Bilgisayar Açıldıktan 30 Saniye Sonra Mavi Ekran Veriyor

Bu konuyu okuyanlar

enes04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarı dün açtığımda mavi ekran verip yeniden başlıyordu. Biraz araştırdım ramler oksit olmuş olabilir diye temizleyip anakartımda 2. ve 4. Kanala taktım ikiside aynı renk kanal

Bilgisayarı açtım biraz bekletti (3dk) zar zor masaüstüne geldi. Yaklaşık 20 30 saniye bekleyince mavi ekran veriyor yeniden başlıyor sırasıyla şu hataları veriyor :

1-
20201230_195100.jpg

2-
images (14).jpeg

3-
images (15).jpeg

*Bu hata yı verdiğinde görev çubuğu gidip geliyor ve masaüstü gelmiyordu.

Yardımcı olursanız sevinirim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841

IRQL_not_less_or_equal;​

Bu hata, cihaz sürücüsü, cihazınızın belleği veya bilgisayarınıza yüklü virüsten koruma yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir
Memory management;
Windows stop code bellek yönetimi BSOD hatası genellikle RAM'inizle ilgili bir sorunun işaretidir, ancak sabit sürücünüzle ilgili sorunları denetlemek için Windows Denetim Disketi aracını çalıştırmanız gerekebilir.

ATTEMPTED WRITE TO READONLY MEMORY;​

Bu hata, bir sürücü bilgisayarınızın belleğinin salt okunur bir kesimine yazmaya çalıştığında tetiklenir. Sistem hataya neden olan sürücüyü tanımlamayı başarırsa, bu sürücü Mavi Ölüm Ekranı ekranındaki DUR iletisinin yakınında belirtilecektir.
Çözümler ve alıntılar;
Attempted sorunu
IRQL sorunu
Memory sorunu

enes04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

IRQL_not_less_or_equal;​

Bu hata, cihaz sürücüsü, cihazınızın belleği veya bilgisayarınıza yüklü virüsten koruma yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir
Memory management;
Windows stop code bellek yönetimi BSOD hatası genellikle RAM'inizle ilgili bir sorunun işaretidir, ancak sabit sürücünüzle ilgili sorunları denetlemek için Windows Denetim Disketi aracını çalıştırmanız gerekebilir.

ATTEMPTED WRITE TO READONLY MEMORY;​

Bu hata, bir sürücü bilgisayarınızın belleğinin salt okunur bir kesimine yazmaya çalıştığında tetiklenir. Sistem hataya neden olan sürücüyü tanımlamayı başarırsa, bu sürücü Mavi Ölüm Ekranı ekranındaki DUR iletisinin yakınında belirtilecektir.
Çözümler ve alıntılar;
Attempted sorunu
IRQL sorunu
Memory sorun
İlgilendiğin için teşekkür ederim ramlerim den biri arızalıymış onu çıkarıp çalıştırınca sorun kalmadı.

Son mesajlar