Bilgisayar Kafayı Yedi

Bu konuyu okuyanlar

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
134
Uyandigimda kardesim bir sey yapmis bilgisayar boyle oldu duzeltemedim bi yolunu bilen var mi acaba

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bayağı ekran kırılmış format ne alaka? Her şeye format mı atılır?

Eğer imkanınız varsa emin olmak için başka bir monitörle test edin. %99 düzgün çalışacaktır. Monitörde yanlış görmüyorsam çatlaklar var zaten. Eğer imkanınız varsa başka bir cihazdan TeamViewer ile bağlanabilirsiniz ve kontrol edebilirsiniz. Kardeşinize ne yaptığını sormanız en kolay çözüm olacaktır aslında. :)

Reaksiyon puanı
109

Eğer imkanınız varsa emin olmak için başka bir monitörle test edin. %99 düzgün çalışacaktır. Monitörde yanlış görmüyorsam çatlaklar var zaten. Eğer imkanınız varsa başka bir cihazdan TeamViewer ile bağlanabilirsiniz ve kontrol edebilirsiniz. Kardeşinize ne yaptığını sormanız en kolay çözüm olacaktır aslında. :)
bunu söylememin sebebi kardeşim bişey yapmış düzelmiyor diyo yani monitör kırılmış denilmiyor burda belki bir virüsden kaynaklıdır

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
134

Ekran kirik degil goruntu oyle

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
ekran kartı driverini indir.. yeniden yükle.. renk 16 bit e düşmüş ondan öyle gözüküyor gibi.. sen bi ekran kartını güncelle. yine yaz buraya.. 10 dk daha buralardayım :) olmadı başka çözüm deneriz

Reaksiyon puanı
109

birdahakine bilmeden yrgılmazsanız memnun olurum

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
birdahakine bilmeden yrgılmazsanız memnun olurum
Bilmeden yargılamak mı? Hahaha. Ben size diyecek bir şey bulamadım da cevap vermedim. Kardeşinin bir şey yaptığını dediğinin farkındayım zaten. Ben böyle bir şey gördüğümde en son ekran kırıktı. (Kendim gerçekte gördüğümde) Bu fotoğrafta ise küçük beyaz çizikler gözüküyor zaten kırık gibi duruyor. Ekranın sol alltının biraz üstünden kırık başlıyor ve renk bozukluğunun hizası onunla orantılı gidiyor. Hayır ekran kırık olmasa bile, ekran ayarları bozulmuş olsa bile neden format ile uğraşsın? Bir arkadaş çözüm önerir zaten. Her şeye format demek çok yanlış.

Reaksiyon puanı
109
Bilmeden yargılamak mı? Hahaha. Ben size diyecek bir şey bulamadım da cevap vermedim. Kardeşinin bir şey yaptığını dediğinin farkındayım zaten. Ben böyle bir şey gördüğümde en son ekran kırıktı. (Kendim gerçekte gördüğümde) Bu fotoğrafta ise küçük beyaz çizikler gözüküyor zaten kırık gibi duruyor. Ekranın sol alltının biraz üstünden kırık başlıyor ve renk bozukluğunun hizası onunla orantılı gidiyor. Hayır ekran kırık olmasa bile, ekran ayarları bozulmuş olsa bile neden format ile uğraşsın? Bir arkadaş çözüm önerir zaten. Her şeye format demek çok yanlış.
demek istediğim şey bi virüsten kaynaklı olabilir sir direkt olarak formatla ne alakası var fln yazmışsınız yani ekran kırık feğilse bu pc büyük ihtimalle format gerektirir verileri yedekleyip atarsa zaten hiçbir düzen bozulmaz . Teşekkürler hocam

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Çözünürlük yükseltilmeli ve ekran 4:3 ise 16:9 formatına çevrilmeli falan filan ve bit ayarı ve 3d ayarı performans seviyesine çıkarılmalı ilk önce... Bunlar işe yaramaz ise ekran kartı ayarlarını sıfırla.

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
134
arkadaşlar görüntü 600x? böyle bir şeye düşmüş. renk 4 bit. dxdiag a girince ekran kartı yok yazıyor. driveri indiriyorum kuruyorum yeniden başlatıyorum ama yine aynı. nasıl düzelticem bunu

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
arkadaşlar görüntü 600x? böyle bir şeye düşmüş. renk 4 bit. dxdiag a girince ekran kartı yok yazıyor. driveri indiriyorum kuruyorum yeniden başlatıyorum ama yine aynı. nasıl düzelticem bunu
Masaüstüne sağ tık çözünürlük> Gelişmiş ayarlar> Monitör. 32 Bit Gerçek Renk yap. Çözünürlüğüde artır.

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
134
Masaüstüne sağ tık çözünürlük> Gelişmiş ayarlar> Monitör. 32 Bit Gerçek Renk yap. Çözünürlüğüde artır.
maalesef ayarlar değiştirilmiyor. dxdiag da ekran kartı yok gözüküyor aygıt yöneyicisine girip ekran kartına bakıyorum kod 43 hatası yazıyor