Bilgisayar Kasası Önerisi (Boş Kasa)

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. USB 3.0 destekli yeni bir sisteme geçtiğim için evdeki USB 2.o'lık yadigar sistemimi kasası ile birlikte rafa kaldırarak yeni boş bir kasaya ihtiyacım oldu.

Araştırmalarım sonucu Fiyat/Performans ürünleri olarak DARK'ın kasalarına gözümü kestirdim ve Dark N10 modelinin çok tutulduğunu gördüm. Öyle ki zamanla bu kasanın N10 Pro ve N10 Advanced isimli geliştirilmiş modelleri de üretilmiş. Ayrıca gene Dark markasının son çıkarttığı SuperNova ve Shadow isimli kasalarının da çok şık olduğunu fark ettim ama her ne kadar "Bu devirde DVD-Rom'a ihtiyaç mı var" dense de işim gereği benim ihtiyacım var ve SuperNova modelinde DVD-Rom yuvası yok, harici DVD-Rom ile de uğraşmak istemiyorum lakin kullanan arkadaşların yorumları gelirse vaad ettiği özelliklere binaen almayı da düşünebilirim.

Sizce Dark marka aşağıdaki 4 kasadan Fiyat/Performans babında hangisini almam uygundur, kasaları kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin lütfen

SS.jpg

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Hiçbiri. Daha iyi kasalar var.
Bütçen maksimum ne kadar?

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. USB 3.0 destekli yeni bir sisteme geçtiğim için evdeki USB 2.o'lık yadigar sistemimi kasası ile birlikte rafa kaldırarak yeni boş bir kasaya ihtiyacım oldu.

Araştırmalarım sonucu Fiyat/Performans ürünleri olarak DARK'ın kasalarına gözümü kestirdim ve Dark N10 modelinin çok tutulduğunu gördüm. Öyle ki zamanla bu kasanın N10 Pro ve N10 Advanced isimli geliştirilmiş modelleri de üretilmiş. Ayrıca gene Dark markasının son çıkarttığı SuperNova ve Shadow isimli kasalarının da çok şık olduğunu fark ettim ama her ne kadar "Bu devirde DVD-Rom'a ihtiyaç mı var" dense de işim gereği benim ihtiyacım var ve SuperNova modelinde DVD-Rom yuvası yok, harici DVD-Rom ile de uğraşmak istemiyorum lakin kullanan arkadaşların yorumları gelirse vaad ettiği özelliklere binaen almayı da düşünebilirim.

Sizce Dark marka aşağıdaki 4 kasadan Fiyat/Performans babında hangisini almam uygundur, kasaları kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin lütfen

Ekli dosyayı görüntüle 56123

Paylaştığım görsellerdeki kasaların fiyat aralığında ve bunlar ile en az aynı özellikler barındırmak sureti ile eksiği olmayan, fazlası olan başka bir kasa modeli var ise duymak isterim dostum.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
sadelik isterseniz sharkoon gayet güzeldir bu konuda DVD girişide bulunmaktadır

Sharkoon S25-W Pencereli USB3.0 Siyah ATX Gaming Kasa | ITOPYA

2ci seçenek ışıklı mışıklı powerboost var

PowerBoost Deluxe Serisi VK-G1011S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok) | ITOPYA

bu kasaları alıp birde buna benzer bir CD okuyucu alabilirsiniz

Optik Okuyucu Asus Drw-24d5mt 24x Bulk Siyah - n11.com

yada böyle efso birşey alıp usb'li DVD okuyucu alabilirsiniz

Dikey RGB serit
Power Boost X-53 USB 3.0 Temperli Cam RGB Led'li Gaming Pc Kasa | ITOPYA

yatay RGB şerit
Power Boost X-52 USB 3.0 Temperli Cam RGB Led'li Gaming Pc Kasa | ITOPYA

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hepsiburada'nın bugüne özel indirimi ile Dark N10 Pro modelini sipariş verdim, teşekkürler.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hata yapmışsınız sadece. Neyse hayırlı olsun.

285TL'ye aldığım Dark N10 Pro model kasadan, aynı fiyata daha iyi olduğunu iddaa ettiğiniz kasa modelini söylerseniz ne kadar büyük bir hata yaptığımı araştırıp kendim görmek isterim hocam.

Zira bu kasayı tercih etmemin nedenleri, online alışveriş sitelerinde en yüksek puan ve yoruma ulaşmış, forumlarda adına "kullananlar kulübü" açılmış, fiyat/performans babında en fazla tutulan, tanıtımı resmi firmasınca gerek video gerek fotoğraflar ile ciddiyetle yapılıp arkasında durulması faktörleri oldu.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
285TL'ye aldığım Dark N10 Pro model kasadan, aynı fiyata daha iyi olduğunu iddaa ettiğiniz kasa modelini söylerseniz ne kadar büyük bir hata yaptığımı araştırıp kendim görmek isterim hocam.

Zira bu kasayı tercih etmemin nedenleri, online alışveriş sitelerinde en yüksek puan ve yoruma ulaşmış, forumlarda adına "kullananlar kulübü" açılmış, fiyat/performans babında en fazla tutulan, tanıtımı resmi firmasınca gerek video gerek fotoğraflar ile ciddiyetle yapılıp arkasında durulması faktörleri oldu.
Çakma çin markası kabartılan bir ürün sadece.
Aerocool Aero 800 Black Edition Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Aerocool Quartz Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa