Beşiktaş Tayfur Havutçu ile Yollarını Ayırdı

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kulübümüzden Açıklama

Tayfur Havutçu ile anlaşılarak sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.
logokkk_92.jpg

Havutçu’nun talebi doğrultusunda yarın 13:00’de yapılacağı duyurulan basın toplantısı da iptal edildi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Tayfur Havutçu arasında yapılan sözleşmenin tarafların karşılıklı anlaşma sağlaması üzerine fesih edilmesine karar verilmiştir..

Başkanımız Fikret Orman ve Futbol Komitesi Başkanımız Tamer Kıran, Pazartesi günü Ümraniye BJK Nevzat Demir tesisimizde bir basın toplantısı düzenleyerek kararı kamuoyuna duyurmak ve Havutçu'ya bugüne kadarki hizmetleri nedeniyle Beşiktaş’a yakışır biçimde teşekkür etmeyi arzulamış ve Havutçu’nun da oluru alınarak toplantı duyurusunu kamuoyu ile paylaşmıştır. Ancak günün ilerleyen saatlerindeTayfur Havutçu, sözkonusu toplantıya katılmak istemediğini iletmiştir.

Toplantının iptal edildiğini belirtir, Tayfur Havutçu'ya bugüne kadar Beşiktaşımız'a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür eder, teknik direktörlük kariyerinde kendisine başarılar dileriz.

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/52357/kulubumuzden_aciklama.html

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Pekı Besıktas ta hıc bır sekılde yonetımınde yer almayacak mı tamamen mı gıttı sımdı ?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sonunda, aslında hiç dönmemesi gerekiyordu!

Pekı Besıktas ta hıc bır sekılde yonetımınde yer almayacak mı tamamen mı gıttı sımdı ?

Muhtemelen başka görev önermişlerdir o da kabul etmemiştir, kabul etmiş olsaydı yarın basın toplantısı düzenlenirdi. Basın toplantısı iptal edildiğine göre ipler tamamen kopmuş demektir.

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Anladım...
ben sevıyordum kısılık olarak olsun yada dıger yonlerıyle bence t.dırektor olmadan once kı gorevınde keske kalsaydı...

Herseyın hayırlısı...
zamanında taraftar havutcu ıcerıden cıksın dıye cok seyler yaptı dılekler dılendı vs..

hayırlısı herseyın dedıgım gıbı..

Reaksiyon puanı
10,325
Tayfur dünyalar iyisi bir insan, doğru, dürüst ve çalışkan biri.
ne ki Beşiktaş gibi üst düzey bir takımı taşıyabilecek kapasitede biri olduğunu düşünmüyorum.
herşeyden önce Anadoluda ikinci sınıf takımlarda birkaç yıl pişerek, tecrübe kazandıktan sonra gelseydi ayakları daha sağlam basabilirdi.
en azından Ertuğrul SAĞLAM gibi kariyerinde şampiyonluk olsaydı bu kadar kolay gönderilmeyebilir, şans tanınabilirdi.

Beşiktaş doğru bir karar almıştır, umarım getireceği kişi Tayfur'u aratmaz!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Tayfur dünyalar iyisi bir insan, doğru, dürüst ve çalışkan biri.
ne ki Beşiktaş gibi üst düzey bir takımı taşıyabilecek kapasitede biri olduğunu düşünmüyorum.
herşeyden önce Anadoluda ikinci sınıf takımlarda birkaç yıl pişerek, tecrübe kazandıktan sonra gelseydi ayakları daha sağlam basabilirdi.
en azından Ertuğrul SAĞLAM gibi kariyerinde şampiyonluk olsaydı bu kadar kolay gönderilmeyebilir, şans tanınabilirdi.

Beşiktaş doğru bir karar almıştır, umarım getireceği kişi Tayfur'u aratmaz!

Tayfur gözümde Şike İddianamesindeki Telefon Görüşmeleri nedeniyle bitmiştir!

Kendi futbolcuları hakkında yetkisiz pisliğin teki bir menajer ile telefonda hiç ağza alınmayacak dedikoduları yapmış olması onun Beşiktaş'ta hocalık yapamaması için en büyük neden!

Değil şampiyon, Şampiyonlar ligi şampiyonu da yapsa benim gözümde artık değeri 0'dır...

