Big club, small coach

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Kartal’ın yıldızı Manuel Fernandes, Beşiktaş'ın son durumunu şu sözlerle özetledi:

big216.jpg

Portekizli oyuncunun, Samet Aybaba hakkındaki düşüncelerini AMK açıklıyor:

Beşiktaş gibi büyük bir kulüpte, böylesine amatör bir hoca nasıl çalışıyor anlamıyorum.

Beşiktaş’ın en çok tartışılan ismi Samet Aybaba ile takımın yıldızı Manuel Fernandes arasında yaşananları AMK açıklıyor. İşte iki taraf arasında yaşanan gerilimin içyüzü…

‘BÖYLE İDMAN GÖRMEDİM’

Sezon başında göreve gelen Samet Aybaba’yla tanışan Manuel Fernandes, Avusturya’daki kampta büyük şaşkınlığa uğrar. Antrenman tekniklerinin ‘taş devri’nden kaldığını dile getiren Fernandes, kariyeri boyunca böyle bir idman programı uygulamadığını itiraf eder. Yakın çevresine sürekli bu konuda şikayette bulunan Fernandes, kendi bireysel antrenörüyle fiziksel çalışmalar yapar. Bu konudaki sıkıntılarını yönetimle de paylaşan Fernandes, geçiştirici açıklamalarla yoluna devam eder. Konu Samet Aybaba’nın da kulağına gider, ikili arasındaki gerilim, gün geçtikçe büyür.

YÖNETİM BASKISIYLA BARIŞ

Bomba, 1 Şubat’ta İnönü Stadı’nda oynanan Kardemir Karabükspor maçında patlar. 71. dakikada Aybaba’nın kararıyla oyundan alınan Fernandes, kulübede hocasının yüzüne bakmaz ve elini bile sıkmaz. Yönetimin baskısıyla ‘suni’ dostluk mesajları verilir… Ama kötü gidişin ardından Aybaba’nın verdiği ‘iki gün kamp yapılacak’ kararı, Fernandes’i çıldırtır. Son yaşanan olaylarla ilgili yakın çevresine dert yanan Fernandes, Samet Aybaba hakkındaki düşüncelerini dört kelimeye sığdırır: Big club, small coach. (Büyük takım, küçük hoca)

ALMEIDA’NIN HEDEFİNDE O VAR

Tıpkı Fernandes gibi, Samet Aybaba’nın varlığından rahatsız olan bir futbolcu daha var: Hugo Almeida

Tıpkı Fernandes gibi düşünen bir Beşiktaşlı daha var: Hugo Almeida… Vatandaşı Fernandes’in düşüncelerine katılan Almeida, Aybaba’nın idman tekniklerini beğenmiyor. Ayrıca sakatlanıp, sezonu kapatmasından da teknik direktör Samet Aybaba’yı sorumlu tutuyor. Hem Fernandes, hem de Almeida’nın sakatlandıktan sonra Portekiz Milli Takımı’nın doktorlarına tedavi oldukları biliniyor.

GÖRÜŞMELERİ AÇIKLAYINCA…

Sezon başında takımdan ayrılmak isteyen Almeida, bu düşüncesini basınla paylaştığı için de Aybaba’ya ayrıca kırgın… Transfer görüşmelerinin kapalı kapılar arkasında yapılması gerektiğine inanan Portekizli, Aybaba’nın tavrına çok bozulmuştu.

http://amkspor.com/2013/04/24/big-club-small-coach.html

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
helal olsun bizde diyoruzki bu adamlar neden zırt pırt sakatlanıyo

Artvincenter

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Fatih terim ile Aykut kocamandan esinlenen genç bir antrenör gelse beşiktaşa çok çekişmeli bir lig geçer :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bir Galatasaraylı olarak bana çok saçma bir haber gibi geldi, tipik 3-5 kahvehane gazetecisinin hadi haber yapalım diye oluşturduğu başlık ve içerik.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
tsn_haber_detay.asp

Kartal’ın yıldızı Manuel Fernandes, Beşiktaş'ın son durumunu şu sözlerle özetledi:

Portekizli oyuncunun, Samet Aybaba hakkındaki düşüncelerini AMK açıklıyor: Beşiktaş gibi büyük bir kulüpte, böylesine amatör bir hoca nasıl çalışıyor anlamıyorum.

Beşiktaş’ın en çok tartışılan ismi Samet Aybaba ile takımın yıldızı Manuel Fernandes arasında yaşananları AMK açıklıyor. İşte iki taraf arasında yaşanan gerilimin içyüzü…

‘BÖYLE İDMAN GÖRMEDİM’

Sezon başında göreve gelen Samet Aybaba’yla tanışan Manuel Fernandes, Avusturya’daki kampta büyük şaşkınlığa uğrar. Antrenman tekniklerinin ‘taş devri’nden kaldığını dile getiren Fernandes, kariyeri boyunca böyle bir idman programı uygulamadığını itiraf eder. Yakın çevresine sürekli bu konuda şikayette bulunan Fernandes, kendi bireysel antrenörüyle fiziksel çalışmalar yapar. Bu konudaki sıkıntılarını yönetimle de paylaşan Fernandes, geçiştirici açıklamalarla yoluna devam eder. Konu Samet Aybaba’nın da kulağına gider, ikili arasındaki gerilim, gün geçtikçe büyür.

YÖNETİM BASKISIYLA BARIŞ

Bomba, 1 Şubat’ta İnönü Stadı’nda oynanan Kardemir Karabükspor maçında patlar. 71. dakikada Aybaba’nın kararıyla oyundan alınan Fernandes, kulübede hocasının yüzüne bakmaz ve elini bile sıkmaz. Yönetimin baskısıyla ‘suni’ dostluk mesajları verilir… Ama kötü gidişin ardından Aybaba’nın verdiği ‘iki gün kamp yapılacak’ kararı, Fernandes’i çıldırtır. Son yaşanan olaylarla ilgili yakın çevresine dert yanan Fernandes, Samet Aybaba hakkındaki düşüncelerini dört kelimeye sığdırır: Big club, small coach. (Büyük takım, küçük hoca)

ALMEIDA’NIN HEDEFİNDE O VAR

Tıpkı Fernandes gibi, Samet Aybaba’nın varlığından rahatsız olan bir futbolcu daha var: Hugo Almeida

Tıpkı Fernandes gibi düşünen bir Beşiktaşlı daha var: Hugo Almeida… Vatandaşı Fernandes’in düşüncelerine katılan Almeida, Aybaba’nın idman tekniklerini beğenmiyor. Ayrıca sakatlanıp, sezonu kapatmasından da teknik direktör Samet Aybaba’yı sorumlu tutuyor. Hem Fernandes, hem de Almeida’nın sakatlandıktan sonra Portekiz Milli Takımı’nın doktorlarına tedavi oldukları biliniyor.

GÖRÜŞMELERİ AÇIKLAYINCA…

Sezon başında takımdan ayrılmak isteyen Almeida, bu düşüncesini basınla paylaştığı için de Aybaba’ya ayrıca kırgın… Transfer görüşmelerinin kapalı kapılar arkasında yapılması gerektiğine inanan Portekizli, Aybaba’nın tavrına çok bozulmuştu.

Turkfutbol / Alican ESENCİ / AMK

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Düşüncelerinde yanlız degiller.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ne olursa olsun bir futbolcu bu şekilde hocasını eleştirmemeli ve görevini en iyi şekilde yapmaya çalışmalı... Şu son maçta sakatım bahanesi ile oynamadığı puan kaybettiler belkide...

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
büyük kısım bjk taraftarı da aynı fikirde dir diye umuyorum

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Kaynağa bakıyoruz ve haberi okumuyoruz.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yalan haberlerinizle Fernandes'i koparamayacaksınız Beşiktaş'tan.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şu değersiz siteye girip haber okuyanlara ve bu haberi ciddiye alıp konuyu açan arkadaşlara hayret ediyorum.
Şunlara verilecek en güzel cevap yine kendi gaste kağıdı adlarından ibarettir.