Bilgisayar Donanımlarından Anlarım Diyen Var mı?

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar üç yıllık emektar laptobum artık yeterli gelmediği için masaüstü bilgisayar toplamaya karar verdim.

Bazı araştırmalar yapıp bazı donaımlarda karar kıldım. Sizin eklemek istediğiniz yada önereceğiniz birşey varsa çok sevinirim.

Sadece aşağıda yazılı donanımlara ihtiyacım var. Yaklaşık rakamları da belirttim. Bu konuda bana kredi kartına taksitle satın alabileceğim yer ve en uygun fiyatları da belirtirseniz sevinirim.

İŞLEMCİ: İNTEL CORE i5 2500K 3.30GHZ 6MB VGA LGA 1155 > 440 TL

ANAKART: ASUS P8P67-M B3 P67 DDR3 2200 MHZ > 300 TL

RAM: KINGSTON KVR1333DRN92K/ 4GB (2X2 GB) DDR3 1333 MHZ CL9 DUAL KİT > 50 TL

EKRAN KARTI: ŞİMDİLİK DÜŞÜNMÜYORUM AMA İLERİSİ İÇİN ÖNERİ ALABİLİRİM.

KASA: HENÜZ KARAR VERMEDİM. ÖNERİLERE AÇIĞIM.

CD / DVD YAZICI: İYİ BİRŞEY OLSUN İSTİYORUM. HENÜZ KARAR VERMEDİM. ÖNERİLERE AÇIĞIM.

SES KARTI: CERATİVE SB 5.1 VX CMSS EAX > 35 TL

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
işlemci güzel. anakart Z68 çipset olursa daha iyi bir ikili olur. ram için 4 gb tek modül alırsanız istedğiniz fiyata yakın olur. 2x2 olursa fiyat artar. kasa olarak teknobiyotik sitesinde cooler master haf 912 600 w modeli var. ben kullanıyorum. gayet güzel. tavsiye ederim. dvd yazıcı asus öneririm. 60 lira civarıdır. ses kartı almayın. seçtiğiniz modelin win7 sürücüsü yok. ancak xp de kullanırsınız. üretimi durmuş bir model. bende vardı aynısından.

ürünlerin hepsini farklı sitelerden alırsanız daha ucuza gelir. fiyatlara buradan bakabilirsiniz:

http://www.teknofiyat.com/

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemci güzel. anakart Z68 çipset olursa daha iyi bir ikili olur. ram için 4 gb tek modül alırsanız istedğiniz fiyata yakın olur. 2x2 olursa fiyat artar. kasa olarak teknobiyotik sitesinde cooler master haf 912 600 w modeli var. ben kullanıyorum. gayet güzel. tavsiye ederim. dvd yazıcı asus öneririm. 60 lira civarıdır. ses kartı almayın. seçtiğiniz modelin win7 sürücüsü yok. ancak xp de kullanırsınız. üretimi durmuş bir model. bende vardı aynısından.

ürünlerin hepsini farklı sitelerden alırsanız daha ucuza gelir. fiyatlara buradan bakabilirsiniz:

http://www.teknofiyat.com/

İlginin için çok teşekkür ederim.

Fiyat olarak çok yukarlara çıkmaym istiyorum.

Neden z68 çipsetli anakart almalıyım? Önerebileceğin 300 TL civarı bir model var mı?

Önerdiğin kasa çok güzel ama baya pahalı geldi bana. :)

Seçtiğim anakartın özelliğinden dolayı sanırım ekran kartına gerek yokmuş. Başlangıç seviyesi ekran kartlarından daha iyiymiş. Onun için ekran kartını ileri tarihe atmıştım. Ses kartı da aynı hikayeyi kapsıyor sanırım. Ses kartından da vazgeçtim.

Tekrar teşekkürler.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
RAM: KINGSTON KVR1333DRN92K/ 4GB (2X2 GB) DDR3 1333 MHZ CL9 DUAL KİT > 50 T

CL9 yerinde daha düşük bir CL alsan daha iyi olur CL ram gecikme süresidir daha düşük cl işine yarar

ekran kartı MSI N9800GT (256Bit) 1GB HDMİ

VGA Chipset MarkasıNVIDIA
VGA Chipset Modeli9800GT
VGA SlotPCI Express 2.0
Hafıza (RAM) Kapasitesi1 GB
Bellek TipiGDDR 3
Bellek Hızı1400Mhz
Bellek Arayüzü256 Bit
Çekirdek Hızı600Mhz
Monitör BağlantısıDVI / VGA / HDMI
FİYAT 186 TL

