Beynimi kemiren 2 soru

Bu konuyu okuyanlar

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
İlk sorum izlenmeden, tıklamadan kısacası etkileşimden kazanılan paranın kaynağı ne ? Atıyorum youtube'da çok izlendin biraz da para kazandın bu parayı sana youtube verdi peki youtube'a kim verdi gibi. Diğer sorum da programlama dilleriyle bir şeyler üretiliyor ürünler çıkıyor ilk bilgisayarı nasıl yaptılar bütün o programlama dillerini anlayan bu bilgisayar nasıl yapıldı yani kağıda kod mu yazıldı da oldu anlamıyorum. Bu arada 15 yaşındayım ve muhtemelen sorularımın cevaplarını anlayabilmem için başka şeyler de bilmem gerekiyor. Kendimi çok cahil hissediyorum :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
İnan bana Youtube batmak üzere olsa batmaya izin vermezler. Milyarlarca para ayırır devletler yada büyük şirketler.

ikinci sorunun cevabını da youtube kanallarının birinde bulabilirsin.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
1. Reklam gelirleri
Diğeri için tam bir açıklama yapamıyorum.

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
1. Reklam gelirleri
Diğeri için tam bir açıklama yapamıyorum.

2. Biraz derin bi konu sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnan bana Youtube batmak üzere olsa batmaya izin vermezler. Milyarlarca para ayırır devletler yada büyük şirketler.

ikinci sorunun cevabını da youtube kanallarının birinde bulabilirsin.

Teşekkür ederim cevabınız için

F_U_N_N_Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlk sorum izlenmeden, tıklamadan kısacası etkileşimden kazanılan paranın kaynağı ne ? Atıyorum youtube'da çok izlendin biraz da para kazandın bu parayı sana youtube verdi peki youtube'a kim verdi gibi. Diğer sorum da programlama dilleriyle bir şeyler üretiliyor ürünler çıkıyor ilk bilgisayarı nasıl yaptılar bütün o programlama dillerini anlayan bu bilgisayar nasıl yapıldı yani kağıda kod mu yazıldı da oldu anlamıyorum. Bu arada 15 yaşındayım ve muhtemelen sorularımın cevaplarını anlayabilmem için başka şeyler de bilmem gerekiyor. Kendimi çok cahil hissediyorum :D
Youtube'a atıyorum benim bir markam var ve diyorum ki ben sana reklam olarak oynatman gereken videoyu vericem ve sana 100.000 TL vericem diyorum. Sonra youtube tamam diyo ve videoların ortasına reklam koyuyor. Youtube senin videonda da reklam koyduğu için sana 1 TL veriyor. Ne kadar kişi videonu izlerse o kadar reklam görüntüleneceği için sana gelen para miktarı artıyor.

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
O avatar ne ifade ediyor?

Son düzenleme: