Beyaz Nexus 4 Android 4.3 İle Gelecek

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Söylentilere göre beyaz bir Nexus 4 Google IO konferansında tanıtılacak ve görünüşe bakılırsa söylentiler gerçek. Telefon için değişen pek bir şey olmayacağını söylemek gerek. Zira Beyaz Nexus için bir önceki modele göre tek değişiklik rengi olacak. Haberler buraya kadar pek önemli sayılmaz, sadece var olan bir modelin farklı bir rengi çıkıyor diyebilirsiniz ama Beyaz Nexus 4'ün Android 4.3 ile geleceğini öğrenince aynı şeyi düşünmeyeceksiniz. Nexus 4 Beyaz Android'in 4.3 sürümüyle piyasaya çıkacak.

beyaz-nexus-android-4-3-10linenet.jpg

Herkes gibi bizde Google IO büyük açılışından Android 4.3'ü tanıtmasını bekledik ama sanırım Google insanları biraz meraklandırmaya çalışıyor. Android 4.3 hakkında çok fazla Bir şey bilinmese de biz büyük bir güncelleme olacağına eminiz. Android 4.3 hakkında söyleyebileceklerimiz Bluetooth Smart desteğinin olacağı ve muhtemelen de OpenGL ES 3.0 destekleyeceği yönünde. Neler olacak hep beraber göreceğiz.

3689361368567664.png

Beyaz Nexus 4'ün Android 4.3 ile geleceğini ve Android'in bu son sürümünde tam olarak neler olacağını doğrulayamasakta, önümüzdeki ay piyasalarda olduğunda diğer Nexus cihazların pabucunun dama atılacağını kesinlikle şimdiden doğrulayabiliriz.

Kaynak

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
yeni sürüm her zaman iyidir ama her yeni sürümde hafızayı dahada kullanıyor işletim sistemleri ram de dahil, Android 4.3 le ram ne kadar tüketecek benım meraklandıgım konu o , Çok fazla bilgi yok , merak edıyorum kayda değer birşey varmı diye şu anda yok. sadece 4.2 değil 4.3 ama açıklansın bakalım bi :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Diğer Nexus cihazlarının pabucunu dama atmak? Haberi yazan arkadaş Google'ı diğer telefon üreticileri ile karıştırdı sanırım. Her Nexus cihazı "en az" 2 yıl destek görüyor ve hepsine aynı hafta içinde güncelleme geliyor. Nexus projesine dahil edilen kaç yıllık Motorola Xoom tablet bile hala güncelleme alıyor. Zorlama habercilik bu olsa gerek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yeni sürüm her zaman iyidir ama her yeni sürümde hafızayı dahada kullanıyor işletim sistemleri ram de dahil, Android 4.3 le ram ne kadar tüketecek benım meraklandıgım konu o , Çok fazla bilgi yok , merak edıyorum kayda değer birşey varmı diye şu anda yok. sadece 4.2 değil 4.3 ama açıklansın bakalım bi :)

İlk defa sizden duydum bu hafıza olayını. Güncelleme geldiğinde yeni özellikler dışındaki düzeltmeler önceki dosyaların yerine geliyor. Mesajınızı okuyan adam da 1 GB yer gitti sanır. En fazla 20-30 MB fazladan yer kaplar ki o bile düşük ihtimal. RAM konusunda ise kesinlikle haksızsınız. Stock Android en az RAM tüketen Android. 1 GB RAM bile yeterli son sürümünü çalıştırmak için. Siz öyle Samsung'a falan bakmayın (Galaxy S4 açılışta dahi 1 GB üzerinde RAM kullanıyor).

Buyrun şu anda Nexus 4'ümdeki RAM kullanım miktarı. Telefon bütün gündür açık ve pili bitmek üzere.
iASw1wm.png

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Arkadaş android alacaksan Google'ın sunduğu android alacaksın sonra yok hafıza dolu yok ram fazla kullanıyo zımbırtıları çoğalıyor Touchwiz rami paso kullanan bir arayüz Samsung gitsin S100'ü çıkartsın yine de iPhone iOS stabilitesini ve kalitesini geçemez.
Samsung Galaxy S2 - iPhone 4
Samsung Galaxy S3 - iPhone 5
Bu Cihazları kullandım ve bundan biliyorum..

ksfno1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben Teknosa'dan aldım 307 serisi idi;lakin arka kapakta boşluk vardı servise gönderdim şimdi yenisini bekliyorum..

Tam da bu telefonu almaya karar vermişken son günlerde bu telefonla ilgili şikayetlere rastlıyorum sürekli. Sanırım kararımı gözden geçirmeliyim.

Senin söylediğine katılmıyorum
Keşke cevap yazarken kimin söylediklerine katılmadığını anlayabilmemiz için alıntı yapsaydın...

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Ben hiçbir şey anlamadım samsung galaxy MEGA 4.2.2 ile geliyor NEXUS 4.3 geliyor yani benim anladağım şey şu ?