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RAM: KINGSTON KVR1333DRN92K/ 4GB (2X2 GB) DDR3 1333 MHZ CL9 DUAL KİT > 50 T

CL9 yerinde daha düşük bir CL alsan daha iyi olur CL ram gecikme süresidir daha düşük cl işine yarar

ekran kartı MSI N9800GT (256Bit) 1GB HDMİ

VGA Chipset MarkasıNVIDIA
VGA Chipset Modeli9800GT
VGA SlotPCI Express 2.0
Hafıza (RAM) Kapasitesi1 GB
Bellek TipiGDDR 3
Bellek Hızı1400Mhz
Bellek Arayüzü256 Bit
Çekirdek Hızı600Mhz
Monitör BağlantısıDVI / VGA / HDMI

FİYAT 186 TL

Ekran kartı tavsiyeniz için teşekkürler.

Ram için bir öneriniz var mıdır?

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
İşlemci harika. O.C işlemcisi olmasının yanında intel hd 3000 tümleşik grafik yongası da var. Ekran kartı olmamasına rağmen iyi idare edecektir seni. Rame gelince 2+2 den ziyade 4 tek modül olsa daha iyi.

Anakarta gelecek olursak [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] hocam z68 diyorsun ama performans serisi olsun istiyorsan 300 yetmeyecektir. Ki anakart için Asus ve MSI den başka önermeyi düşünmüyorum onlar da pahalı ne diyorsun bu konuda ? :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
İlginin için çok teşekkür ederim.

Fiyat olarak çok yukarlara çıkmaym istiyorum.

Neden z68 çipsetli anakart almalıyım? Önerebileceğin 300 TL civarı bir model var mı?

Önerdiğin kasa çok güzel ama baya pahalı geldi bana. :)

Seçtiğim anakartın özelliğinden dolayı sanırım ekran kartına gerek yokmuş. Başlangıç seviyesi ekran kartlarından daha iyiymiş. Onun için ekran kartını ileri tarihe atmıştım. Ses kartı da aynı hikayeyi kapsıyor sanırım. Ses kartından da vazgeçtim.

Tekrar teşekkürler.
Z68 soket 1555 için geliştirilen en yeni ve performanslı çipset. H67 ve P67 den daha performanslı. istediğin fiyata şu model var.

http://www.vatanbilgisayar.com/anak...vi&vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56994

eğer oyun oynamayacaksan ekran kartına lüzum yok. vgalı bir anakart işini görür. 9800gt gibi demode olmuş kartlara para vermeye gerek yok. alacaksan da amd 6000 serisi veya nvidia 400/500 serisi bir kart alırsın.

[MENTION=81020]POWER[/MENTION] hocam bak peşin 288 liraya z68 msi anakart. :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
RAM Önerim sana bu olur hem tek modül fiyatı senin yazdığına göre az yukarı ama cl7

KINGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1333MHz CL7 Tek Modül Ram 86tl

kingston harici cl7 uygun fiyata tek modül olmasın diyorsan bunu da önerim

GSKILL 4GB (2x2GB) RipjawsX DDR3 1333MHz CL7 1.5V Dual Kit Ram gayet hızlı bir ram 70 tl

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
@POWER hocam bak peşin 288 liraya z68 msi anakart. :)

Hocam pardon. Ben de baktım az önce tekrar ama stokta olmadığından es geçtim. Ki MSI marka harika bir anakart <:)

Ekran kartı için de iyi bir para topladıktan sonra almanı öneririm [MENTION=104616]WEEKEND[/MENTION] :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
oyun oynamıyacaksa bu kadar pahalı bir sisteme de gerek yok işim sadece internet den gezinmek video izlemek diyorsan oyunla işim olmaz diyorsa bu kadar kendini masarafa da kendini sokma

yine bu parayla kendine laptop alırsın i3 masaüstü cok gereksiz yer kaplıyor evde :D bende 3 tane masaüstü 2 laptop var masaüstü kaldırmışım bir süre sonra oyunlarda bakıyorsun :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Hocam pardon. Ben de baktım az önce tekrar ama stokta olmadığından es geçtim. Ki MSI marka harika bir anakart <:)

Ekran kartı için de iyi bir para topladıktan sonra almanı öneririm @WEEKEND :)
est. ben de bazen stokta yok uyarısını görünce es geçiyorum. sonra bakıyorum mağazada var. :)

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginiz için teşekkürler.

