Bilgisayar ım çöpmü?

• Konuyu başlatan SDN Anonim 627182
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
Arkadaşlae elimde casper a15he var 2011 yılından kalma bu bilgisayar sizce çöpmü yoksa bazı donanımlarını değiştirirsem donmadan zevk verecek kadar cs go vs oynatırmı ama ekran biraz sorunlu bilgisayar açılanda ekran siyah oluyor vs işletim sistemi win7 var 4 gb ram 64 bit özelliklerine nerden bakıldığını pek bilmiyorum yardımcı olurmusunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci Intel (R) pentium(r) cpu B950 @ 2.10GHz

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Imkan varsa laptopu degistirmek en iyi cozum.
Fps degeriniz 60 ın üstünü anca 800x600 çözünürlükte 4:3 oranda, performans ayarlarında görürse görür. (Pek ihtimal vermiyorumda bi ihtimal)

Arama kısmına dxdiag veya msinfo32.exe yazarak sisteme ait bilgilere ulaşabilirsin.

S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
Imkan varsa laptopu degistirmek en iyi cozum.
Fps degeriniz 60 ın üstünü anca 800x600 çözünürlükte 4:3 oranda, performans ayarlarında görürse görür. (Pek ihtimal vermiyorumda bi ihtimal)

Arama kısmına dxdiag veya msinfo32.exe yazarak sisteme ait bilgilere ulaşabilirsin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200919_094839_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200919_094839_com.android.gallery3d.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 142

Veli C.

Asistan
Reaksiyon puanı
63
-high -nojoy -threads 2 -nod3d9ex -novid +cl_forcepreload 1 -malloc=system -sm4 -maxMem=4096 -maxVram=1024 -nomansky -NOSPLASH -USEALLAVAILABLECORES -no-browser +fps_max 0 -noubershader

verdiğim kodları csgonun başlatma seçeneklerine yazarsınız fps artar.

• Beğen
Reactions: bwr
S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
Malesef değiştirme imkanım yok yani değiştirsemde en fazla biraz daha iyisini alırım bence donanımı değiştirmek daha iyi olabilir ne bilim ekranda sorun varsa ekrqn performansda sorun varsa işlemci vs ne gerekiyorsa yani siz dersenizki bu çöp buna masraf edilmez ne yaparsan yap 60 fps alamazsın işte yaparsanda çöp olır vs anlarım ztn pek bilgim yok sadexe sormak istedim

Malesef değiştirme imkanım yok yani değiştirsemde en fazla biraz daha iyisini alırım bence donanımı değiştirmek daha iyi olabilir ne bilim ekranda sorun varsa ekrqn performansda sorun varsa işlemci vs ne gerekiyorsa yani siz dersenizki bu çöp buna masraf edilmez ne yaparsan yap 60 fps alamazsın işte yaparsanda çöp olır vs anlarım ztn pek bilgim yok sadexe sormak istedim

-high -nojoy -threads 2 -nod3d9ex -novid +cl_forcepreload 1 -malloc=system -sm4 -maxMem=4096 -maxVram=1024 -nomansky -NOSPLASH -USEALLAVAILABLECORES -no-browser +fps_max 0 -noubershader

verdiğim kodları csgonun başlatma seçeneklerine yazarsınız fps artar.
Pki hangi donanımları değiştiricem?

S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
İşlemciyi buşamadım intermette
Ram:
Ssd:

Ram:
Ssd:
Bide ekran kartına vs gerek yokmu

Veli C.

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Ram:
Ssd:

Bide ekran kartına vs gerek yokmu
bütçeniz NE KADAR?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Ya abi keşkem öyle laptopum olsada SSD alıp direk Linux mint kurup alemlere aksam.

Keşke ya keşke... Ne iyi olur. Oyunu filan çok düşünme öyle cihazda.
İnternette keyfine bak bilgi topla her zaman.

S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
bütçeniz NE KADAR?
Hocam gerçekten işe yarar yani 2 3 bin tl masraf yap 5 bin TL lik pcden iyi olur sorun çıkarmaz vs dersen yani yaptığın masrafa değer dersen 3 bine kadar çıkarım ama sen çöpe masraf yapma işe yaramaz elinde kalır dersen yada o paraya buma masraf yapmaktamsa yeni pc al dersen o başka

Veli C.

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Hocam gerçekten işe yarar yani 2 3 bin tl masraf yap 5 bin TL lik pcden iyi olur sorun çıkarmaz vs dersen yani yaptığın masrafa değer dersen 3 bine kadar çıkarım ama sen çöpe masraf yapma işe yaramaz elinde kalır dersen yada o paraya buma masraf yapmaktamsa yeni pc al dersen o başka
Ekran kartınız nedir?

Veli C.

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Gt520m galiba tam bilmiyorum
Nvidia fps arttırma ayarları var.Unlostun videosuna bak ordaki nvidia fps arttırma ayarları işini görür.Gönderdiğim kodlarıda csgoda başlatma seçeneklerine yazarsan fps artar.Örneğin benim bilgisayarım csgoda 50-60 fps alıyordu başlatma seçeneklerine kopyala yapıştır yapınca 70-80 oldu

S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
Nvidia fps arttırma ayarları var.Unlostun videosuna bak ordaki nvidia fps arttırma ayarları işini görür.Gönderdiğim kodlarıda csgoda başlatma seçeneklerine yazarsan fps artar.Örneğin benim bilgisayarım csgoda 50-60 fps alıyordu başlatma seçeneklerine kopyala yapıştır yapınca 70-80 oldu
Teşekkür ederim Pki brn kaç fps alırım

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bende bunun 2012 si var intel core i5 8gb ram bence orta bir pc

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

Veli C.

Asistan
Reaksiyon puanı
63
S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
Israr edin.Elbet izin verecektir.
Denerim bi pek sanmıyorum ama sizin dediğiniz gibi sistem toplarsam akıcı bi şekilde oynayabilirmiyim bide siz bana yardımcı olurmusunuz baştqn sona kadae çünkü benim hiçbi bilgim yok aksine babamıda izin verdiğine pişman ederim

Veli C.

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Denerim bi pek sanmıyorum ama sizin dediğiniz gibi sistem toplarsam akıcı bi şekilde oynayabilirmiyim bide siz bana yardımcı olurmusunuz baştqn sona kadae çünkü benim hiçbi bilgim yok aksine babamıda izin verdiğine pişman ederim
Çok iyi fps değerlerinde akıcı bir şekilde oynarsınız.

İzin verir ise yazın.