Yardım Beynimde Sorun Mu Var

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
11
yaklaşık 1 (daha da fazla olabilir) yıl önce çift görmeye basladim bisey olmaz dedim ama 1 ay önce olmuştur galiba bi basım agridi sol tarafımda önceden çift görmeyide araştırdığım için baktim yeniden internete çift görme tipim iki göz açıkken olduğu için baktim nöroloji alakalı sorunlar ardından ben kafaya fena taktım göz ağrısı olmaya bas ağrısı devam etmeye başladı internette ki sonuçlara göre çoktan ölmuştum dedim aileme anlatıp doktora gideyim elim ayağıma dolaştı bisey olacak diye (nöroloji gitmedim göz doktoruna gittim) neyse gözüme baktı iste anlattım bide damla damlatip vs baktılar röntgen i ni aldılar gözün de röntgen miydi ismi hatırlamıyorum baktı gözüm sağlam
Geçmezse Nörolojiye git dedi hala bi değişiklik yok ben kafadan.cikarinca bas ve göz ağrısını neredeyse olmuyordu diyebilirim yine baktim bugün moralim yeniden gitti kendimi avutuyorum kötü bişey değildir diye yeni bir belirti cikarsa gideceğim artık napcami bilmiyorum canım fena sıkılıyor gitmelimiyim bi ara

Reaksiyon puanı
11
Çift görme şeyini ben de yapıyorum arada, isteğinle oluyorsa sıkıntı yok.
Evet isteğimle odaklanınca oluyor belirli bir mesafeye kadar odaklanarak çift görebiliyorum içim rahatladı teşekkürler
Ama sağlık şans a gelmeyeceği için doktora gitsem iyi olur sağolun Mesajınız için

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Evet isteğimle odaklanınca oluyor belirli bir mesafeye kadar odaklanarak çift görebiliyorum içim rahatladı teşekkürler
Ama sağlık şans a gelmeyeceği için doktora gitsem iyi olur sağolun Mesajınız için
Bir şey çıkacağını sanmıyorum kendimi bildim bileli ben de yaparım çift görme şeysini. Ben bu işte artık usta olduğum için normal bir yere bakarak da yapabiliyorum fakat yapamayan arkadaşlar burnunuza bakmayı deneyin öyle de olur.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Bende de çift görme var, yıllardır 10 yıl falan desem. :D 5 yaşımda vardı bende kafaya takmadım herkez de vardır diye de şimdi anladım tek bende olduğunu rahatsız ediyor ama çok da kötü değil bende sadece banyo sonrası ekran a bakınca ağrıyor gözüm onun dışında sıkıntı yok, geçmiş olsun sizede. :)

Reaksiyon puanı
11
Bu bir takıntı bence, o kadar kafaya takmayın.
Belkide öyledir galiba artık herhangi bir hastalığım olunca internetteki şeylere bakmayacağım daha fazla sıkıntı yaratıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şey çıkacağını sanmıyorum kendimi bildim bileli ben de yaparım çift görme şeysini. Ben bu işte artık usta olduğum için normal bir yere bakarak da yapabiliyorum fakat yapamayan arkadaşlar burnunuza bakmayı deneyin öyle de olur.
:D evet arkadaki nesneler 2 şer oluyor ya normal yada biz hastayız bu arada tek gözünü kapayınca gidiyor mu

Bende de çift görme var, yıllardır 10 yıl falan desem. :D 5 yaşımda vardı bende kafaya takmadım herkez de vardır diye de şimdi anladım tek bende olduğunu rahatsız ediyor ama çok da kötü değil bende sadece banyo sonrası ekran a bakınca ağrıyor gözüm onun dışında sıkıntı yok, geçmiş olsun sizede. :)
Umarim benimkide sizinki gibi 10 yıl kadar sorunsuzca sürer :D

Reaksiyon puanı
11
Çift görme nesnelerin görüntülerinin birden fazla olarak algılanmasıdır. Hastalar tek ya da iki göz ile çift görme yaşayabilir. Binoküler (iki göz ile) diplopi her iki göz açıkken hastanın çift gördüğü durumdur.
------------
Binoküler diplopi nedenleri arasında; kas hastalıkları, sinir-kas kavşağı hastalıkları, 3,4 ve 6. Kraniyal sinir felçleri ve beyinsapı lezyonları yer alır.

Miyastenia GravisBu bağışıklık durumu, vücudunuzdaki sinirler ve kaslar arasındaki iletişimi etkiler. Gözlerde, bu hızlı yorgunluğa neden olabilir. Göz kaslarının bu zayıflığı çift görmeye yol açabilir.
Graves hastalığıBu bağışıklık sistemi bozukluğu aşırı aktif tiroidin sonucudur. Bu rahatsızlığı olan kişilerin yaklaşık yüzde 30'u bir tür görme problemi yaşar.
şaşılık (çapraz gözler)Bu, çocuklarda çift görmenin yaygın bir nedenidir. Göz kaslarının birlikte çalışması güçtür. Çeşitli görme problemlerine yol açar ve kalıcı görme kaybına neden olabilir. Bu sorun, 4 aylıktan büyük herhangi bir çocukta göz uzmanının dikkatini gerektirir
Herediter kas hastalıkları genellikle yavaş seyirli olduğu ve ekstraoküler kasları simetrik olarak etkilediği için diplopiye neden olmaz.
  • Şeker hastalığı (şeker diyabet)
  • Objektifteki ozmotik değişimlerin bir sonucu olarak bulanık görme farklılaşmalıdır. diplopi sinir hasarı (nöropati) veya mikrovasküler hasarın bir sonucu olabilir.
  • Hipertiroidi (Mezar hastalığı)
  • İlişkili semptomlar: göz küresinin çıkması (ekzopthalmus), göz ağrısı, ışık hassasiyeti (fotofobi), genişlemiş tiroid bezi ve istem dışı kilo kaybı.
  • tümörler​

İyi huylu veya habis tümörler neden olabilir diplopi Gözün movemetini etkileyerek, sinirleri sıkıştırarak veya beynin görsel korteksi üzerinde baskı uygulayarak. Bu daha çok paranazal sinüs tümörleri ve yörüngede veya kafatasının tabanına yakın olanlarda görülür.
  • damar​

Beynin vasküler beslenmesindeki bozulmalar (inme esnasında görüldüğü gibi) veya gözün retinası (diyabet, hipertansiyon) da ortaya çıkabilir. diplopi. Zaman zaman, beyindeki şişmiş bir kan damarı (posterior iletişim anevrizması), göz hareketlerini kontrol eden kranial sinirlerden birini sıkıştırabilir. çift görme
--
sorun olan şey ise bahsettiğim gibi iki göz açıkken görmem üsttekiler tabiki ihtimal bu arada diğer çoğu ciddi bazı hastalıklar eklenmemiştir

Bir sorununuzun olduğunu zannetmiyorum. Ben de kafamdan bir şeyi iki tane göstermeye çalışıp, odaklandığım zaman bende de oluyor. Arada anime kızlarını da görüyorum. Bunda sorun yok.
Keşke bende görebilsem anime kızlarıni ama şimdilik zor gibi görünüyor :D sağolun Mesajınız için

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
1,768
yaklaşık 1 (daha da fazla olabilir) yıl önce çift görmeye basladim bisey olmaz dedim ama 1 ay önce olmuştur galiba bi basım agridi sol tarafımda önceden çift görmeyide araştırdığım için baktim yeniden internete çift görme tipim iki göz açıkken olduğu için baktim nöroloji alakalı sorunlar ardından ben kafaya fena taktım göz ağrısı olmaya bas ağrısı devam etmeye başladı internette ki sonuçlara göre çoktan ölmuştum dedim aileme anlatıp doktora gideyim elim ayağıma dolaştı bisey olacak diye (nöroloji gitmedim göz doktoruna gittim) neyse gözüme baktı iste anlattım bide damla damlatip vs baktılar röntgen i ni aldılar gözün de röntgen miydi ismi hatırlamıyorum baktı gözüm sağlam
Geçmezse Nörolojiye git dedi hala bi değişiklik yok ben kafadan.cikarinca bas ve göz ağrısını neredeyse olmuyordu diyebilirim yine baktim bugün moralim yeniden gitti kendimi avutuyorum kötü bişey değildir diye yeni bir belirti cikarsa gideceğim artık napcami bilmiyorum canım fena sıkılıyor gitmelimiyim bi ara
Fazla radyasyon yediğinden de olabilir belki telefonun sar değerine bak ona göre azalt telefonu ve diğer randyasyon yayan cihazlardan olabildiğince uzak dur annenle babana söyle radyasyon emebilen bitkiler varmış onlardan alsınlar sadece senin için değil ortam radyasyonunu azaltmak herkesin işine yarar. Ama sen yine de nörolojiye görün tabii :)

Reaksiyon puanı
11
Fazla radyasyon yediğinden de olabilir belki telefonun sar değerine bak ona göre azalt telefonu ve diğer randyasyon yayan cihazlardan olabildiğince uzak dur annenle babana söyle radyasyon emebilen bitkiler varmış onlardan alsınlar sadece senin için değil ortam radyasyonunu azaltmak herkesin işine yarar. Ama sen yine de nörolojiye görün tabii :)
Eskiden bilgisayarda ilkokul ortaokul arası 13 saat bilgisayar oynardım aralıksız lol hayatımı bitirdi sırf gozluk bile taktım belki alakası vardır ama iyi azalttim o günlere kıyasla bide anlattığım gibi son doktora gittikten sonra dikkat etmeyen özen gösteriyorum
-
Sağolun öneriniz için corona yavaşladığı anda vakalar ,kesin olarak gideceğim iyiki yazmişim herkese çok ama çok teşekkür ediyorum doktora gitmeden az çok gerilmistim sayenizde onuda yapacağım <3

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Belkide öyledir galiba artık herhangi bir hastalığım olunca internetteki şeylere bakmayacağım daha fazla sıkıntı yaratıyor

:D evet arkadaki nesneler 2 şer oluyor ya normal yada biz hastayız bu arada tek gözünü kapayınca gidiyor mu

Umarim benimkide sizinki gibi 10 yıl kadar sorunsuzca sürer :D
Tek gözle yapınca çift görme gidiyor blur geliyor bende :D

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Öncelikle geçmiş olsun. Nöroloji ya da göz doktoruna gidip muayene oldunuz mu? Veya MR BT çekimi yaptırdınız mı? Belki sağlık sorununuz büyük bir sorun değil. Virüsün azalmasını beklemeden olabildiğince erkenden muayene olun.

Reaksiyon puanı
11
Öncelikle geçmiş olsun. Nöroloji ya da göz doktoruna gidip muayene oldunuz mu? Veya MR BT çekimi yaptırdınız mı? Belki sağlık sorununuz büyük bir sorun değil. Virüsün azalmasını beklemeden olabildiğince erkenden muayene olun.
Evet göz doktoruna gidip tahmini olarak 1 ay önce gitmiştim gözümde herhangi bir sorunun olmadığını gözlerimin sağlıklı olduğunu söyledi geçmez ise 1 2 ay içinde nöroloji ye gidebilirsiniz dedi mr çekimi bildiğim kadarıyla sanırsam Beyin röntgeni hayır olmadım sadece gözümü bi aletle röntgen çektirdiler
Dediğim gibi gözde. Bir sorun bulunamadı gözlük verdi aldım takıyorum
teşekkür ederim tavsiyeniz için olabildiğince erken gitmeye çalışacağım
1621766306782.png

Şimdi adin öğrendim buna benzer bir kağıt verdiler göz tomogrofisiymis adı

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Evet göz doktoruna gidip tahmini olarak 1 ay önce gitmiştim gözümde herhangi bir sorunun olmadığını gözlerimin sağlıklı olduğunu söyledi geçmez ise 1 2 ay içinde nöroloji ye gidebilirsiniz dedi mr çekimi bildiğim kadarıyla sanırsam Beyin röntgeni hayır olmadım sadece gözümü bi aletle röntgen çektirdiler
Dediğim gibi gözde. Bir sorun bulunamadı gözlük verdi aldım takıyorum
teşekkür ederim tavsiyeniz için olabildiğince erken gitmeye calisacagim
Sağlık sorunumdan dolayı hastanelerle İçli dışlıyım. ? Yoğunluk Asla dinmiyor. En basitinden Üniversite hastanesinde danışma da sıra bekleme sırası alanı dip dipe, kan verme alanı ip kuyruğu uzun. En yakın randevu zamanına gidin. Tekrardan geçmiş olsun. Röntgen gibi bir şey denilebilir.

