Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

alper kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaslar ben pc yi 1 hafta hic acmadim sonra actim fakat 1 saat sonra kendi kendine kapandı ilk basta anlamadim sonra actim 10 dk sonra kapandi biraz bekledikten sonra tekrar actim işlemci ısısına baktim 35 dereceydi 45 e felan cikti mt2 ye girdim 50 55 derece oldu yine kapandi 1 hafta once 40 derece üstüne cikmiyordu ve böyle bir sorun yoktu sonra termal macun aldım islemciye sürdüm fanı temizledim ama hala aynı bazen 1 saat durup kapanıyo bazen 5 dk bazen 10 dk değisiyor fana baktım güzelce çalısıyor ama islemci bazen 30 derece bazen 60 derece oluyor aklim karisti 40 derecede bile kapaniyor sizce sorun nedir.

MrVolkan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İşlemcinin termal macununu en son ne zaman yenilediniz veya hiç yenilediniz mi ?

Enes Özel

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Dostum, bilgisayarına virüs girmiş olabilir. Bilgisayarına sağlam bir virüs programı ile tarama yaptır tehdit bulursa hiç temizlemeye uğraşma, direk 0'dan format at derim.

MrVolkan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Dostum, bilgisayarına virüs girmiş olabilir. Bilgisayarına sağlam bir virüs programı ile tarama yaptır tehdit bulursa hiç temizlemeye uğraşma, direk 0'dan format at derim.
Virüsle bi alakası olsaydı işlemci ısısı o kadar artamazdı formatla flnda çözülmez bu iş işlemci termal macunu yenilemesi gerekiyor yaklaşık 1yıl yenilemeyince böyle sıkıntılar olabiliyor.

alper kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Termal macunu 4 gün önce yeniledim ama artık 35 derece felan ısısı
Ben wirelles adaptorü yeniledim daha iyisini aldim onu takmadan 1 gün önce birsey yoktu kapanma felan bunu takinca sorun oldu belkide güc kaynagi yetmiyor olabilir cunku bazen fisi cikarip takmadan pc acilmiyor

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Virüsle bi alakası olsaydı işlemci ısısı o kadar artamazdı formatla flnda çözülmez bu iş işlemci termal macunu yenilemesi gerekiyor yaklaşık 1yıl yenilemeyince böyle sıkıntılar olabiliyor.

Bir sene icinde termal macuna hicbir sey olmaz. Ben eski bilgisayarimdaki macunu 6 sene yenilemedim, su an kullandigim bilsayarda yaklasik iki senelik ve herhangi bir sorunu yok.

Verdigin degerler kesinlikle yüksek degil, sorun baska bir seyden kaynaklaniyor muhtemelen.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Mavi ekran veriptemi kapanıyor yoksa çat diye mi?

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Sorun PSU nun yetmemesi olabilir. Sisteminizi ve PSU'nuzun özelliklerini yazın.

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Muhtemel Olanak PCU Yazılım Programlarından Kaynaklı Bir Sorun Olacağını Düşünmüyorum .

Mythblood58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki ihtimal var;
1.PSU yetersiz
2.Soğutucu iyi soğutamıyor

seytangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
asus x55a SX117H model laptobumun işlemcisini intel i-5 işlemci taktım pc açılıyor kullanıyorum hiç bir problem yokken 25-30 dk sonra pat diye kapanıyor. tekrar açtıgımda yine aynı şekılde bi süre içinde tekrar kapanıyor. işlemci ısısına speed fan programı ile baktığımda yanıyor olarak görülüyor 60-65 arası bi derecede.
işlemci fanı laptop içi tamamen tertemiz termal macununuda yeniledim.. Sizce işlemci uyuşmazlığımıdır yoksa işemci fanının soğutması yeterli değilmidir.. İcecek dolabına koydum pc yi bi 5dk kadar işmeci ısısında çok bir düşme de olmadı fazlada uzun tutmak istemedim zarar olmaması açısından dolayısı ile soğuk bir ortamda da işlemci ısısı düşmedi diyebiliriz.

seytangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce Sorunum ne olabilir Eski işlemcimi geri taktığımda kapanma problemim olmuyor bu arada onuda belirteyim.. Eski işlemcim de intel celeron çift çekirdek 1.8

seytangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz cesaretlenip dolapta beş dk kadar durdugunda 50C 48C arası değişiyor boştayken ama zaten işlem yaparken bu ısıda olması gerekıyor sanırım 90C yi geçiyor ve sonra pat Gidiyor

seytangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
intel celeron işlemciyi taktığımdada işlemci ısıssında bir değişme yok ondad yanıyor anakart ısısında biraz düşme oluyor sadece ama pc kapanmıyor fark yok diyecek kadar bir birine yakın ısıları hala anlamış değilim galiba desteklemiyor kimsede yardımcı olmadıgına göre celeron işlemciye devam gibi görülüyor