Bilgisayar açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

zahmet beey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarım'ın tğm fanları dönüyor fakat ekran gelmiyor.Monitör bozuk değil.
Evet ekran kartını söküp onboard denedim.hdd bozuk değil bios pilini çıkartıp bekledim.ramlari tek tek denedim hepsini yaptım.başka ne yapabilirim.uzay montaj da denesem bi farklılık olur mu.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bilgisayarı çalıştırdığınızda HDD ledi yanıyor mu? Eğer led yanıyorsa başlangıçta bir problem yoktur fakat görüntü aktarımında bir problem vardır. Fanlar normalden biraz daha yavaş ve sabit hızda dönüyorsa 24Pin portundaki kabloyu söküp bir kaç defa power tuşuna basın, böylece anakart içerisindeki elektrik boşalacaktır ardından 24Pin'i tekrar takıp çalıştırmayı deneyin, bazen parça söktüğümde bu durum oluyor bahsettiğim 24Pin yöntemi ile çözüyorum.

zahmet beey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı çalıştırdığınızda HDD ledi yanıyor mu? Eğer led yanıyorsa başlangıçta bir problem yoktur fakat görüntü aktarımında bir problem vardır. Fanlar normalden biraz daha yavaş ve sabit hızda dönüyorsa 24Pin portundaki kabloyu söküp bir kaç defa power tuşuna basın, böylece anakart içerisindeki elektrik boşalacaktır ardından 24Pin'i tekrar takıp çalıştırmayı deneyin, bazen parça söktüğümde bu durum oluyor bahsettiğim 24Pin yöntemi ile çözüyorum.
Abi yazın için teşekkürler fakat şimdi sorun farklı oldu lütfen ne zaman görürsen tekrar döner misin.Sorun şu bilgisayar açılıyor normal 10 15 dakika kadar sonra hiç ellemesem bile res atıyor buna da bi çözüm bula bilir misin

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Abi yazın için teşekkürler fakat şimdi sorun farklı oldu lütfen ne zaman görürsen tekrar döner misin.Sorun şu bilgisayar açılıyor normal 10 15 dakika kadar sonra hiç ellemesem bile res atıyor buna da bi çözüm bula bilir misin
Bilgisayar açıldığında ısı değerlerini kontrol edin, ısı değerleri normalse büyük ihtimal PSU ile ilgili problem vardır.

zahmet beey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimalle CPU veya GPU ile uğraşırken termal macunu mahvettin
6 ay oldu alalı montajlı geldi macunu bitmiş olma şansı varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar açıldığında ısı değerlerini kontrol edin, ısı değerleri normalse büyük ihtimal PSU ile ilgili problem vardır.
Hocam bundan önce 350 wattlık psu vardı onu değiştirdik şimdi 300 wattlık var yine aynı sorun biosta cpu sıcaklığı 31 32 gibi gösteriyo anakart 29 30 gösteriyor.Anakartı uzay montaj denemek istiyorum bilgilendirebilir misin ne yapsam sıkıntı çıkar nasıl yapmalıyım gibi.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
6 ay oldu alalı montajlı geldi macunu bitmiş olma şansı varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bundan önce 350 wattlık psu vardı onu değiştirdik şimdi 300 wattlık var yine aynı sorun biosta cpu sıcaklığı 31 32 gibi gösteriyo anakart 29 30 gösteriyor.Anakartı uzay montaj denemek istiyorum bilgilendirebilir misin ne yapsam sıkıntı çıkar nasıl yapmalıyım gibi.
Clear CMOS yapmayı denediniz mi?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
İşaretlediğim yere jumper takarak veya herhangi bir metal ile kısa devre yaptırarak power tuşuna basın.

Screenshot_1.jpg

zahmet beey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşaretlediğim yere jumper takarak veya herhangi bir metal ile kısa devre yaptırarak power tuşuna basın.

Ekli dosyayı görüntüle 96410
Abi dediğini yaptım işe yaramadı şimdi açılırken tam fanlar dönüyo klavye'nin ışığı yanıyo şalteri kapamış gibi duruyor sonra 2 3 saniye sonra tekrar başlıyo öyle çalışıyo ama yine ekran yok.

Son mesajlar