Beşiktaş'ın Yeni Stadı Açıklandı!

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Fikret Orman'dan çok konuşulacak açıklamalar!

tsn_haber_detay.asp

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, A Haber'de
katıldığı Artı Futbol programında Serkan Korkmaz moderatörlüğünde, Turgay Demir, Levent Tüzemen, Olcay Çakır ve Gürcan Bilgiç'in sorularını yanıtladı.

İŞTE FİKRET ORMAN'IN AÇIKLAMALARI;

DEMİRÖREN'E CAMİANIN HINCI VAR!

Beşiktaş taraftarı benden hesap sormamı değil toplumsal uzlaşı sağlamamı istiyor. Beşiktaş Başkanlığından ayrılıp TFF Başkanı olan Sayın Demirören verdiği paraları bırakarak gittiği algısı yarattı. Onun Beşiktaş'ta bıraktığı bir hınç var. Demirören ayrılmadan önce 5 adet senet aldı. 2 tanesinin vadesi geldi ve işleme koymadı. Netice itibarıyla bu parayı Beşiktaş'tan alabileceğini bilir. Ama şu şartlarda alamayacağını da bilir. Onlara yakışan bunu bağışlamaktır. Olayları germek çok kolay. Sonucunda ben bir başkanım ve tek karar vereceğim nokta Beşiktaş'ın göreceği zararlardır. Buyüzden daha dikkatli olmak ve yapıcı konuşmak zorundayız.

SENETLERİ İŞLEME KOYABİLİR!

Sayın Adnan Polat Galatasaray'da başkan iken ibra edilmedi. Yıldırım Demirören ayrıldıktan 1 yıl sonra ibra edilmedi. Verdiği parayı bağışladığını algıladı herkes. Bu senetleri işleme koymadığı koymayacağı anlamına gelmez. Koyup koymamak da onun bileceği iştir.

KİMSEDEN BİR DESTEK BEKLEMİYORUM!

Ben Beşiktaş'a başkan adayı olurken kimseye güvenerek bu işe soyunmadım. Biz doğru bildiğimiz şekilde hareket ediyoruz. Kimseden de bir destek görmedik ayrıca bir beklentimiz ya da talebimiz de olmadı.

2004'TE DE BUNLARI SÖYLÜYORDUM!

Geçmişi geri getirmek mümkün değil. Şu anda söylenecek şeyler de benim sözlerim olur ama ispatı olmaz. 2004'te söylediğim şeyleri bugün de söylüyorum. Turgay Demir ile bir röportaj yapmıştık. O bana bu radikal söylemlerle giderseniz seçimi kaybedersiniz demişti. Ben de doğru bildiğimi söyleyeceğimi belirttim ve o seçimi Yıldırım Demirören'e kaybettim. Beşiktaş'ın kongre üyelik yapısında sorunlar var maalesef. Bunun üzerine de bazı çalışmalarımız var. Beşiktaş'a giriş aidatlarını da düşürdük.

BEŞİKTAŞ ÜZERİNDEN PAZARLIK YAPMAM!

TFF Başkanı'nın Beşiktaş eski başkanı olmasından gurur duyuyorum. Benim bir tek söylediğim şey var, gelip Beşiktaş ile helalleşmeliler. Ne Beşiktaş üzerinden pazarlık yaptırırım, ne de bu bir tehdit meselesi.

100 MİLYON TL BÜYÜK PARA!

Spor kamu oyunun önüne hibe konusunu getiren Yıldırım Demirören'dir. 100 milyon TL çok büyük bir paradır ve kimse kimseye bunu hibe et demez. Ben kimseye genel kurulda kimseye hibe etmein demedim. Ben çekimser kaldım. Tabii ki de çekimser kalmalıydım. Ben Beşiktaş Başkanı'yım ve kimseyi etki altında bırakamam ve karar verici olarak objektif davranmam gerekir. Bizim kimse ile bu ibra konusunu bir koz gibi kullanma ya da diretme gibi bir durumumuz söz konusu olamaz. Bunu bir tehdit olarak da kullanmayız!

STAT İÇİN ALINMIŞ BİR İZİN DAHİ YOKTU!

