Besmeleye boyun eğen hayvanlar

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İngiliz vatandaşın koyunları kesim pozisyonuna getirdiğinde okuduğu dua ve hayvanların o duayı duyar duymaz verdiği tepki görenleri şaşırtıyor.

Çiftlikteki koyun ve kuzularını besmele çekerek ve tekbir getirerek sakinleştiren bir İngiliz onlardaki teslimiyeti gözler önüne seriyor. Besmele sesini duyan kuzular hemen rahatlıyor ve kendilerini sahiplerine bırakıyor...

İnternette izlenme rekorları kıran bu video görenleri hayrete düşürüyor.

[video=youtube;_GjUQba7RAw]http://www.youtube.com/watch?v=_GjUQba7RAw[/video]

haber7

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Güzel bir videoymuş , eline sağlık dostum..

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bir ingilizi böyle izlemek daha bi güzel oluş

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Aman yarabbim hayvanlar sanki hipnoz oluyo Ey büyüklüğüne kurban olduğum neler yaratıyosun demekten başka bişey yapamıyorum

sawdent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
her sene kurban kesiyoruz.peki, neden bizim hayvanlar kesim öncesi otobanlara firar ediyor.

fatboy310

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ne alakası var nelere inanıyosunuz beee Dünyanın hayatın kendisi mucize zaten başka yerde ne arıyosunuz

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
her sene kurban kesiyoruz.peki, neden bizim hayvanlar kesim öncesi otobanlara firar ediyor.

Allah(cc) imtihan adı verilen olgunun devam etmesi ve insanlara özgür iradeleri ile bir seçim yapma hakkı tanınması için bazı şeylerin sadece kendisinin izin verdiği oranda ve yerde olmasına musade eder.Düşünün ki dünyanın her yerindeki hayvanlar bu şekil olmuş olsaydı bu artık açıkça insanların elindeki inanma özgürlüklerinin alınması olacaktı zira kimse artık iman etmemek için bahane bulamayacaktı.Ama madem ki dinde zorlama yoktur(bu olguda yanlış anlaşılıyor dinde zorlama yoktur evet ama bunu ben müslümanım diyen birisi ibadetlerini yapmamak için bahane yapamaz dinde zorlama sadece inanmayanlar için vardır müslüman olduğunu iddia eden biri o dinin gereğini yerine getirmek zorundadır) o zaman insanları toptan iman etmeye zorlayacak etmenleri Allah (cc)insanlara vermez sadece kendi hikmetinin uygun göreceği kimi olayları yine kendi hikmetinin uygun göreceği yer ve zamanda insanlara gösterir artık inanan inanır inanmayan inanmaz.

Hz Peygamber(sav)zamanında da müşrikler O(sav)na kimi tekliflerle geldiler.O na iman etmek için,Safa tepesini altın yapmasını,gökten okuyacakları bir kitap getirmesini... istediler ancak islamın mucize mantığı kesinlikle insanları imana zorlayacak türde değildir.Yüce Allah(cc)isteseydi onların mucize isteklerini yerine getirecek güç ve kudretteydi ama bu istekleri kabul edilmedi zira kabul edilmiş olsaydı insanlar iman etmemek için bahane bulamayacaklardı ve imtihan adı verilen gerçeklik bu şekil zedelenmiş olacaktı.Dediğim gibi nedeni insanların akılları dışında herhangi bir dış etmenle iman etmelerinin önüne geçmektir.Yeri geldimi kimi şeyler ibret olarak insanlara sunulur bu bile tüm dünyayı kapsayacak nitelikte değildir.Olması dediğim gibi imtihan mantığına ve insanların elindeki cüz i ihtiyarlarının alınmasına neden olacaktır ki bu imtihan mantığına terstir.

Umarım ki sorunuza cevap verebilmiş oldum.
Allaha emanet olun
Selam ve dua ile...

ESES35

Asistan
Reaksiyon puanı
1
allahım; senin adını duyan bir hayvan bile ucunda ölüm olsada teslim oluyor .ey insan hala allahın ayetlerini kabul edip uymaya karar veremedinmi?oysa hayvan onun adını duyunca canını bile vermeye hazır!

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31

Çünkü insanımızda kesip yiyeceği hayvana karşı bile sevgi yok. Sevgi olmayınca duada samimiyet olur mu? Hayvan kaçınca uysallaştırarak yakalamaya çalışmak yerine sopalı silahlı peşinde kovboyculuk oynuyorlar...

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
ee tamam da burdas Bismillah'ın bir etkisi mi var yokda adamın hayvanları yere uzatıp kulakları ile gözlerieni kapatmasının etkisi mi var? tabuların düşünceleri yönlendirmesi diye ben buna derim işte... insanlar bir şeye kendilerini şartlandırıyor ve gerçekli öyle görüyor... Biz de elhamdüllillah müslümanız ama burda besmelenin bir etkisi yok...

mardecity

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Muhammed Bozdağ'ın sevdiğim bir sözü aklıma geldi:" Mahluka Mucize aramak için bakma, bakmasını bilirsen mucizeden başka birşey göremezsin" diyordu...

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
fasa fiso allaha kurban adı altında her yıl hayvan katliamı yapılıyor sanki allahın kurbana ihtiyacı var

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
[MENTION=58776]boikot[/MENTION] et yiyorsan laga luga yapmayacaksın. İhtiyacı var ya da yok. İbadet olarak geçiyor kur'an da.

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
fasa fiso allaha kurban adı altında her yıl hayvan katliamı yapılıyor sanki allahın kurbana ihtiyacı var
Sen o kesilen kurbanların Allahu Teala'nın ihtiyacı olduğu için mi kesildiğini sanıyorsun..? Kendini iyi yetiştirememişsin yada sana iyi bir dini eğitim verememişler kanımca... O kesilen hayvanların etlerinin ne kadarının ihtiyacı olan insanlara dağıtıldığından, ne kadarının da kesen kişinin kendisi için kullandığından bi haber olman böyle düşünmeme sebep oldu.. Anlaşılan bilmediğin bir konu bu, o sebepten hüküm verme istersen...

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
İnanalım hemen, pirzolaları butları löp löp yutarken birşey yok İbadete gelince katliam oluyor... Yesinlerrr! Daha savunduğun şeye kendin bile inanmıyorsun bizi inandırcan, yanı başında insanlar ölürken hiç ses çıkarmayan görmezden gelen senin gibilerinin hayvan hakları savunulucuğuna girişmesine anca arkamla gülüyorum...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Senin inancın yoksa yorumda yapma lütfen inancı olan insanlara biraz saygı duy. Elbetteki kesilen hiçbir kurbana akıtılan hiçbir kana Allah 'ın ihtiyacı yok
Rabbin için namaz kıl ve kurban kes (Kevser, 108/2)

Kurban; Cenâb-ı Hakk’ın “Rabbin için namaz kıl, kurban kes” emrine uyarak, rızası kazanılmak için kesilir. müslüman isen sus değilsen bilelim cevap vermek zorunda kalmayalım

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

o kurbanlar sayesinde binlerce fakirin evine et giriyor. dünyada kurban bayramı kadar büyük, kitlesel ve periyodik bir yardım organizasyonu var mı ?.

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Senin inancın yoksa yorumda yapma lütfen inancı olan insanlara biraz saygı duy. Elbetteki kesilen hiçbir kurbana akıtılan hiçbir kana Allah 'ın ihtiyacı yok
Rabbin için namaz kıl ve kurban kes (Kevser, 108/2)

Kurban; Cenâb-ı Hakk’ın “Rabbin için namaz kıl, kurban kes” emrine uyarak, rızası kazanılmak için kesilir. müslüman isen sus değilsen bilelim cevap vermek zorunda kalmayalım

Peki sizler niye inanmayana saygı göstermiyorsunuz ? Müslüman değilse sizle aynı haklara sahip olamaz mı ? Siz mucize diyorsunuz ben fake diyorum. Şimdi arada ki fark ne ? Siz benim inandığım şeyi inkar ediyorsunuz bende sizin ?
Sizin inkarınızla benim inkarım arasında ki fark nedir ki ?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Peki sizler niye inanmayana saygı göstermiyorsunuz ? Müslüman değilse sizle aynı haklara sahip olamaz mı ? Siz mucize diyorsunuz ben fake diyorum. Şimdi arada ki fark ne ? Siz benim inandığım şeyi inkar ediyorsunuz bende sizin ?
Sizin inkarınızla benim inkarım arasında ki fark nedir ki ?
Ben onun video ile ilgili yorumuna tepki vermedim inanmak zorunda değil hatta sende değilsin o videoya istediğin yorumu yapabilirsin ama tutupta Kur'an ayetlerine hayvan katliamı derse muhatap bile olmaya değmez

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Zaten bir tek ademoğlu Allah ismini duyunca teslim olmuyor.

İngilizi falan bırakın da kendi imanınıza bakın.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hadi bunu Türkiye'de kendiniz yapın? Hem bi kere ellerini kuzu ve keçilerin yüzlerine koyunca da sakinleşiyorlar.. Hemen bodozlama atlamamak lazım...