Beşiktaş, adidas'la sözleşmesini 5 yıl uzattı!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / BJKAS [] 30.12.2013 17:03:46

Şirketimiz ile adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş arasında, mevcut işbirliği koşullarının geliştirilmesi ve süresinin uzatılması konusunda anlaşmaya varılarak; 2014-2015 sezonundan başlamak üzere, 5 yıllık toplam 24.250.000 Amerikan Doları + KDV tutarında sözleşme imzalanmıştır.

KAP

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Adidas ile Yeni Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

Başkanımız Fikret Orman’ın katıldığı törende sponsorumuz Adidas ile yeni bir anlaşma imzalandı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’da gerçekleştirilen anlaşma törenine Başkanımız Fikret Orman, Kartal Yuvaları'ndan ve Güreş Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Emre Kocadağ, Taraftarlar, Dernekler ile Basketbol ve Kürek Şubeleri'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mete Vardar, BJK Şirketler Grubu Genel Koordinatörümüz Gökhan Sarı, Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Eddy Massier ile basın mensupları katıldı.

Adidas ile 2009 yılında başlayan serüvenin 2019’a kadar devam etmesi kararını aldıklarını belirten Başkanımız Fikret Orman, şunları söyledi:

“Adidas ile 5 yıl sürecek sponsorluk anlaşmasını imzalamak için buradayız. Adidas ile bir araya geldik ve vizyonumuz doğrultusunda yeni bir anlaşmaya vardık. Adidas sadece futbol takımımıza değil basketbol takımımıza da ürün tedarik edecek. Beşiktaş markasına verdikleri önem nedeniyle Adidas’a teşekkür ediyorum.”

‘Adidas Ana Sponsorlarımızdan Biridir’

“Adidas markası kulübümüzün giyim sponsoru değil Vodafone gibi ana sponsorlarımızdan biridir. 2009 yılında beş yıl için 3 milyon dolar olarak gerçekleştirilen anlaşma, bugün beş yıl için 25 milyon dolar olarak revize edilmiştir. Göreve geldiğimizde 24 olan Kartal Yuvası sayısını 44’e çıkardık yıl sonuna kadar 60’ın üstüne çıkarmayı arzuluyoruz. Vodafone Arena Stadı’nın tamamlanmasıyla yeni stadımızda da Adidas’ın uzmanlarıyla beraberr çok şık bir Kartal Yuvası tasarlayacağız. İki ortak marka olarak birlikte önemli başarılara imza atacağız ve işbirliğimiz büyüyerek devam edecek.”

‘Beşiktaş Ürünleri Yurt Dışı Adidas Mağazalarında Bulunacak’

“Yaptığımız anlaşmayla birlikte artık Beşiktaş ürünleri yurt dışındaki Adidas mağazalarında da satılacak. Beşiktaş ürünleri dünyanın diğer önemli futbol kulüplerinin ürünleriyle yan yana olacak. Başkanlığım döneminde Beşiktaş’ın Avrupa’da bir kupa kazanmasını hedefliyorum. Sponsorluklarla daha kuvvetlenen kurumsal olarak itibarını yükselten Beşiktaş’ın şampyionluklar yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Basın mensuplarının gündemdeki konulara ilişkin sorularını da cevaplandıran Başkanımız Fikret Orman’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Ronaldinho konusunu iyi yönetemedik. Sponsorlarımızdan Kalde firması Ronaldinho’yu reklam yüzü olarak kullanabileceklerini ve ücretinin önemli bir kısmını ödeyebileceğini söylemesi üzerine harekete geçtik ama olmadı. Bizim asıl önceliğimiz stadımızı inşaa etmek. Oynayacak bir stadımız yok. Rakiplerimizle stat geliri farkımız var. Gündemimizde transfer her zaman var. Devre arası kampında takımın yanına gittim. İkinci yarıya hayırlısıyla başlamak istiyoruz. Tüm takımlarımızın arkasındayım. Başarı için bütün gayreti göstereceğiz.”

Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Eddy Massier, 2019 yılına kadar Beşiktaşımız’a sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve şunları söyledi:

“Beşiktaş’a ait ürünler tüm satış kanallarımızdan satışa sunulacak. Stratejik ortağımız Beşiktaş ile yaptığımız anlaşmanın Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından Başkanımız Fikret Orman ve Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Eddy Massier, arkasında 2009 ve 2019 yazan Beşiktaş formalarını imzaladıktan sonra birbirlerine hediye ettiler.

Tören Başkanımız Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Eddy Massier ve Adidas yetkililerinin çektirdiği toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Beşiktaş JK

[video=youtube;lUpsZaljy2E]https://www.youtube.com/watch?v=lUpsZaljy2E[/video]

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
anlamdıgım nıye dolar euro dan yapsanıza su anlasmaları yahu ....

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Dolar olunca daha zengin gösteriyor. :p

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
umarım İzmir e de bir tane daha Kartal Yuvası açarlar sadece Alsancakta var....

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
13 milyon dolarlık fark olması çok anormal.
Anlaşma koşulları aynı olamaz.
Heyecan yapmaya gerek yok.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"Fenerbahçe 400 bin Beşiktaş 140 bin forma sattı. Bu yüzden..."

Fenerbahçe'nin Adidas ile yaptığı 42,5 Milyon Dolarlık sözleşme ile Beşiktaş'ın 25 Milyon Dolarlık sözleşmesinin arasındaki farkı değerlendiren Keçeci;

"Fenerbahçe ile Adidas arasında yapılan sözleşmede malzeme taahhütü var, bu bir hesap meselesi, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ın günümüze kadar sattığı forma adedi Beşiktaş’tan fazla. Bugün Galatasaray 700.000’e yakın forma satıyor. Fenerbahçe’nin 400.000 civarında forma sattığını biliyorum. Bu rakamlar reklam bedellerinde de farklılıklar yaratıyor. Zira satılan her formadan spor malzemesi üreten şirketler para kazanıyor. Dolayısıyla; bu fizibilite meselesi bundan dolayı Beşiktaş’tan daha yukarıda bir anlaşma yapılmıştır. Beşiktaş’ın 2013-2014 sezonunda şu ana kadar sattığı forma 140.000 tane. Satış yönüyle baktığımızda ki bu yönden bakmamız lazım isim yönüyle bakarsak yanlış değerlendiririz. “Marka değeri” dediğimiz şeyler bugün bizleri çoklukla onurlandıran şeylerdir. Taraftar olduğunuz kulübün marka değerinin yüksek olmasını istersiniz. Bu sponsorluk anlaşması konusunda Beşiktaş’ın bazı eksiklikleri var ve bunları gidermesi lazım. Burada da en büyük görev taraftarlara düşüyor. Galatasaray’ın 700.000, Fenerbahçe’nin 400.000 sattığı yerde Beşiktaş 140.000 satıyorsa burada ki sıkıntıyı çözmek lazım. Buna kafa yormak lazım. Beşiktaş’ın stat projesi bittiğinde, özellikle Şampiyonlar Ligi’ne katılım veya popüler transferler forma satışlarını ve malzeme satışlarını çok etkiliyor. Bu konuyu bu açıdan ticari yönüyle değerlendirmek lazım." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Fenerbahçe'nin sözleşmeyi feshetmesi gerekiyor bu durumda :w00t:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
1 milyon forma satmayı hedefliyorduk ama neyse. 700 bin de iyi bir rakam. :p

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Nike ne kadar veriyor Galatasaray'a. Onu açıklamadılar bi :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Yıllık 8 Milyon Euro :wink: