Bu konuyu okuyanlar

derya013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar aşırı bilgili değilim bu konularda ama biraz araştırma yaptım, yazılıma başlanmak istiyorum photoshop video grafik gibi konularla da ilgileniyorum oyunlarla pek aram yok ama belki oynarım çok sık olmasa da. Mac Air M1 yeterli olur mu ya da Asus vivo baska alternatif varsa da öneri de bulunabilirsiniz
Çoğu yazılımcı mac kullanıyor yeni başlıycam diye basit bir şey almak istemiyorum uzuun bir sure beni idare etsin istiyorum Apple da kalitesiyle bilindiği için bu tarafa aklım yatıyor ama forumlari dolaşırken Macin sanki şişirilmiş olduğunu gördüm yani aynı özelliklere sahip daha uyguna bir PC de alabilirsin gibi yorumları çok gördüm.
Anladığım kadarıyla en az 16gb ram 256ssd gerek rtx3060 ryven gibi şeyler gördüm ama pek anlayamadım. :) Ayrıntılı şekilde bir yanıt gelirse sevinirim teşekkürler şimdiden.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Tamamen sizin kullanımınıza bağlı. M1 Air yeterli olacaktır ancak 16 GB RAM x 256 GB depolama varyantını almanızı öneririm. Uzun vadede daha işinize yarayacaktır.

derya013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamen sizin kullanımınıza bağlı. M1 Air yeterli olacaktır ancak 16 GB RAM x 256 GB depolama varyantını almanızı öneririm. Uzun vadede daha işinize yarayacaktır.
Bir arkadaşım oyun bilgisayarı alırsan daha daha rahat edersin dedi sizce oyun bilgisayarı render yazılım gibi şeylr için iyi olur mu performans olarak