Yardım bilgisayar çökmesi

duruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çeşitli oyunları oynarken (lol,genshin,gta5,dbd,dst) bilgisayar ya donuyor ve siyah ekran veriyor ya da donup yeniden başlatıyor bilgisayar masaüstü yeni 1 yıl olmamıştır tozunu aldım ekran kartı yok işlemci sıcaklığı 30 35 derecenin üstüne çıkmıyor msi afterburner ile kontrol ettim masaüstünde ve oyundayken. biosu biraz incelerken ch fanının sabit olmadığını gördüm 1200 1100 1300 gibi değerlerden birden 300lere düşüp geri çıkıyor ama sıcaklıkta sorun olmadığından çökme bundan kaynaklı değildir diye düşündüm
ara sıra masaüstündeykende ekran gidip geliyor kısa bir süreliğine açık olan programları çökertiyor gibi bir şey oluyor örneğin spotify açıksa ekran gidince spotify ekranı gidiyor ama arkada şarkı çalmaya devam ediyor. her türlü güncellemeyi yaptım güncel olmayan bir şey olduğunu sanmıyorum
bilgisayar özellikleri ekteki gibi yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• resim_2023-02-14_201645186.png
    resim_2023-02-14_201645186.png
    16.8 KB · Görüntüleme: 39

duruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu cihazın markası MSI, ve laptop cinsi değil değil mi? Bu tarif ettiğiniz sorun, bir sürüm msi gaming laptoplarda şarjın girdiği kısımda, anakarta bağlı olan güç ünitesinin elektriksel problemler çıkartmasından dolayı oluşmaktaydı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ohh pardon, gördüm Asusmuş.
masaüstü asus 1 yıl oldu olmadı alalı itopyadan aldım toplama pc

duruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı hakkında bilgim yok ama 512mb az gibi geldi mavi ekran verdi mi
yok vermedi ayrıca ekran kartım yok ama sorunun bu olduğunu sanmıyorum pcyi ilk aldığımda bu sorun yoktu birkaç ay sonra oluştu