Hapishanede kendisini ziyaret eden Guti'nin yüzüne nasıl baktı merak ediyorum!
Hapishaneden çıktıktan sonra Ersan'ın yüzüne nasıl baktı merak ediyorum!

Madem İsmail o kadar kötü bir oyuncu neden göndertmedin takımdan! Neden sahada oynattın!

Beşiktaş'a hoca olacak kişi futbolculara BABA olacak, ABİ olacak,
Herkes o futbolculara saldırsa Beşiktaş'ın hocası o oyuncu Beşiktaş formasını giydiği sürece onun arkasında olacak...
Gizli kapılar ardında pislik futbol dünyasının bataklığındaki insanlarla Futbolcularının dedikodusunu yapmayacak!

Ben bu yüzden yabancı hoca istiyorum!
Türkiye'den kimseyi tanımayacak!
Bir futbolcularını bilecek, bir de yönetimde başkanı...
Bir sorunu varsa Başkana söyleyecek!
orada burada kim olduğu belli olmayan yer altı adamları ile muhatap olmayacak!

Reaksiyon puanı
10,325
Kendi futbolcuları hakkında yetkisiz pisliğin teki bir menajer ile telefonda hiç ağza alınmayacak dedikoduları yapmış olması onun Beşiktaş'ta hocalık yapamaması için en büyük neden!

valla bunu ilk defa duyuyorum. ben o konuları hiç okumadım, dinlemedim.
madem öyle haklısın [MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION],
yalnız kafama başka bişey takıldı.
iyi de Beşiktaş camiası böyle birini niye ölümüne destekledi, başının tacı yaptı?
gönderilme sebebi olarak teknik başarısızlığı sebep oldu?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
hayırlı olsun.

tayfur hocanın hapisten çıkar çıkmaz sportif direktör olması hataydı zaten. sezon sonuna kadar beklemeliydi. bu arada carvalhal da lig bitene kadar görevde kalır ve daha "rahat" bir çalışma ortamı bulurdu. tayfur hoca hem kendine hem de carvalhala yazık etti.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hapishane sürecinde destek olundu çünkü bunu en iyi siz anlarsınız o an söylenenler, yazılanlar çizilenler pek önemli değildi. Önemli olan senin renklerini taşıyan, masumluğuna inandığın kişilerin hapishanede olması ve onlar üzerinden takımının adına leke sürülmesiydi.

Zaman geçtikçe taraftar bu iddianame nedir ne değildir diye daha bir araştırma gözüyle baktı.
Zaten ondan sonra çıktı bu durum. Beşiktaş taraftar sitelerinde bunlar konuşuldu ve Tayfur'a çok tepki gösterildi ama bu dışarıdan fazla gözlenemedi.

Hala Beşiktaş taraftarının çok büyük bir kısmı iddianamedeki o telefon görüşmelerinden habersiz, herkes İBB,yi İbrahim Akın'ı, iskender Alın'ı yok yarış atını vs konuştu tartıştı.

Beşiktaş'ı da Fenerbahçe'yi de yakan o çakma menajer Yusuf Turanlı ile konuşurken, Guti, Ersan, Nihat, Erhan Güven hakkındaki sözleri pek gündeme gelmedi.

Bu saydığım isimler Teknik takibe takılan telefon görüşmelerindeki isimler... Başka yerlerde medyaya yansımayan daha bir çok konuşması olabilir... Diğer futbolcular hakkında da böyle sözleri olabilir.

En azından bende bu şüphe varken takımdaki oyuncularda nasıl olmasın!

Düşün ben Beşiktaş'lı futbolcuyum...
Hocam, takım arkadaşım Ersan hakkında ağza alınmayacak sözler söylüyor sağda solda!
Benim o hocaya güvenim kalır mı?
Ben o hoca için canla başla mücadele edebilir miyim?
Ben nereden bileyim benim hakkımda da konuşmadığını?

Taraftarın çoğunluğu medyaya pek yansımadığı için bunları bilmiyor, Onlar Beşiktaş için 5 ay hapiste yattığı düşüncesiyle ona sahip çıkıyorlardı...

Fecr-i Turan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İyi oldu. Tayfur adına üzülsemde takımın yeni bir hava yakalaması gerekiyor şu durumda Tayfurla bu sağlanamaz...