İpucu Bilgisayar çalışıyor, mouse çalışmıyor ekranda görüntü yok arızası (Tüm Çözümler)

Mishimacop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bilgisayar fanları çalışıyor, ışıklar açık, klayve ve fare çalışmıyor, ekranda no signal yazısı var yani ekrana görüntü gelmiyor arızası bir iki gün önce başıma geldi. Bir çok şey okudum fakat hiçbirisi çözüm olmadığı gibi kimse de net olarak sorunun sebebini bulamamış. Bu konuda bir video çektim ki aynı sorunu yaşayanlar için güzel bir kaynak olsun. Yaz günlerinde bunun neden başlarına geldiğini ve nasıl çözebileceklerini bilsinler.

Başıma gelene kadar pek önemsemediğim bir konuydu. 2-3 gün uğraşınca sorunu çözdüm.

Meselenin en büyük sebebi statik elektrik. Genelde kullanıcılar temizlik ve bakım işlemi yaptıktan sonra bu sorunu yaşıyorlar. Bu da zaten statik elektrik olayını da doğruluyor. Nadiren de olsa ilk toplama esnasında da oluyor, Burada 2 sebep ortaya çıkıyor. 1 yanlış bağlantı ve toplama 2 statik elektrik.

Anakart, ekran kartı ya da psu arızazı da olabilir ancak videoda anlattığım kontrollerden sonra arıza varsa bundan kişi emin olur. Boş yere vaktini harcamaz.

Emeğe saygı. Konuyu öne çıkarırsanız sevinirim.

1,5 hıza alarak izlerseniz daha az zamanınız gider.