Bilgisayar Açılırken Kapanıp Tekrar Açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Merhaba sorunum başlıktaki gibi yani şöyle oluyor aslında bilgisayarın gece fişini çekiyorum ve sabah kullanacağımda geri takıyorum ve sabah geri taktığımda bu sorun ile karşılaşıyorum 2-3 defa böyle kapanıp kapanıp tekrar açılıyor sonra normal bir şekilde bilgisayar açılıyor bios logosu bile gelmeden oluyor bu sonra açılıyor normal bir şekilde ve kullanıyorum normal ve sonra kapattığımda tekrar açınca böyle bir sorun olmuyor yani fişi çıkartıp uzun bir süre takılı olmayınca ve takınca böyle bir sorun oluyor. ve neredeyse bilgisayarı aldığımdan beri içerisinden takır tukur sesler geliyor anlam veremiyorum ve ses kaydı almaya çalıştım ancak ses tam gelmedi bir daha yaptığında o takır tukur sesleri sesi kaydetmeye çalışacağım.(Bu takır tukur seslerin ne zaman geleceği belli olmuyor pcde durup dururken oluyor) ve hdd kaynaklıdır diye düşünüyorum o sesler ama değildir diye düşünüyorum çünkü hdd sağlığına baktım %100 hala ve uzun zamandır kullanıyorum hddyi (fotoğraflar oyunlar v.s hdde ssdde sadece windows)hdd hiç sorun çıkartmadı.

Çok uzun tuttum kusura bakmayın

Bilgisayar Özelliklerim:
İ3 540 işlemci
4+4 dual channel g.skill ddr3 1333 mhz toplam 8 gb ram
Gigabyte H57M-USB3.0 rev. 2.0 anakart
ASUS R7 240 2 GB DDR3 ekran kartı
WD GREEN 240 GB SATA SSD
WD BLUE 500 GB 7200 RPM HDD
Everest 350 WATT PSU(Modeli tam hatırlamıyorum bilgisayarı açıp bakar yazarım)
Windows 10 Pro 64 Bit

Not:Format attım daha dün hatta cd bozuktur diye internetten microsoftun sitesinden indirip rufus ile yazdırıp format attım bende windows zannediyordum başta ama değilmiş

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Merhaba sorunum başlıktaki gibi yani şöyle oluyor aslında bilgisayarın gece fişini çekiyorum ve sabah kullanacağımda geri takıyorum ve sabah geri taktığımda bu sorun ile karşılaşıyorum 2-3 defa böyle kapanıp kapanıp tekrar açılıyor sonra normal bir şekilde bilgisayar açılıyor bios logosu bile gelmeden oluyor bu sonra açılıyor normal bir şekilde ve kullanıyorum normal ve sonra kapattığımda tekrar açınca böyle bir sorun olmuyor yani fişi çıkartıp uzun bir süre takılı olmayınca ve takınca böyle bir sorun oluyor. ve neredeyse bilgisayarı aldığımdan beri içerisinden takır tukur sesler geliyor anlam veremiyorum ve ses kaydı almaya çalıştım ancak ses tam gelmedi bir daha yaptığında o takır tukur sesleri sesi kaydetmeye çalışacağım.(Bu takır tukur seslerin ne zaman geleceği belli olmuyor pcde durup dururken oluyor) ve hdd kaynaklıdır diye düşünüyorum o sesler ama değildir diye düşünüyorum çünkü hdd sağlığına baktım %100 hala ve uzun zamandır kullanıyorum hddyi (fotoğraflar oyunlar v.s hdde ssdde sadece windows)hdd hiç sorun çıkartmadı.

Çok uzun tuttum kusura bakmayın

Bilgisayar Özelliklerim:
İ3 540 işlemci
4+4 dual channel g.skill ddr3 1333 mhz toplam 8 gb ram
Gigabyte H57M-USB3.0 rev. 2.0 anakart
ASUS R7 240 2 GB DDR3 ekran kartı
WD GREEN 240 GB SATA SSD
WD BLUE 500 GB 7200 RPM HDD
Everest 350 WATT PSU(Modeli tam hatırlamıyorum bilgisayarı açıp bakar yazarım)
Windows 10 Pro 64 Bit

Not:Format attım daha dün hatta cd bozuktur diye internetten microsoftun sitesinden indirip rufus ile yazdırıp format attım bende windows zannediyordum başta ama değilmiş
pcyi kaç senelik içini temizleyin

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Pc temiz 2-3 ay oldu termal macun yenilemesi temizlik herşeyi yaptım

SayınBezmenler

Doçent
Reaksiyon puanı
478
RAM Uyumsuzluğu ile alakalı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 farklı RAM kullanıyorsanız eğer.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Aynı sorun bende de var ben anakart arızası ile ilgili olduğunu düşünüyorum bir ram slotum bozuk ya da ekran kartı olabilir uyumsuzluk yaşıyo olabilirler 3 defa ram değiştirdim her seferinde aynı sorun var bende de anakartım h81