Beşiktaş'ta sayın Demirören de stat için görüşmeler yapmış. Ama alınmış bir izin dahi yoktu. Biz herşeyi sıfırdan yaptık. Bu arazi devletin. Gençlik Spor'un bir modeli var. Stadınızı alıyor, size bir yer gösteriyor ve stat yapıyor. Sonra sizden burayı alıyor. Biz buna kesinlikle karşıyız. Bizim stadımız dünyanın en güzel stadı. Takas istemediğimiz için buna karşı çıktık. Bunun masrafı nedir dedik baktık ve bunu harcayacağız. Zor bir inşaat ama kamu oyunu ve İstanbul halkını rahatsız etmeyecek bir yapı olacak. Beşiktaş'a helal olsun denecek bir stat olacak.

STADIMIZA İSİM SPONSORU BULUYORUZ!

Beşiktaş İnönü Stadı için bir isim sponsorluğumuz var. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Şimdi zaten kendi dertlerimiz var. Bir de bu konuda bir açıklama yapmak başka tartışmalara yer vermek fayda getirmez.

GSGM'NİN HİBE OLAYI...

Önümüzde 2020 süreci var. Bu süreçte Eylül ayında nihayete varacak. Beşiktaş İnönü Stadı'nın da bu süreçte adı müsabakaların yapılacağı yerler arasında adı var. Bu nedenle de bize de bazı ayrıcalıklar veriliyor devlet tarafından. Bu hibe olayı bundan ibarettir. Yani henüz net bir durum söz konusu değil. Ama biz sanki en kötü ihtimal gerçekleşecekmiş gibi hareket ediyoruz.

ÖNCELİĞİMİZ SARACOĞLU!!

Beşiktaş her yerde oynayabilir. Ama İstanbul'da trafik çok büyük bir problem. Olimpiyat Stadı iyi bir yerde değil. Galatasaray bundan büyük yaralar aldı. Beşiktaş'ın oynayabileceği 3 stat kalıyor. Kasımpaşa, Arena ve Saracoğlu. Kasımpaşa Avrupa standartlarında değil. Diğer iki camia arasında da bize dost elini uzatan Fenerbahçe camiası oldu. Şu anda Fenerbahçe Stadı'na daha yakın olduğumuzu düşünüyorum. Geçen yıl bunu konuştuk. Bu yıl başka bir görüşmemiz henüz olmadı. Olmazsa da Beşiktaş her yerde oynar. Kocaeli'nde oynar. O günün şartlarına bakar oynarız. Bu mecburi bir süreç.

TRABZON HAKLI AMA ORAYA TAKILDI KALDI!

Ben Karadenizliyim.. Trabzon da memleketim sayılır. Sadri bey ile de çok yakın dostumdur. Şenol hocamızı ben 12-13 yaşındaydım o dönemden tanırım. Trabzon kendi konusunda haklı olsa bile bence çok uzatıldı ve orada takıldı kaldı. Hatırlıyorsanız 10 sene 1996'da kaldı. 3 Temmuz yaşandı. Neden yaşandı falandan daha önemlisi yeni bir sayfa açıldı. Kimse kendine biz akız karayız demesin. Bu bir düzendi ve kimse de masum değildi. Artık o suçlu, bu suçlu demenin de manası yok. En az Fenerbahçe kadar Trabzon'da bizim dost camiamızdır. Şu anda Türkiye'de ne teşvik ne de şike olmayacağını düşünüyorum.

DERBİDE FENERBAHÇE TARAFTARI YOK!

Bizim taraftarımız Fenerbahçe maçına gitmedi. Bu maçta da Fenerbahçe'nin gelmesi doğru değil. Doğru kelime mütekabiliyet. Fenerbahçe'nin bu sezon bizim stadımıza gelmesi fair olmaz. Gelecek sezonda oturulur konuşulur.

İNÖNÜ'DEKİ SON DERBİYE HERKESİ BEKLİYORUZ!

Beşiktaş Başkanı İnönü Stadı'nda oynanan maçına kazanıyoruz diye bakar. Bunun için sahaya çıkar Beşiktaş. Beşiktaş çok önemli oyunculara sahip. Kulübümüzün her oyuncusu değerlidir. Derbiyi Beşiktaş'ın kazanacağına inanıyorum. Şöyle bir düşüncem var, bu İnönü Stadı'nda oynanacak son derbi olacak. Beşiktaşlıları stadımıza bekliyoruz.

NECİP DERBİDE SAHADA.. OĞUZHAN BELKİ..

Beşiktaş'ta sakatlık meselesinin öne çıkmasındaki neden önemli oyuncuların bu sakatlıkları yaşaması. Almeida mesela bizim için çok önemli bir oyuncu. Peşinden Oğuzhan ve o da Türk futbolunun genç ve yıldız olacak oyuncularından. Arkasından Dentinho.. Beşiktaş'a emekleri olan Necati Yücel geldi baktı ve bir rapor hazırladı. Sonra yurt dışına gittiler. Derbiye Necip'in ve zor da olsa Oğuzhan'ın yetişme ihtimali var. Sonraki haftada da Dentinho ve Almeida da bize katılacak.

WEBO'YU HEM YAŞ HEM MALİYET SORUNU...

Webo ilgilendiğimiz bir oyuncu. Ama 32-33 yaşına gelmiş bir oyuncu. Bizden istedikleri 3 yıllık bir sözleşme ve maliyetler nedeniyle ilgilendik ama olmadı. Biz 32-33 yaşında bir oyuncu ile 3 yıllık sözleşme imzalamadık.

http://turkfutbol.com/detay.asp?id=4539

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Dünyanın en güzel yerindeki stad şimdi en dünyanın en güzel stadı olacak :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Umarım hiçbir aksilik yaşanmadan en kısa sürede bitirilir. Konumu itibariyle çok amaçlı ve çok güzel bir stad olacak. Konserler, festivaller, restoranlar bekliyoruz sabırsızlıkla.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
yalnız çatısı komple cam olursa o arka tarafındaki otelden 10 numara maç izlenir. önemli maçlarda orta katlardan bir günlüğüne bir oda tutacan, yatağı camın kenarına çekicen, yatakta stadtan maç izliycen :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Dünyanın en güzel yerine stad yapılacak. Beşiktaş'ın bu kadar kasmaması lazım.
Devletin sen şöyle köşeye geç, biz Türkiye'ye yakışır, Istanbul'a yakışır bişey yaparız demesi lazım.

Bu stad Beşiktaş'ın değil, dünyanın en önemli stadlarından biri olacak sonuçta. Beşiktaş'a bırakmamaları lazım.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
dostum mükemmel olacak !!

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yalnız çatısı komple cam olursa o arka tarafındaki otelden 10 numara maç izlenir. önemli maçlarda orta katlardan bir günlüğüne bir oda tutacan, yatağı camın kenarına çekicen, yatakta stadtan maç izliycen :D

al sana tower loca :D

Reaksiyon puanı
10,325
biz ise devam edicez mabedimiz de !

bunu bu şekilde ifade etmek zorunda mısın arkadaşım, her sektörün jargonu farklıdır.
ibadethanelere stad denemeyeceği gibi, stadlara da mabed demek aynı şekilde doğru bir şey değildir.
bu insanı şirk'e düşürebilir, en azından günaha sokar, keza niyetiniz böyle olmasa bile niyetimiz bizi kullandığımız dilin sorumluluğundan kurtarmıyor.

bunu sadece bir bilgi notu olarak yazdım, kimseyle tartışmak, polemik çıkarmak gibi bir niyetimin olmadığını bilmenizi isterim.

saygı ve muhabbetle...

bu arada beşiktaşa yaraşan güzel bir stad olacak inşaallah, bunu hakediyor çünkü.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
bunu bu şekilde ifade etmek zorunda mısın arkadaşım, her sektörün jargonu farklıdır.
ibadethanelere stad denemeyeceği gibi, stadlara da mabed demek aynı şekilde doğru bir şey değildir.
bu insanı şirk'e düşürebilir, en azından günaha sokar, keza niyetiniz böyle olmasa bile niyetimiz bizi kullandığımız dilin sorumluluğundan kurtarmıyor.

bunu sadece bir bilgi notu olarak yazdım, kimseyle tartışmak, polemik çıkarmak gibi bir niyetimin olmadığını bilmenizi isterim.

saygı ve muhabbetle...

bu arada beşiktaşa yaraşan güzel bir stad olacak inşaallah, bunu hakediyor çünkü.

Açıp biraz sözlük karıştırırsanız iyi olur. Zira sözlükteki anlamına bakacak olursanız 2. anlamı şudur.

"Özel bir konuda, sevgi ve saygı ile bağlanmanın ortaya konulduğu yer"

İnönü mabedimizdir. Nokta.

Reaksiyon puanı
10,325
Açıp biraz sözlük karıştırırsanız iyi olur. Zira sözlükteki anlamına bakacak olursanız 2. anlamı şudur.

"Özel bir konuda, sevgi ve saygı ile bağlanmanın ortaya konulduğu yer"

İnönü mabedimizdir. Nokta.

benim açımdan bir sorun yok sayın admin.

bunu sadece bir bilgi notu olarak yazdığımı belirtmiştim.

fakat beni mecbur bıraktınız... açın bütün sözlüklere bakın öyleyse, bu kelimenin sadece tek bir manası vardır, o da bellidir.
sadece TDK 2. bir mana uydurmuş, hepsi o kadar.

ama asıl önemli olan şu: sokağa çıkın, rastgele 1000 insana sorun "mabet nedir?!" diye, bu yeterlidir.

toplumun belleğinde, idrakinde oluşan asıl algıdır önemli olan...

size dahi sorsam bu suali aklınıza ilk gelecek şeyin yalın olarak ilk manası olacağını siz de gayet iyi biliyorsunuz.

ne ki bu toplum, yaşam tarzlarına uyan bir tanım bulamayınca asırlardır kemikleşmiş kavramlara takla attırarak yeni jargonlar icad etmede pek mahirdir. bi zamanlar uğrunda ölümü göze alacağımız kişilere derdik sevgili, şimdiyse metres hayatı yaşadıklarına diyorlar. keza Allah uğrunda can verenlere şehid denirdi, şimdiyse PKK'lı bir terörist öldürüldüğünde onlar da ölülerine aynı şeyi söylüyorlar. bir misaldi bu yazdıklarım.

ve daha yazmayacağım bu konuda, kim nasıl isterse öyle anlar ve davranır. niyetim sadece inandığım bir şeyi belirtmekti, hepsi o kadar.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Seyyah hocam, yorumun bence saçma olmuş. Spor ile ilgilenen herkes bilir ki, mabed taraftarın ve takımın stadıdır.

Galatasaray için eskiden Ali Sami Yen'di. Şimdi Türk Telekom Arena.

Fenerbahçe için Şükrü Saraçoğlu, Beşiktaş için İnönü.

Bu futbol terimi olarak böyledir. Bunu dini çevirip de yorumlamak saçma olur.

Reaksiyon puanı
10,325
Seyyah hocam, yorumun bence saçma olmuş.

bak ali kardeşim, hayatımda hiç kimseye, fikrine, düşüncesine saçma diye bir yafta vurmadım. düşüncem doğrudur, yanlıştır, bu tartışılır, beğenir ya da beğenmezsin bu da insanların kendi tercihlerinde olan bir şey, ama saçma diye yaftalamak -kusura bakma ama- kibirdir, aşağılamadır, kişiye hakarettir.

sayın admin düşüncemi yanlış buldu, karşılığında bir fikir beyan etti, buna saygı duyarım. keza aynı çerçevede cevap vermeye çalıştım, direkt olarak kimsenin fikrine "saçma" kapısından dalış yapmadım.

bunu size de tavsiye ederim.

bu kadar kırıcı, yaralayıcı olmanız gerekmiyordu.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
kibirdir, aşağılamadır, kişiye hakarettir.

Ne alakası var hocam Allah aşkına. Tamam fikirlerinize yorum yapmam bundan sonra.

Kusuru bakmayın. [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION]

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bir konu işte böyle katledilir.

adammısınız

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vay arkadaş konu nerden nereye gelmiş yaw:):) Her yerde bir bilgiç çıkıyor ortaya:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
51903 kisilik olsaydi daha iyi olurdu. fb ve gs-in stadi 50 binin uzerinde, demek ki bjk kapasitede geri kalacak

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sevdalı yüreklerde beyaz sürgünleeerrrrrrr :D

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İnönü'nün yerini tutmaz dünyadaki hiçbir stad Yalnız Beşiktaşımızın değil inönü stadı türk futbolunun efsanesidir güle güle :(

GridLuck

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bursaspor stadyumu bile 45bin kişilik kapasiteye sahip.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
inş. bitmiş halini de görecez....

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Açık kale yine mi açık kalacak bana mı öyle geldi ?