgisayar kapanıyor arada 10 dk da arada 12 saat te kapanıyor vede her parçayı test ettim ram anakart ekran kartı ısınma konusunda sıkıntı yok ısınmıyor
ama bilgisayar kapandıktan sonra tamamen elektriği kesmeden ve yeniden vermeden bilgisayar açılmıyor ses bile çıkmıyor bazen elektrigi tamamen kesip verdikten sonra bile açılmıyor yeniden kesip vermem gerekiyor daha yeni anakartı değitirdim ondan öncede bu sorun vardı hala devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Uygulamalardan dolayıda deil herhangi bir zaman oluyor ayrıca 2 kere format attım 1 ay içinde
Power supply 500 w pek detaylarını bilmiyorum ama 2 senedir çalıştırıyor eneji eksikliği olmadığını düşünüyorum ama eskidiği için olabilir diye düşünüyorum

ozgun35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncelleme Şuan Power supplynin içini tamamen temizledim fanınıda 2 gün içinde kesin çözülmüşmü yoksa hala sıkıntı yaratıyormu anlıyıcağım

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Güncelleme Şuan Power supplynin içini tamamen temizledim fanınıda 2 gün içinde kesin çözülmüşmü yoksa hala sıkıntı yaratıyormu anlıyıcağım
Kardeşim devrelerde yanık kondansatörlerde patlama yada beyaz krem gibi sıvı şeyler var mı onlara dikkat et sorunun güç kaynağında olabilir.

ozgun35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim devrelerde yanık kondansatörlerde patlama yada beyaz krem gibi sıvı şeyler var mı onlara dikkat et sorunun güç kaynağında olabilir.
patlama falan yok görmedim bu aksam steamden oyun indirmeye bırakıcam galiba power supply cok ısındığındanmış zaten patlama falan olsaydı ses cıkardı patlarken suana kadar garip bi ses cıkartmadı gene cok ısınıyor power supply yazı idare ettirmek için ne yapabilirim acaba bu saate kadar sıkıntı cıkarmadan kapanmadan çalıştı sadece son 1 saattir kasma oldu oyunda
yeni power supply alsam ısınma sorunu geçermi yazın cok ısınıyor sıkıntı cıkartmasın

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
patlama falan yok görmedim bu aksam steamden oyun indirmeye bırakıcam galiba power supply cok ısındığındanmış zaten patlama falan olsaydı ses cıkardı patlarken suana kadar garip bi ses cıkartmadı gene cok ısınıyor power supply yazı idare ettirmek için ne yapabilirim acaba bu saate kadar sıkıntı cıkarmadan kapanmadan çalıştı sadece son 1 saattir kasma oldu oyunda
yeni power supply alsam ısınma sorunu geçermi yazın cok ısınıyor sıkıntı cıkartmasın
Valla bir sorunu var powerin yenisini almanızı öneririm.