Soru Bilgisayar Çok Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba iyi akşamlar şöyle bir sistemim var ben iyi olduğunu düşünüyorum Allah herkese daha iyisini versin fakat sorunum şu VALORANT'da 35 50 arası alıyorum sebebi nedir
Ekran Alıntısı.PNG
sdfsd.PNG

Kombustor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53
Format (!). Şaka şaka ancak aşırı kasıyorsa örneğin 10 dk açılma süresi fln o zaman Direkt Format Derim.Ancak Valorant'ta 30 FPS alması normal. R5 bir sisteme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba iyi akşamlar şöyle bir sistemim var ben iyi olduğunu düşünüyorum Allah herkese daha iyisini versin fakat sorunum şu VALORANT'da 35 50 arası alıyorum sebebi nedir Ekli dosyayı görüntüle 159955Ekli dosyayı görüntüle 159956
Amin.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
-Öncelikle kullanmadığınız programlar varsa bunları silin.
-Ardından çöp dosyaları ve gereksiz verileri silen yardımcı bir program(Wise Care 365 vb...) aracılığıyla bilgisayarınızı bir taratıp temizleyin.
-Sürücülerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olun.
-Windows'un arama yerine "Geçici Dosyaları Sil" yazın ve geçici dosyalarınızı temizleyin.
Bu adımlar sistemi rahatlatmıyorsa arkada açık olan ve sürekli çalışan programları inceleyin.. (bir kaç antivirüs falan yada illegal farklı yazılımlarda olabilir). Tespit ettiğiniz yazılımlar varsa durdurup bir test yapın yada kaldırın(silin). Elinizden geleni yaptınız ve bir değişiklik olmadıysa son seçenek olarak format(temiz kurulum) atmanızı öneririm.
-Formatın ardından kasma/donma/takılma/düşük FPS devam etmekteyse donanımsal bir sorun olabilir. Bir teknik servise götürebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
3,027
Hangi grafik ayarlarında o fps'i alıyorsun? Pil planını yüksek performansa çekmeyi dene ve arka planda çalışan uygulamalara bak. Görev yöneticisinden sistem kaynağını en çok kullanan uygulamalara bakabilirsin.

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Hangi grafik ayarlarında o fps'i alıyorsun? Pil planını yüksek performansa çekmeyi dene ve arka planda çalışan uygulamalara bak. Görev yöneticisinden sistem kaynağını en çok kullanan uygulamalara bakabilirsin.
Düşük herşey düşükte 1024x768 de

-Öncelikle kullanmadığınız programlar varsa bunları silin.
-Ardından çöp dosyaları ve gereksiz verileri silen yardımcı bir program(Wise Care 365 vb...) aracılığıyla bilgisayarınızı bir taratıp temizleyin.
-Sürücülerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olun.
-Windows'un arama yerine "Geçici Dosyaları Sil" yazın ve geçici dosyalarınızı temizleyin.
Bu adımlar sistemi rahatlatmıyorsa arkada açık olan ve sürekli çalışan programları inceleyin.. (bir kaç antivirüs falan yada illegal farklı yazılımlarda olabilir). Tespit ettiğiniz yazılımlar varsa durdurup bir test yapın yada kaldırın(silin). Elinizden geleni yaptınız ve bir değişiklik olmadıysa son seçenek olarak format(temiz kurulum) atmanızı öneririm.
-Formatın ardından kasma/donma/takılma/düşük FPS devam etmekteyse donanımsal bir sorun olabilir. Bir teknik servise götürebilirsiniz.
deneyeceğim teşekkürler yazacağım sizi

Format (!). Şaka şaka ancak aşırı kasıyorsa örneğin 10 dk açılma süresi fln o zaman Direkt Format Derim.Ancak Valorant'ta 30 FPS alması normal. R5 bir sisteme

Amin.
maksimum 12-16 saniyede açılıyor

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Benim eski bilgisayarım bir 8 GB modeli.
Gölgeleri falan kapat, model kalitesini ortaya al ve anti allisang falan varsa bir kapat onları.
Birde çözünürlüğü 1360x768 yerine 1280x720.

Ayrıca çok çok anlık FPS düşmesi oluyorsa, güç seçeneklerinden işlemci gücünü min yüzde 0, max yüzde 80 yap.
Ben de FPS düşmesi hep oluyordu, oyun slayt gösterisi gibi oluyordu meğer ısınmadan kaynaklı. Yüzde 80'de idare ediyor.

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Benim eski bilgisayarım bir 8 GB modeli.
Gölgeleri falan kapat, model kalitesini ortaya al ve anti allisang falan varsa bir kapat onları.
Birde çözünürlüğü 1360x768 yerine 1280x720.

Ayrıca çok çok anlık FPS düşmesi oluyorsa, güç seçeneklerinden işlemci gücünü min yüzde 0, max yüzde 80 yap.
Ben de FPS düşmesi hep oluyordu, oyun slayt gösterisi gibi oluyordu meğer ısınmadan kaynaklı. Yüzde 80'de idare ediyor.
normalde 60 sabit satın alma evresinde falan fakat oyun başlayınca 35 40 yani ben bu pc nin bir üst modelinde 120 alıyordum şaka gibi

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
üst modeli dediğim bu

LENOVO IDEAPAD S145 CORE İ7 8565U 1.8GHZ-8GB-256GB SSD-15.6"-MX110 2GB-W10​