Bilgisayar Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
internette gezinirken bilgisayarım bir anda dondu klavyede ctrl alt delete yapmama rağmen pc kendine gelmedi. Sonra fişini çektim taktım açma tuşuna bastım pc açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ve açma tuşuna basılı tutarak kapanmasını bekliyorum kapanmıyor. ve başka bir monitör getirdim denedim onada görüntü gelmedi bios pili çıkardım açtım olmadı ekran kartı çıkardım taktım olmadı ramları çıkardım açtım olmadı acaba bu problemi nasıl çözücem öğrenmek istiyorum.

f1_

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Anakarttan kaynaklanıyor olabilir. Anakartın kapasitörlerine voltaj yükleyemiyor yada boşaltamıyordur.

---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:13 ----------

Yada ekran kartını kontrol edin monitörün kablosunu kontrol ettiniz değil mi

dijital3x

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cift ram kullanıyorsanız tek tek takarak deneyiniz

Sistem hala acmıyor ise pawer rı anakart baglantılarını cıkarıp bekleyiniz 12v kablosunun özellikle anakartta takılı olduguna emin olunuz.

hala acmıyor ise pawer temin edip sıfır bir pawer ile denemenizde fayda vardır.

Genelde bu tarz sorunlar 1.olarak ram 2.olarak pawer dan kaynaklanan sorunlardır.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Konu taşındı

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
anladım denicem dediklerinizi ama bu sorunu kendim çözmek istiyorum

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Basiti var.Ekran kartını çıkartıp onboard olan girişe takın.Bilgisayar sorunsuz açılıyorsa sorun ekran kartındadır.Açıkmıyorsa diğer birimlerde muhtemelen anakartda'dır.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
klavyenı ve mouse cıkartıp dene bunlardan biri arıza yapınca pc kitliyor

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

buda sorun cozmezse powersupply değiştir.

UniqueX

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ilginç ama bi deneme için bilgisayarın sata kablolarınıda çıkartıp takmanı öneririm, örnek olarak bilgisayarımdaki sata kabloları zamanla gevşiyor(kablolar biraz sıkışık bide müziğinde etkisinin olduğunu düşünüyorum) ve gevşediği zamanlarda pc donup kalıyor hiç bi şekilde düzelmiyor yada pc açılırkende aynı şeyler oluyor taki kabloyu yerine doğru takıncaya kadar :D

wd1001fals

Asistan
Reaksiyon puanı
2
internette gezinirken bilgisayarım bir anda dondu klavyede ctrl alt delete yapmama rağmen pc kendine gelmedi. Sonra fişini çektim taktım açma tuşuna bastım pc açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ve açma tuşuna basılı tutarak kapanmasını bekliyorum kapanmıyor. ve başka bir monitör getirdim denedim onada görüntü gelmedi bios pili çıkardım açtım olmadı ekran kartı çıkardım taktım olmadı ramları çıkardım açtım olmadı acaba bu problemi nasıl çözücem öğrenmek istiyorum.

Dostum aynı sorun benim başıma geldi ,, Anakartın ışığı yanıyor ama monitörü açmıyor

Sorun büyük ihtimalle anakartındadır .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bilgisiyarımı misafir odasına kurmak istemiştim. bilgisiyarı söktüm misafir odasına yerleştirdim. çalıştırdım çalışıyo ekran gelmiyo ama bilgisiyarın motor sesi geliyo duruyo motor geri çalışıyo anlamadım nasıl birşey olabilir