Beşiktaş PFDK'ya sevk ediliyor! 6 dakika küfür!

Whisper1907

Profesör
[h=2]Beşiktaş, derbideki küfürlü tezahüratlar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk ediliyor![/h]
besiktastaraftar_1813265.jpg

Kara Kartal'ın cezası nedeniyle sadece kadın ve çocuk taraftarların izlediği karşılaşmada tam 6 dakika tribünler tarafından toplu küfür edildiği tespit edildi.

Maçın gözlemcisinin toplu halde edilen küfürleri raporuna yazdığı öğrenildi. Bu nedenle Beşiktaş'ın disiplin kuruluna sevkedilmesi kesinleşti. Beşiktaş'ın toplu küfür nedeniyle disiplin kurulundan 40 ile 60 bin TL arasında bir para cezası alması bekleniyor.

Normal şartlarda, ceza sınırında olan ve saha kapama cezası alması gereken Siyah-Beyazlılar, Süper Final öncesi değişen statü nedeniyle sadece para cezası alacak.

Kaynak

bu ceza sistemi çok saçma oldu. playoff bahanesiyle herkes istediği gibi küfrediyor tüm maç. nasıl olsa kapama cezası gelmeyecek sahaya birşey atmadıkça. böyle saçma bir sistem mi olur ya en azından gelecek sezon uygulansın cezalar. para cezası nedir? 60 bin tl beşiktaşın günlük harcadığı paradır zaten böyle ceza olmaz

Ceza olarak bir daha ki maçta tüm stada rakip takımın seyircilerini almalılar bence :) Demek ki sorun erkeklerde değil futboldaymış :mrgreen:

Birşeyi merak ettim fenerli bir taraftar sahaya girmişti sanırım tam hatırlamıyorum hangi maç olduğunu onun için pfdk fenere herhangi bir ceza verdimi ? Sadece soru sordum merak ettim harbiden bazı arkadaşlar celallenmesin boşyere :D

haha yenı uygulama olmasaydı ne yapacaklardı ?? bu sefer hıc kımseyı almazlardı stada :D

Beşiktaş'ın erkeği de kadına aynı abi :D İkisi de basıyor küfürü :D

(Şaka olsun diye yazdım, aman saldırmayın :D )

Beşiktaş'ın erkeği de kadına aynı abi :D İkisi de basıyor küfürü :D

(Şaka olsun diye yazdım, aman saldırmayın :D )

Bazen takımcılık öyle bir noktaya geliyor ki sanki takım taraftarlarını ayrı ırklar gibi görmeye başlıyoruz!

Beşiktaş taraftarı Küfür etti!
Fenerbahçe taraftarı Küfür etti!
Galatasaray taraftarı Küfür etti!
Beşiktaş'lı Kadınlar Küfür etti!

Hayır kardeşim! Küfür eden Beşiktaş'lı Fenerbahçe'li Galatasaray'lı değil! BU ÜLKENİN HALKI!

Küfür bu ülkenin TOPLUMSAL BİR SORUNU!

Bizim ülkede takımlar diğer bazı ülkelerde olduğu gibi farklı temellere dayanan takımlar değil!

Bazı ülkelerde takımlar sert bir şekilde İDEOLOJİK olarak bölünmüş haldeler. Bu yüzden Ülkenin belli bir kesimi bir takımı tutarken belli bir kesimi başka takımı tutuyor. Ya da şehrin bir kısmı bir takımı tutarken diğer kısmı başka takımı tutuyor... Arada Futboldan Öte başka sorunlar da var...

Bizde ise Aynı ailede Baba farklı, Anne farklı, Çocuk farklı takımı tutabiliyor...

Bu yüzden Beşiktaş'lılar, küfürbaz! Fenerbahçe'liler ağzında altın kaşıkla dolaşan süt çocuğu diye bir şey yok!

Bu ülkede küfürü neredeyse herkes BİLİNÇSİZ VE ÇOK ÇİRKİN ŞEKİLDE YAPIYOR...

Rastlıyorum internette, Twitter'da falan...

Adam küfür ediyor...

"Tüm Fenerbahçelilerin Anasını Bilmem Ne yapayım" diyor!

Adamın kendi kardeşi de Fenerli!

Buyur buradan yak! Adam kendi anasına küfür ediyor farkında değil!

Bu küfür olayı öyle herhangi bir takımı HEDEF GÖSTEREREK ÇÖZÜLMEZ!
Takımlara Para Cezası Vererek Çözülmez!
Stad kapatılarak Çözülmez!

Bu YOZLAŞMIŞ-BOŞ Halkı yeniden Kültürlendirerek, Bilinçlendirerek Çözülür bu olay...

Yoksa daha çok küfür eder
Beşiktaşlı, Galatasaraylı Babasına,
Galatasaraylı Fenerbahçeli Annesine,
Fenerbahçeli Beşiktaşlı Bacısına...

Var mı aranızda benim tüm sülalem aynı takımı tutuyor diyen?