Bilgisayar Kasasındaki tozlar nasıl temizlenir?

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cevabı şağıdaki Video da:
[video=youtube;QoUlOpKMk9Q]http://www.youtube.com/watch?v=QoUlOpKMk9Q&list=UUKdl8beU8N6I_JY8bjLnA3Q[/video]

İYİ SEYİRLER

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D konuşmak kolay.gel temizle bu kasayı.

7lfbUgS.jpg

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yaptigi kesinlikle yanlis. Bilgisayari temizlerken fanlarin dönmemesi gerekir, eger dönerse bilgisayar statik elektrik toplayabilir ve sorun cikarabilir. Kesinlikle süpürge makinesi / sac kurutma makinesi gibi cihazlarla bilgisayar parcalarina yaklasmayin. Ben bilgisayarimi basincli hava spreyi ile temizliyorum. Temizlerken MUTLAKA fanlarin dönmemesine özen gösterin.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
elektrik süpürgesini açtığım gibi bi cacık kalmıyor içinde :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
beyler şimdi pc kapalıyken yapıyoruz değil mi bunu hiç bir şey çalışmayacak mı ?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Saç kurutma makinesi zarar verebilir.

Eğer evdeyseniz elektrikli süpürge en temiz ve kolay çözüm.Kasadaki herhangi bir parçanın süpürge tarafından yutulmaması için süpürgenin ağzına eski bir çorap gerip öyle süpürün.Dikkat edilmesi gereken tek nokta süpürgeyi kasanın içindeki herhangi bir fana tutup döndürmemektir.Süpürgenin yüksek emiş gücü sayesinde fanlar kapasitesinden fazla devirde dönerek göbeği yer ve artık ses çıkarmaya ve gün geçtikçe kapasitesinin düşüp kısa zaman içinde de bozulmasına sebebiyet verir.Isınan işlemciyi veya ekran kartını yeterince soğutamayıncada işlemcinin yanmasıyla bile sonuçlanabilir.

Ben eskiden kasayı açar heryerine süpürgeyi tutardım.Özellikle fanlara süpürgeyi en kusursuz açıda tutup olağanüstü hızda dönmesini sağlardım.Böylece temizlendiğini sanardım.Taa ki işlemcim ve ekran kartımın fanları bozulup ikiside yanana kadar.

Normalde en doğrusu hava üfürmektir.İşyerimdeki bilgisayarıma kompressör ile hava tutup temizliyorum.Fabrika çıkışı gibi oluyor bilgisayar.Yine bu noktada en dikkat edilmesi gereken nokta fanların dönmemesi.Bi parmağınızla hava tuttuğunuz fanı tutun ve öyle hava üfürün.Süpürgeyle temizlerkende aynı şekilde.Temizlediğiniz fanı parmağınızla tutun ve dönmesini engelleyin.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ayrıca saç kurutma gibi cihazlar elektronik dalga yarar ve bellek modüllerinin bozulmasına neden olabilir :) Pc yi temizleyecekseniz basınçlı komprasörler var olmadı gidersiniz bi bisikletçiye o bile halleder :) tabi bir de dip bakım var :D macun yenilenmesi felan :D

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Eğer evdeyseniz elektrikli süpürge en temiz ve kolay çözüm.Kasadaki herhangi bir parçanın süpürge tarafından yutulmaması için süpürgenin ağzına eski bir çorap gerip öyle süpürün.Dikkat edilmesi gereken tek nokta süpürgeyi kasanın içindeki herhangi bir fana tutup döndürmemektir.Süpürgenin yüksek emiş gücü sayesinde fanlar kapasitesinden fazla devirde dönerek göbeği yer ve artık ses çıkarmaya ve gün geçtikçe kapasitesinin düşüp kısa zaman içinde de bozulmasına sebebiyet verir.Isınan işlemciyi veya ekran kartını yeterince soğutamayıncada işlemcinin yanmasıyla bile sonuçlanabilir.

Ben eskiden kasayı açar heryerine süpürgeyi tutardım.Özellikle fanlara süpürgeyi en kusursuz açıda tutup olağanüstü hızda dönmesini sağlardım.Böylece temizlendiğini sanardım.Taa ki işlemcim ve ekran kartımın fanları bozulup ikiside yanana kadar.

Normalde en doğrusu hava üfürmektir.İşyerimdeki bilgisayarıma kompressör ile hava tutup temizliyorum.Fabrika çıkışı gibi oluyor bilgisayar.Yine bu noktada en dikkat edilmesi gereken nokta fanların dönmemesi.Bi parmağınızla hava tuttuğunuz fanı tutun ve öyle hava üfürün.Süpürgeyle temizlerkende aynı şekilde.Temizlediğiniz fanı parmağınızla tutun ve dönmesini engelleyin.
Oooo hocam çok sağol:) Ben bilmiyodum fanı tutmamız gerektiğini ,direk yardırıyorum bende.:huh::(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Varmı başka hayat kurtaran tavsiyeleriniz arkadaşlar ?:)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41

Ben de masaüstü bilgisayar kullanırken elektrikli süpürgeyle temizliyordum. Kasayı balkona çıkarıyordum, hava üfleme fonksiyonu vardı bizim elektrikli süpürgenin. Onunla hava üflettiriyordum. Bayağı da etkil oluyordu :) Sonra kulak çubuklarını nemlendirip anakart üstünde kalmış o tozları alıyordum :)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
küçük yumuşak tüylü fırçalar var. ben anakarttaki tozları onla temizliyorum :) e. süpürgeyle vs çıkmıyor :)
tertemiz olur fırçayla. zaten çok fanda yok. bir tane egzoz fan var. işlemci ve psu nun fanları var. kasa kapaklarıda kapalı. en çok da işlemci soğutucusu tozlanıyor :)