Bilgisayar Açılıyor ama görüntü yok

Bu konuyu okuyanlar

baba352

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Selamın aleyküm kolay gelsın
bilgisayarı normal dogal acılıs seklınde acıyoruz acılıyo sonra uygulama yada oyundayken donup kalıyo resetlıyorum acılısta ekran acılmıyor hdd kablo yerı degıstım ramlerı degıstım ıcını temızledım ekran kartından cıkarıp ana karttakı vga yerıne taktım sorun hep var bilgisayarın ozellıklerlıde amd athlon x5 6 gb ram 1 gb nvidia 250 bit ekran kartı önceden tuplu ekran kullanıyodum sımdı lcd ye gectım boyle yapmaya basladı bu sorunu yasayan bırı varsa ve cozumunu bulduysa soylerse cok makbule gecer sımdıden tesekkurler

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Benim ilk aklıma gelen power sırasıyla sorunun kaynağı olabilecek donanım ekran kartı. ekrannı değiştirdim demişsin ama onla alakalı olmayabilir. Ekran kartını çıkartıp mı anakartın üzerindeki vga ya bağladın ?. Çıkartmadan yaptıysan sistem zaten takılı olan karttan görüntü almaya çalışır.

baba352

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim ilk aklıma gelen power sırasıyla sorunun kaynağı olabilecek donanım ekran kartı. ekrannı değiştirdim demişsin ama onla alakalı olmayabilir. Ekran kartını çıkartıp mı anakartın üzerindeki vga ya bağladın ?. Çıkartmadan yaptıysan sistem zaten takılı olan karttan görüntü almaya çalışır.

ekran kartından cıkardım anakarttakıne taktım ekranı hdmı gırısındede aynı sorun var

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Üstadım anlattıklarına göre sorunun Güç kaynağı gibi görünüyor.

ekran kartında sorun varmı yokmu bilebilmen için ekran kartını söküp makineyi kapattıktan sonra anakarttakine takman lazım

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
ne yapmam gerek usta

Yeni güç kaynağı alabilirsin. ama biraz test etmek istersen ekran kartını çıkartıp anakarttakiyle biraz takıl bakalım aynı sorun devam ediyormu?. Tahminimce güç kaynağı ekran kartını beslemek için güç harcamıyacağı için calışmaya devam edecek. Tabi bu arada ekran kartımı sorunlu, onu anlayamayacaksın. Denemeden bilemezsiniz.

baba352

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni güç kaynağı alabilirsin. ama biraz test etmek istersen ekran kartını çıkartıp anakarttakiyle biraz takıl bakalım aynı sorun devam ediyormu?. Tahminimce güç kaynağı ekran kartını beslemek için güç harcamıyacağı için calışmaya devam edecek. Tabi bu arada ekran kartımı sorunlu, onu anlayamayacaksın. Denemeden bilemezsiniz.
tamamdır usta sagolasın

baba352

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ustacım sımdı söyle bişi oldu dün kardesım kasanın yan kapagını acmıs ve bılgısayarı o sekılde acmıs dunden berıde ne donma nede goruntu gelmeme sorunu yokmus ben sımdıde baktım gercekten yok normal acılıyor göruntude normal sekılde gelıyo

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
@baba352 o zaman kasanı temizleme vaktin gelmiş :). Kasanın içindeki sıcaklık işlemci veya ekran kartının sıcaklık sınırına dayanınca kendilerini korumak için sistemi resetler. Güç kaynağın da bu sıcaklığa dayanamayım harikiri yapıyor olabilir. :)