Bilgisayar açılırken kapanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Bera Haktan ALAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kısa süre önce toshiba a660-17M laptopumun termal macununu değiştirdim.Bilgisayarı birleştirdim ve açtım.
Bilgisayar birkaç saniye normal bir şekilde açılıyor,windows yükleme ekranı geliyor (windows 8.1pro)ve ardından çıt sesi ile kapanıyor.Araştırdım ramdan olabilirmiş.1 tane taktım,yerlerini değiştirdim lakin bi sonuç yok.Hdd yeni değişti bir sıkıntısı yok.Acaba fazla macun mu sürdüm dedim açtır birazını sildim herhangi bir taşma yoktu.Ama açılmadı şarj cihazı da sağlam soketi de.Ekran kartının üzerinde yapışkan bir bant vardı altındaki kurumuş macunları temizlemek için onu çıkarmıştım.Acaba sorun ne olabilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artık hiç açılmıyor.

Reaksiyon puanı
390
RAM'lerinizi çıkarıp takarken bozmuş olabilirsiniz. Sıfır RAM alıp deneyin. Ayrıca bütün parçaları doğru takıp takmadığınızdan emin olun. Bant konusunda emin değilim ama sorun ondan kaynaklı da olabilir.

Bera Haktan ALAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
RAM'lerinizi çıkarıp takarken bozmuş olabilirsiniz. Sıfır RAM alıp deneyin. Ayrıca bütün parçaları doğru takıp takmadığınızdan emin olun. Bant konusunda emin değilim ama sorun ondan kaynaklı da olabilir.
Bugün termal mzcunu tamamen temuzleyip bilgisayarı birleştirmeden işlemci ve gpu pinlerinin üzerine buz tutarak denedim ve açıldı arctic mx4 termal macun aldım onu sürücem

Reaksiyon puanı
390
Bugün termal mzcunu tamamen temuzleyip bilgisayarı birleştirmeden işlemci ve gpu pinlerinin üzerine buz tutarak denedim ve açıldı arctic mx4 termal macun aldım onu sürücem
O zaman termal macunda sorun varmış. Sorununuzun düzelmesine sevindim. Arctic markası iyi olmakla birlikte coolermaster ve zalman marka termal macunları da satın alabilirsiniz.