Reaksiyon puanı
11
Sağlık sorunumdan dolayı hastanelerle İçli dışlıyım. ? Yoğunluk Asla dinmiyor. En basitinden Üniversite hastanesinde danışma da sıra bekleme sırası alanı dip dipe, kan verme alanı ip kuyruğu uzun. En yakın randevu zamanına gidin. Tekrardan geçmiş olsun. Röntgen gibi bir şey denilebilir.
Anliyorum şimdi alsam bile 1 ay sonraya veriyor gözde böyleydi babamın şu 1 doz aşısıda olsun konuşup anlatayım en iyisi geçmiş olsun sizede umarım iyileşirsiniz tavsiyen için ayrıca yeniden tesekkur ediyorum iyi günler diliyorum :D (ᵔᴥᵔ)

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Teşekkürler artık biraz corona yavaslasin gideceğim
Bence hiç koronanın yavaşlaması için beklemeyin bir araştırma hastanesinin nöroloji polikliniğine muayene olun ben her ay gidip tahlil gerektiren ilaçlarımın kontrolünü yaptırıyorum çok şükür korona olmadım,elinizi yüzünüze dokunmayın yeter, birde çift maske takmanızı tavsiye dderim. Anlattıklarınıza bakılırsa ciddi bir hastalık olabilir.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Bence hiç koronanın yavaşlaması için beklemeyin bir araştırma hastanesinin nöroloji polikliniğine muayene olun ben her ay gidip tahlil gerektiren ilaçlarımın kontrolünü yaptırıyorum çok şükür korona olmadım,elinizi yüzünüze dokunmayın yeter, birde çift maske takmanızı tavsiye dderim. Anlattıklarınıza bakılırsa ciddi bir hastalık olabilir.
Önce Devlet Hastanesinde olsun bence. Üniversite Hastanesine giderse Asistan Doktor baktığı için çözüme ulaşma şansı çok zor olur.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Çift görme isteyerek oluyosa hiç kafaya takmaya deymez bendede oluyo hatta bazen ekrana uzun süre bakınca kendiliğinden de çift görüyorum :D
Ama baş,göz ağrısını bilemem bi doktora görünmeni öneririm :)
Birde yazmayı unuttum uykusuz kaldığım zamanlar bazen aynı durumu yaşıyordum uykunada dikkat et ;)

Reaksiyon puanı
11
dikkate alacağım teşekkürler

Reaksiyon puanı
1,768
Bu arada az önce aklıma geldi birkaç yıl önce bir oyun indirmiştim oyunun renk teması mavi/beyaz biliyorsundur mavi renk göze zarar veriyor ve oyunu o kadar oynamıştım ki artık miyop olduğumu düşünüyordum ama mavi ışık olayını hatırladıktan sonra oyunu sildim ve birkaç gün içinde düzeldi. Mavi ışıktan uzak dur :) belki o yüzden olmuştur

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Araştırma ve üniversite hastanelerinin görüntüleme aletleri(mr, bt) daha iyi olduğundan ve asistanlar gerekli gördüklerinde, anlayamadıklarında nöbetçi hocaya danışıyorlar, bence üniversite hastaneleri tercih edilmeli....
Önce Devlet Hastanesinde olsun bence. Üniversite Hastanesine giderse Asistan Doktor baktığı için çözüme ulaşma şansı çok zor olur.
Ve

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Araştırma ve üniversite hastanelerinin görüntüleme aletleri(mr, bt) daha iyi olduğundan ve asistanlar gerekli gördüklerinde, anlayamadıklarında nöbetçi hocaya danışıyorlar, bence üniversite hastaneleri tercih edilmeli....

Ve
Geçen yıl Ocak ayında Ultrason sonucu Böbrek hastalığım kesinleşti. Mayıs ayında idrarda kanama gelince gittim. Sürekli tahlil ultrason çekimi istediler. Verdim Hastanede çekilmiş ultrason olacak. Ultrason en geç 1-2 Ay sürüyor sıra gelmesi. Şeker hastası olması riskim Eylül ayında Prof. Muayene sonucu öğrendim. Asistan'a göre Hidronefroz(Böbreklerde idrar birikimi) şüphesi olabilir dedi. BT çekiminde kist çıktı. Tekrar muayene süreci Üroloji sevk istemi. Devlet Hastanesinde Üroloji doktoruna anlattığımızda bir sorun yok dedi. Tek tek sonuçlara ve Ultrason BT çekimleri inceledi Devlet Hastanesindeki Üroloji Doktoru. Eylül ayında yapılan MR ve tahlil sonucunda Prof. Muayenesinde şeker olma riskini tahlilden bakarak söyledi. Prof. Muayene olmasam garanti şeker hastasıydım. Prof. sayesinde ilaç tedavisi ve ingiliz karbonatı tedavisi ile böbrek ağrılarım şiddeti azaldı ve ağrı sıklıklığı azaldı. Prof Muayene öncesi ağrıdan acile iğne vurdurmaya gidiyordum. Bunu bizzat Prof. Muayene olana kadar yaşadım. Telefonla Hocaya sormam lazım. Açıkcası Bana Tam 5 Ay mal oldu. Ne kendimi geliştirdim. Ne sınavlara hazırlandım.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bu durumun gözle alakası olmadığını düşünüyorum nörolojik bir durum olabilir şimdi sana bu olayın ne olabileceğini neyin tetikleyebileceğini uzun uzun yazardım ama bu konuda birşey bilmediğin için size çok karışık gelecektir hiçbirşey anlamazsın sen en iyisi kendine bir nörolog bul onunla konuş o sana daha basit bir şekilde anlatır

Veya başka sorunlar birbirini tetiklemişte olabilir

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Geçen yıl Ocak ayında Ultrason sonucu Böbrek hastalığım kesinleşti. Mayıs ayında idrarda kanama gelince gittim. Sürekli tahlil ultrason çekimi istediler. Verdim Hastanede çekilmiş ultrason olacak. Ultrason en geç 1-2 Ay sürüyor sıra gelmesi. Şeker hastası olması riskim Eylül ayında Prof. Muayene sonucu öğrendim. Asistan'a göre Hidronefroz(Böbreklerde idrar birikimi) şüphesi olabilir dedi. BT çekiminde kist çıktı. Tekrar muayene süreci Üroloji sevk istemi. Devlet Hastanesinde Üroloji doktoruna anlattığımızda bir sorun yok dedi. Tek tek sonuçlara ve Ultrason BT çekimleri inceledi Devlet Hastanesindeki Üroloji Doktoru. Eylül ayında yapılan MR ve tahlil sonucunda Prof. Muayenesinde şeker olma riskini tahlilden bakarak söyledi. Prof. Muayene olmasam garanti şeker hastasıydım. Prof. sayesinde ilaç tedavisi ve ingiliz karbonatı tedavisi ile böbrek ağrılarım şiddeti azaldı ve ağrı sıklıklığı azaldı. Prof Muayene öncesi ağrıdan acile iğne vurdurmaya gidiyordum. Bunu bizzat Prof. Muayene olana kadar yaşadım. Telefonla Hocaya sormam lazım. Açıkcası Bana Tam 5 Ay mal oldu. Ne kendimi geliştirdim. Ne sınavlara hazırlandım.
Böbrek kisti çok önemli değil, bendede var daha önce 6 ayda bir ultrasonla kontrolü oluyordu şimdi en son gittiğimde sene de 1 defa yaptırsan olur dendi, siz yine arada bir gidin kontrol için, kafaya takmayın.

Vexana Ripper ?

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Başlık Biraz Garip Geldi :D