Yardım bilgisayar calisiyor fakat ekran gelmiyor

Okesnos

Öğrenci
3 Temmuz 2022
4
0
1
23
dun bilgisayarim herzamanki gibi calisiyordu. bilgisayari aldigimdan beri termal macunu degistirmedigim icin bugun degistirdim. baska birseye dokunmadim calistirdim, calisti fakat ekran gelmedi. ramlerin yerini değiştirdim islemci kablosunu sök tak yaptim, hdmiyi ekran kartindan cikartim anakart girisine bile koydum fakat ekran gelmiyor. bilgisayardan anlamayan biri degilim fakat bunun cozumunu bulamadim. bu arada islemci ciplerine vesaire hepsine baktim bi problem yok. anakartin isaret ettigi yone gore yerlestirdim. yardimci olur musunuz

mychar276

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2016
3,043
5
3,213
358
evet soktuk fakat herhangi bir islem yapmadik ayni sekilde anakartin gosterdigi cizgiyle uyumlu sekilde soketine oturttuk
İşlemci ve anakart marka model nedir acaba?
Bios sıfırlama yapabilir misiniz? Tüm elektrik kablolarını çıkarıp bios pilini çıkartıp 30 saniye bekleyip geri takın. Sonra statik elektrik boşaltmak için fiş takılı değilken açma kapama tusuna 15 20 saniye basılı tutun sonra birkac kere normal sekilde basın iyice statik boşandıktan sonra tek ram takarak enerji verin ve yeniden açmayı deneyin. Muhtemelen hallolur, yani umarım.

Okesnos

Öğrenci
3 Temmuz 2022
4
0
1
23
anakart gigabyte b450M
islemci ryzen fakat modelini hatirlamiyorum kutusu da yok fakat eski nesil degil
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam her adimi yaptim fakat yine ayni sonuç

Son düzenleme:

mychar276

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2016
3,043
5
3,213
358
O halde işlemcinin pinlerinden 1 2 si kopmuştur. Görmesi çok zordur hepsi yerinde gibi görünür. Dikkatlice kontrol edebilir misiniz? Hatta resim de atarsanız bizde bakabiliriz

Okesnos

Öğrenci
3 Temmuz 2022
4
0
1
23
O halde işlemcinin pinlerinden 1 2 si kopmuştur. Görmesi çok zordur hepsi yerinde gibi görünür. Dikkatlice kontrol edebilir misiniz? Hatta resim de atarsanız bizde bakabiliriz
hocam kamerada cok belli olmadigi icin atmadim fakat az once kontrol ettim yine saglam. anakartin arkasinda 5 tane yan yana cip digerlerinin aksina saga yatik bi sekilde ve bir tanesi kopmus. normali de boylemidir yoksa bizim hatamiz mi anlayamadım. ayni anakarta sahip olan bi kisi fotoğraf atarsa cok iyi olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

simdi kontrol ettim orjinalinde de boyleymis. sorun baska biryerde

Ekli dosyalar

• IMG_20240630_015602.jpg
    IMG_20240630_015602.jpg
    139 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme: