Beşiktaş'ın teknik direktör adayları

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Beşiktaş sezon sonuna kadar takımın başına Tayfur Havutçu'yu geçirdi ancak bir yandan da yeni teknik direktör arayışlarına başlandığı iddia ediliyor.

Beşiktaş'ta dün istifa eden teknik direktör Bernd Schuster'in yerine göreve getirilen Tayfur Havutçu, üçüncü kez Siyah Beyazlı takımın başına geçti.

Daha önce 2006-2007 sezonunda Jean Tigana'nın görevden ayrılmasından sonra 19 Mayıs 2007'de Ankaraspor, 25 Mayıs 2007'de de Kayserispor maçlarında takımının başında olan Havutçu, Mustafa Denizli'nin sağlık sorunları nedeniyle 5 Şubat 2010'da Gençlerbirliği maçında takımın başına geçmişti.

Havutçu, teknik sorumlu olarak çıktığı 3 maçın 2'sini kazanırken, 1'ini ise kaybetmişti.

Bu sezon sonuna kadar Beşiktaş'ın teknik direktörü olarak görev yapacak olan Havutçu'nun Beşiktaş'taki kariyerinin ise yeni sezonda devam edip etmeyeceği Siyah Beyazlı yönetim tarafından net olarak açıklanmadı. Dün konu ile ilgili bir açıklama yapan yönetim kurulu üyesi Mete Düren, Tayfur Havutçu'nun görev yapacağı süre içinde yeni bir teknik adam ile görüşmeyeceklerini belirtti. Ancak Beşiktaş yönetimi yeni sezon için teknik direktör arayışlarına başladı. Siyah Beyazlı yönetim Tayfur Havutçu'ya güvense de, Havutçu'nun genç ve tecrübesiz olması akıllarda soru işareti bırakıyor. Futbol komitesinin yeni sezon için anlaşılacak teknik adamı sezon sonuna kadar açıklayamayacağı öğrenilirken, yeni teknik patronun sezon sonuna kadar Beşiktaş'ın maçlarını izleyeceği ve hazırlayacağı raporla önümüzdeki sezon için planlamanın yapılacağı kaydedildi.

Yönetimin listesinde ise başta Lucescu olmak üzere, Claudio Ranieri, Rafael Benitez, Jesualdo Ferreira, Luiz Felipe Scolari, Arthur Zico ve Christoph Daum gibi isimlerin bulunduğu öğrenilirken, bu isimler dışında da araştırmaların sürdüğü kaydedildi.

Siyah Beyazlı yönetimin belirlenecek yeni teknik direktör ile kısa sürede ön anlaşma imzalayacağı ve bu ismin İstanbul'a gelerek Beşiktaş'ı takip etmesi bekleniyor.

http://spor.milliyet.com.tr/iste-be...spor/spordetay/16.03.2011/1365084/default.htm

http://www.sporx.com/futbol/superlig/besiktas/besiktasin-teknik-direktor-adaylariSXHBQ226609SXQ

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
lucescu favorim.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yeni Teknik Direktör Gelene kadar medya benim ismimi dahi yazar... hiç utanmaz... atar tutar... Dünyadaki tüm isimleri sayar... sonra da içlerinden birisi gerçek olursa da biz yazmıştık derler...

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Lucescu gelmez diye düşünüyorum, adam orada harika işler yapıyor niye bırakıp gelsin ki?

Gelirse de sene sonunda kovarız nasılsa:)

Adam hem gsyi hem bjkyi şampiyon yaptığı halde kovuldu.

Yazıklar olsun hem gsye hem bjkye.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
En güzelini FOTOMAÇ yazmış.

LUCESCU'YU GETİRECEĞİM ARKADAŞLAR
Demirören: Arkadaşlar Türk futbolunu çok iyi tanıyan ve uluslararası başarısı olan bir hoca getirmeliyiz. En uygun isim de Lucescu.
Zülfikaroğlu: Başkan, Lucescu, Shakhtar'da çok rahat, takımı da iyi gidiyor. O ortamı bırakır mı?
Adalı: Bence de Lucescu'nun şu aşamada gelmesi biraz zor.
Demirören: Hiç zor değil! Ben bu takıma Del Bosque'yi, Schuster'i, Guti'yi, Quaresma'yı nasıl getirdiysem, Lucescu'yu da öyle getiririm. Yeter ki biz karar verelim, gerisi önemli değil. İkna edemeyeceğimiz hiç kimse yok.
Curoğlu: Lucescu burada hakemlerle sorun yaşamıştı. Bu durum aleyhimize olur mu acaba?
Demirören: Öyle bir şey olmaz, olamaz. Beşiktaş'a tavır alacak hakemlerin dünyayı başına yıkarız.
Adalı: Sezon sonuna kadar Mustafa Denizli'yi getirsek? Sağlığı düzeldi.
Demirören: Arkadaşlar kişisel görüşümü söylüyorum, bu takımı Lucescu uçurur. Bize Avrupa'da bile kupa kazandıracak hoca Lucescu'dur.
Keçeli: Keşke gelse.
Demirören: Gelir, gelir.
Adalı: Fatih Terim'e ne dersiniz?
Zülfikaroğlu: O Türkiye'de çalışmak istemiyor. Aklı dışarıda.
Keçeli: Le Guen de boşta. Ne dersiniz?
Adalı: Le Guen yıldızları sevmez, gençlere şans verir. Yani bize uymaz, çünkü bizde çok yıldız var.
Demirören: Lucescu'yu getireceğim arkadaşlar. Bizim ilacımız o.
Düren: Pekala ben çıkıp medyaya Tayfur'un sezon sonuna kadar teknik direktör olarak görev yapacağını açıklıyorum.
Demirören: Aynen.

:eek:hmy:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Lucescu gelmez diye düşünüyorum, adam orada harika işler yapıyor niye bırakıp gelsin ki?

Gelirse de sene sonunda kovarız nasılsa:)

Adam hem gsyi hem bjkyi şampiyon yaptığı halde kovuldu.

Yazıklar olsun hem gsye hem bjkye.

BJK 8 Puan öndeyken Samsun maçında görülen 5 kırmızı kartla beraber büyük bir çöküş yaşadı... O dönem Lucescu hakemler hakkında çok sert açıklamalar yaptı ondan sonra Lucescu üzerinde Medya tam bir katliam uyguladı... Ne Beşiktaş ne Lucescu bu medya savaşına karşı koyamadı...

Yoksa öyle basit bir kovma meselesi değil bu...

Detayları bilmeden onu bunu kınamak yanlış...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Senarist tam bir senaryo konusu olmuş :) atıp tutan medya..

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
fotomaç artık bizim toplantılara katılıyor herhalde.. ya da çoklu empati olayına falan girmiş.. :D süper habercilik valla takdir ettim.

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
BJK 8 Puan öndeyken Samsun maçında görülen 5 kırmızı kartla beraber büyük bir çöküş yaşadı... O dönem Lucescu hakemler hakkında çok sert açıklamalar yaptı ondan sonra Lucescu üzerinde Medya tam bir katliam uyguladı... Ne Beşiktaş ne Lucescu bu medya savaşına karşı koyamadı...

Yoksa öyle basit bir kovma meselesi değil bu...

Detayları bilmeden onu bunu kınamak yanlış...

Yapma hocam, lucescu o konuşmalarının tümünde haklıydı, son zamanlarda beşiktaş yöneticilerinin hakemler hakkındaki konuşmaları lucescunun konuşmasından daha mı yumuşaktı?

Hem gs hem bjk lucescu konusunda yanlış yaptılar, bun kabul edelim, basit veya değil ama yanlış yaptık.

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
fotomaç artık bizim toplantılara katılıyor herhalde.. ya da çoklu empati olayına falan girmiş.. :D süper habercilik valla takdir ettim.

Aynen aynen:D:D:D Bittim repliklere:4::4:

Bu kadar da olmaz ya. iyi güldüm valla

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yapma hocam, lucescu o konuşmalarının tümünde haklıydı, son zamanlarda beşiktaş yöneticilerinin hakemler hakkındaki konuşmaları lucescunun konuşmasından daha mı yumuşaktı?

Hem gs hem bjk lucescu konusunda yanlış yaptılar, bun kabul edelim, basit veya değil ama yanlış yaptık.

Lucescu haksızdı demedim ki!

Ama bu gün Beşiktaş bu açıklamaları yaptığında Medya üzerimize o zaman ki gibi gelmedi...

O zaman resmen adamı günah keçisi ilan ettiler...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
medya.php

Kulübümüz’den Açıklama

Kulübümüz'ün basında yer alan asılsız haberlerle ilgili açıklamasıdır:

Yönetim Kurulumuz'un Futbol A Takımı Teknik Direktör tercihi ile ilgili kararı çok net ifade edilmiş olmasına rağmen, Teknik Direktörümüz Sayın Tayfur Havutçu'nun göreve gelmesiyle birlikte gerek bu sezon, gerek gelecek sezon ile ilgili çok sayıda yerli ve yabancı teknik direktör adaylarının isimlerinin birbiri ardına basında sıralanmasını, bazılarıyla görüşülüp hatta bazılarıyla anlaşılmış olduğu hususundaki sözde haberleri hayretle izlemekteyiz.

Bunun yanı sıra yerli ve özellikle yabancı oyuncularımızın takımdan ayrılmak arzusunda oldukları konusundaki gerçek dışı haberleri de, yine hangi amaca hizmet ettiğini anlamakta güçlük çekerek kaygıyla takip etmekteyiz.

Durumun yeterince idrak edilememiş olma olasılığından yola çıkarak şu hususu tekrar belirtmek isteriz ki; sezon sonuna kadar Futbol A Takımımız'ın başında Teknik Direktör Sayın Tayfur Havutçu tek yetkili olarak görev yapacak, gerek kendisinin çalışma konsantrasyonunu, gerek oyuncularımızın kalan maçlara motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür maksatlı, spor haberciliğinden uzak, masa başı haberlere Yönetim Kurulumuz en sert tepkiyi vermeye devam edecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK