Yardım Bilgileri unutulan Facebook hesabımı nasıl kapatırım?

Bu konuyu okuyanlar

XDaRKWaRRıoRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Küçükken açtığım 3 tane Facebook hesabım olduğunu fark ettim. İçinde çocukken çektiğim fotoğraflı gönderilerim var ve herkese açık olarak paylaşmışım. Kim adımı aratsa en üstte o üç hesabımı buluyor. İki ismim var, birisi kimlikte yazmıyor ama Facebook hesap adında yazıyor. Kimlikteki tam adımı ve doğum tarihimi kullanmadığım için taklit şikayeti yapamıyorum. Sürekli başka hesaplardan sahte hesap diye şikayet ediyorum ancak hala kaldırılmadı.

Hesapların e-posta ve şifrelerine dair en ufak bir fikrim yok. Telefon numarası zaten eklenmemiş. Yani hesabı geri alma seçeneği de işe yaramıyor.

Sahte hesap diye şikayete devam etmeli miyim yoksa bir çözüm yolu var mı? Teşekkürler.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Aynısına Instagram için ihtiyacım var.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Ben yıllar önce şu şekilde kapatmıştım. Bana 3,4 tane kişi gösteriyordu bunun adı ne arkadaşınmı gibi bir soru sormuştu hepsini doğru cevaplayınca girmiştim hesabıma. Sonrada sildim kurtuldum. Hesaplarınızı her zaman gizli tutmanızı tavsiye ederim böyle elden gidince açık kalıyor.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Uzun süre girilmeyenler kapatılıyor zaten.

XDaRKWaRRıoRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Uzun süre girilmeyenler kapatılıyor zaten.
En az 3 sene oldu. Bence artık kapatılması lazım. Ben yan hesap açmaya çalıştığımda kapatıp herkesin 1 hesabı olabilir dediler. İstemeyince kapatıyorlar, isteyince kapattıramıyorsun. Facebook 'ta ne e-posta nede mesaj ile iletişim olmamasından bahsetmiyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Twitter unutulmuş hesapları kapatacağını söyledi ama ses yok. Facebook,instagram,twitter ya da başka sosyal medyalar örnek 2 yıl boyunca hiç girilmeyen hesapları kapaması lazım veri güvenliği için.

taha.py

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Küçükken açtığım 3 tane Facebook hesabım olduğunu fark ettim. İçinde çocukken çektiğim fotoğraflı gönderilerim var ve herkese açık olarak paylaşmışım. Kim adımı aratsa en üstte o üç hesabımı buluyor. İki ismim var, birisi kimlikte yazmıyor ama Facebook hesap adında yazıyor. Kimlikteki tam adımı ve doğum tarihimi kullanmadığım için taklit şikayeti yapamıyorum. Sürekli başka hesaplardan sahte hesap diye şikayet ediyorum ancak hala kaldırılmadı.

Hesapların e-posta ve şifrelerine dair en ufak bir fikrim yok. Telefon numarası zaten eklenmemiş. Yani hesabı geri alma seçeneği de işe yaramıyor.

Sahte hesap diye şikayete devam etmeli miyim yoksa bir çözüm yolu var mı? Teşekkürler.
Bazı methodlar var ama işe yarar mı bilmiyorum

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Geçmiş olsun hocam, iki ismin birini kullandığınız için hiç denemediyseniz bir kez deneyin taklit şikayetini. Ben geçenlerde taklit olarak eski facebook hesabımı kapattırdım. Kimliğin isim soyisim doğum tarihi açıkta olacak şekilde bir resmini ekledim. Açıklama kısmına ise "bu hesap benim küçüklük resimlerimi kullanıyor, bundan rahatsızlık duyuyorum kapatılmasını istiyorum" yazdım. Sizde açıklama kısmına iki isminiz olduğunu açıklarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Bir deneyin.

XDaRKWaRRıoRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Geçmiş olsun hocam, iki ismin birini kullandığınız için hiç denemediyseniz bir kez deneyin taklit şikayetini. Ben geçenlerde taklit olarak eski facebook hesabımı kapattırdım. Kimliğin isim soyisim doğum tarihi açıkta olacak şekilde bir resmini ekledim. Açıklama kısmına ise "bu hesap benim küçüklük resimlerimi kullanıyor, bundan rahatsızlık duyuyorum kapatılmasını istiyorum" yazdım. Sizde açıklama kısmına iki isminiz olduğunu açıklarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Bir deneyin.
Deneyeceğim hocam, mesajınız ve geçmiş olsun dileğinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.