Bilgisayar Arızası

Bu konuyu okuyanlar

Kalkavan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamünaleyküm. Bir gün csgo oynarken oyundan garip, değişik sesler gelmeye başlamıştı. Oyunu kapatıp tekrar açtığımda, bir sunucuya gireceğim zaman bilgisayar aniden donmuştu. Ne klavye çalışıyordu ne de mouse (farenin ışığı da kapanmıştı). Sonra bilgisayarı kapatıp tekrardan açmaya çalıştığımda geç açılıyor ve bozuk görüntü veriyordu. Şifre ekranı falan böyle; yarısı siyah yarısı bozuk, tarih bulanık, saat falan biri aşağıda biri yukarıda böyle açılıyordu.
Bu esnada da şifreyi filan giremiyordum, windowsa erişemiyordum Sonra bilgisayarın içini falan açtım, tozlanmıştı. Tozunu aldım, macunu yeniledim. Bu arada anakartımdaki RAM slotlarının birinin içindeki bir pini kırılmıştı ,onu iğne yardımıyla tutturmuştum önceki zamanlarda. Öyle kullanıyorum. Bozuk olan slottaki RAM'i çıkardım öyle açayım dedim. Bu sefer her şey gayet normal olarak ilerledi fakat internette gezinirken aynı şey tekrar oldu (görüntü donuyor, fare, klavye çalışmıyor). Bu böyle sürekli olarak tekrar ediyor.

Bir de şunu belirteyim; ekran kartı kullanmıyorum, görüntüyü işlemciden alıyorum.

Neyse bu böyle olunca da gideyim bellekten format atayım dedim. Pc windows kurulumunu yaparken hata veriyor "güncellemenin çözebileceğine inanıyoruz" diyip bana bir ağ seçtirdikten sonra bilgisayar restart atıyor ve bu böyle devam ediyor.
Sorun ne olabilir bileniniz lütfen yazabilirmi. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen sorun. Şimdiden teşekkürler.
Bu videoda da format atmadan önceki halinin videosu var.

Ekli dosyalar

• 20210323_191815_HDR.jpg
    20210323_191815_HDR.jpg
    76.5 KB · Görüntüleme: 79

Son mesajlar