Ram olarak kararımı budur:

Anakart olarak hala kafam karışık. Herkes farklı birşey söylüyor. Benim tek net düşüncem Asus olması ama z68 çipsetli anakartlar biraz pahalı.

Kasa ve DVD yazıcıyı da belirledik mi tamamdır. :)

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

oyun oynamıyacaksa bu kadar pahalı bir sisteme de gerek yok işim sadece internet den gezinmek video izlemek diyorsan oyunla işim olmaz diyorsa bu kadar kendini masarafa da kendini sokma

yine bu parayla kendine laptop alırsın i3 masaüstü cok gereksiz yer kaplıyor evde :D bende 3 tane masaüstü 2 laptop var masaüstü kaldırmışım bir süre sonra oyunlarda bakıyorsun :D

Bence sizin evde yer kaplayan tek şey paralarınız. :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Anakart olarak hala kafam karışık. Herkes farklı birşey söylüyor. Benim tek net düşüncem Asus olması ama z68 çipsetli anakartlar biraz pahalı.
hocam bu model z68 peşin 297 TL. sata3, usb3 ne ararsan var. tek eksi tarafı 2. ekran kartı slotunun 8x yerine 4x hızında çalışması. crossfire yapmayacaksan o da sorun değil zaten. :)

http://www.vatanbilgisayar.com/anak...i&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56561

http://usa.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z68V_LX/#specifications

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

Ram olarak kararımı budur:

Kasa ve DVD yazıcıyı da belirledik mi tamamdır. :)

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

Bence sizin evde yer kaplayan tek şey paralarınız. :D

yok kardeş ne parası ben senden züğürtüm kendi işimden haric haftasonu ve iş den sonra özel iş yapyorum yani anlayacağın ek gelir icin bilgisayar tamiri yapıyorum ordan burdan kalan parcaları toplayım bir bilgisayar yapıyorum biri isteyincede satıyorum

ne ilgincki laptop lara para vermedim biri panel menteşelerini kırmıştı kendi İ3 işlemic laptop un menteşe bulamıyınca al senin olsun dedi bana bir notbook tavsiyesi ver dedi gitik aldık saturn bitane adam birde tşk eti kendi eski notbook bana kaldı bende demirciye gitim rica etim menteşe yaptım taktım canavar gibi kulanıyorum diğer notbook ise lcd kırılmıştı yine birinin oda asus garanti dışıydı oda kendine yeni aldı eskisiyle uğraşmadı bana hediye eti :) bende arkadaşdan cooooooookkkkkk ucuza lcd buldum taktım güle güle kulanıyorum :)

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

hocam bu model z68 peşin 297 TL. sata3, usb3 ne ararsan var. tek eksi tarafı 2. ekran kartı slotunun 8x yerine 4x hızında çalışması. crossfire yapmayacaksan o da sorun değil zaten. :)

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-p8z68-v-lx-p8z68-v-lx-intel-z68-soket-1155-ddr3-2200mhz-(o.c.)-sata-3.0-dvi&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56561

hocam adam lafı soktu kaçtı bak bak :):)

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-p8z68-v-lx-p8z68-v-lx-intel-z68-soket-1155-ddr3-2200mhz-(o.c.)-sata-3.0-dvi&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56561

Crossfire nedir en ufak bir fikrim yok ama önemli bişeyse her sabah yapayım ben de kimseden eksik kalmayalım.. Bu arada niye sabahsa onuda bilmiyorum. :D

Anakart önemli yav. İleride ekran kartı takacağım zaman uyumsuzdu yavaşdı sorunu olur mu?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Crossfire iki ATI ekrankartını birbirine bağlayarak oluşturulan köprüye denir.
Crossfire iki adet farklı crossfire destekli ATI Radeon ekrankartını crossfire destekli bir anakartta köprü yardımıyla bir birine bağlanması demektir. Burada dikkat edilmesi gereken;
1. Crossfire destekli bir anakart sahibi olmamız (anakartta çift PCIx giriş olması lazım tabiki*).
2. Kartlar farklı model olabilir ancak ikisininde crossfire desteğinin bulumasıdır.
3. Yeterli verimi almak için yeterli bir powersuply (güç kaynağı) a sahip olmamız.
Nvidia, ATI den farklı olarak SLI ı piyasada ancak SLI yapabilmek için aynı model ekrankartından iki adete sahip olmanız gerekmekte. ATI de ise daha öncede belirttiğimiz gibi crossfire yapmak için cross fire destekli iki adet farklı model ekran kartı işimizi görecektir.
Örnek vermek gerekirse bir adet ATI ekran kartımız var, zamanla yenilemek istedik (tabi kartımızın crossfire desteği var) yeni ekrankartımızında crossfire desteği var ise eski kartımızla yeni kartımızı birlikte crossfire yapıyoruz.
Açıklamalar:
* Çift PCIx anakartlarda genellikle PCIx lerin biri 16x diğeri 8 veya 4x olur bu hususta anakart seçimine de deikkat etmek gerekmektedir.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Crossfire nedir en ufak bir fikrim yok ama önemli bişeyse her sabah yapayım ben de kimseden eksik kalmayalım.. Bu arada niye sabahsa onuda bilmiyorum. :D

Anakart önemli yav. İleride ekran kartı takacağım zaman uyumsuzdu yavaşdı sorunu olur mu?
birden fazla amd/ati ekran kartını aynı anda kullandığın zaman crossfire yapmış oluyorsun. tek ekran kartı kullandığın zaman böyle bir sorun yok. normalde cf düzenin verimli çalışması için iki ekran kartının da 16x veya 8x hızında olması lazım. 4x olunca verim düşüyor. yalnız, dediğim gibi iki kart kullanmayacaksan sorun değil.

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok kardeş ne parası ben senden züğürtüm kendi işimden haric haftasonu ve iş den sonra özel iş yapyorum yani anlayacağın ek gelir icin bilgisayar tamiri yapıyorum ordan burdan kalan parcaları toplayım bir bilgisayar yapıyorum biri isteyincede satıyorum

ne ilgincki laptop lara para vermedim biri panel menteşelerini kırmıştı kendi İ3 işlemic laptop un menteşe bulamıyınca al senin olsun dedi bana bir notbook tavsiyesi ver dedi gitik aldık saturn bitane adam birde tşk eti kendi eski notbook bana kaldı bende demirciye gitim rica etim menteşe yaptım taktım canavar gibi kulanıyorum diğer notbook ise lcd kırılmıştı yine birinin oda asus garanti dışıydı oda kendine yeni aldı eskisiyle uğraşmadı bana hediye eti :) bende arkadaşdan cooooooookkkkkk ucuza lcd buldum taktım güle güle kulanıyorum :)

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

hocam adam lafı soktu kaçtı bak bak :):)

Kaçmadım kardeşim burdayım :) Yanlış anlama söylediklerimi lütfen.

Ben de ek iş olarak senin gibi koşturuyor sayılırım. Bir iki yıl içerisinde çok para kazanmam lazım çok. Evlenmek ev kurmak kolay değil. :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Kaçmadım kardeşim burdayım :) Yanlış anlama söylediklerimi lütfen.

Ben de ek iş olarak senin gibi koşturuyor sayılırım. Bir iki yıl içerisinde çok para kazanmam lazım çok. Evlenmek ev kurmak kolay değil. :)

yok yanlış anlamadım sen de benim deseydin evde 5 tane bilgisayar var aynısını bende sana söylerdim doğal dır yanlış anlamadım :)

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim crossfire yapmam için iki tane ekran kartı gerekiyor. İki tane ekran kartı almam için çok güçlü bir oyunu bilgisayarımın kaldırmaması gerekiyor. Ama ben en son üç beş yıl önce bi nfs oynamıştım oyunlarla aram pek iyi değil. :)

Ben zaten bir tane ekran kartını bile düşünüyorum ki ikinciye hiç gerek yok.

Bunun dışında başka bir sıkıntı yoksa bu kartı alayım o zaman;

P67 'den avantajı vardır elbet. Zaten fiyatları da aynı sayılır. Başka bi eksi yönü var mı bu kartın?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Benim crossfire yapmam için iki tane ekran kartı gerekiyor. İki tane ekran kartı almam için çok güçlü bir oyunu bilgisayarımın kaldırmaması gerekiyor. Ama ben en son üç beş yıl önce bi nfs oynamıştım oyunlarla aram pek iyi değil. :)

Ben zaten bir tane ekran kartını bile düşünüyorum ki ikinciye hiç gerek yok.

Bunun dışında başka bir sıkıntı yoksa bu kartı alayım o zaman;

P67 'den avantajı vardır elbet. Zaten fiyatları da aynı sayılır. Başka bi eksi yönü var mı bu kartın?
hayır yok. gayet güzel bir anakart. :)

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi güzel bi DVd yazıcıyla bide kasa ayarladık mı tamamdır. :)

Son listem bu şekilde:

İŞLEMCİ: İNTEL CORE i5 2500K 3.30GHZ 6MB VGA LGA 1155

ANAKART: ASUS Rampage III GENE Intel X58 DDR3 1600MHz Sata 3.0 USB 3.0

RAM: KINGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1333MHz CL7 Tek Modül Ram

CD / DVD YAZICI: İYİ BİRŞEY OLSUN İSTİYORUM. HENÜZ KARAR VERMEDİM. ÖNERİLERE AÇIĞIM.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Şimdi güzel bi DVd yazıcıyla bide kasa ayarladık mı tamamdır. :)

Son listem bu şekilde:

İŞLEMCİ: İNTEL CORE i5 2500K 3.30GHZ 6MB VGA LGA 1155

ANAKART: ASUS Rampage III GENE Intel X58 DDR3 1600MHz Sata 3.0 USB 3.0

RAM: KINGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1333MHz CL7 Tek Modül Ram

x58 anakart da nerden çıktı? bunun soketi farklı, 1366. :D

ASUS DRW-24B3ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI - 54 TL

ben bunu kullanmıştım. gayet güzel.

Kasa için:

http://www.vatanbilgisayar.com/bilg...atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=48917

http://www.vatanbilgisayar.com/bilg...atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=49053

http://www.vatanbilgisayar.com/bilg...-oyuncu-kasasi/productdetails.aspx?I_ID=47101

http://www.vatanbilgisayar.com/bilg...atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=50922

http://www.vatanbilgisayar.com/bilg...atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=49051

uygun fiyatlı 500-600 w modelleri önerdim ki, ileride ekran kartı takmak istersen psu değişmene gerek kalmasın. istersen 400 w modellere de bakabilirsin. ne de olsa ekran kartın yok.

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pardon yanlış olmuş güncel listem budur :)

İNTEL CORE i5 2500K 3.30GHZ 6MB VGA LGA 1155

KINGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1333MHz CL7 Tek Modül Ram

ASUS P8Z68-V PRO Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI

ASUS DRW-24B3ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Pardon yanlış olmuş güncel listem budur :)

İNTEL CORE i5 2500K 3.30GHZ 6MB VGA LGA 1155

KINGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1333MHz CL7 Tek Modül Ram

ASUS P8Z68-V PRO Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI

ASUS DRW-24B3ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
tamam bütçeye uygun bir kasa seçtin mi iş biter. yalnız kasayı burdan seçemezsin. sana tavsiyem haftasonu bir vatan mağazasına gidip yakından bak. ben öyle yapmıştım. yakından bakınca netteki resimlerden farklı olabiliyorlar. :)

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aynen öyle düşündüğüm için listeye eklemedim.

İlgilenen herkese çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Hepinizden Allah razı olsun.

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

Üç parça için iyi fiyat çıktı bana :)

Grnt000-2.jpg

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Ben de aynen öyle düşündüğüm için listeye eklemedim.

İlgilenen herkese çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Hepinizden Allah razı olsun.

Üç parça için iyi fiyat çıktı bana :)

Grnt000-2.jpg
nova pahalıymış. bir de benim önerdiğim P8Z68-V LX modeliydi. pro değil. arada 100 lira fark var.

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pro olsun beş fazla olsun sorun değil diyecem ama toplam zaten beş parça donanım alacam ama bin lirayı geçer gibi duruyor.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
arkadas oyunlarla pek aran iyi degilse kendini fazla kasma , bak benim eski pc amd athlon x2 6000 vardi 4 gb ramm ,su an iki haftadir amd phenom 2 1090 t black edition ,8 gb ramm ,aralarinda bariz fark bekleriz , inanirmisin ben fark göremiyorum ,cünki kullanmis oldugum programlarin x2 6000 icin yüksek geliyordu ve fazlasi kaliyordu , yani x6 yerine x6000 de olsa kullanimin disina cikamassin ,o yüzden diyorumki ne amacda kullanacagina karar ver ve egonu tatmin edici hareketlerden kacin ,ve fanatik tarzi arkadaslardan kacin , ama ben sana amd öneriyorum sebebi ayni hizi daha ucuza alabiliyorsun ,onun haricinde 1 x 4 ddr yeter ama duruma göre bak mesela am3 ler dd3 kullaniyor ,yani eger fazla oyun oynamayacaksan bence grafik karti bile almassan paran cebinde kalir,nitekim bizim arkadaslar sirf ego tatmin etmek icin gk alanlarin inairmisin 2 yildir 1 oyun oynadigina sahid olmadim yani ,120 € bosa gitti