Oyuncu Berna Laçin, cinsel istismar suçluları için istenen idam cezasına karşı çıktı. Laçin, "İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!" şeklinde tweet attı. Laçin'e tepki gösteren Alişan ise "Orada peygamber efendimiz yatıyor Berna hanım!!! Bu benzetme peygamber efendimizin yattığı yere bir hakaret!!" ifadelerini kullandı

1530731981738.png

Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Ayemir'in cansız bedeninin bulunmasının ardından sosyal medya kullanıcıları idam istekleri için hashtag başlattı.

Oyuncu Berna Laçin, cinsel istismar suçluları için istenen idam cezasına karşı çıktı.

Laçin, ''İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!'' şeklinde tweet attı.

Gelen tepkiler üzerine Berna Laçin, ''İslamiyet ile ilgili tek kelime etmedim, kendi dinime niye laf edeyim!Deli miyim!
Medine’yi bir şehir olarak söyledim! İçindeki kutsalı ayrı şehirlerin bugünki toplum düzeni içinde yaşayanlar ayrı! Medine’de yaşayan Arapları kutsal saymak nasıl bir anlayış! Art niyetin de böylesi!'' şeklinde tweet atarak yanlış anlaşıldığını açıkladı.

ALİŞAN'DAN SERT TEPKİ

Berna Laçin'in bu sözlerine Alişan'dan çok sert tepki geldi. Alişan, "Medine topraklarını gidip görsün bence!! Orada peygamber efendimiz yatıyor Berna hanım!!! Bu benzetme peygamber efendimizin yattığı yere bir hakaret!!" ifadelerini kullandı.

Laçin, açıklama getirmek isteyerek ''Yani şunu açıklamak bile o kadar saçma ki! Siz benim ne zaman herhangi bir inanç ile ilgili tek sözümü duydunuz ! Ayıp vallahi ayıp! Hem ayıp hem günah! Kavga ve kötülükten beslenen bir grup var Allahaşkına şeytana uymayın! Bırakın bir huzurlu yaşayalım ya'' yazdı.
Kaynak: HT

Elbruz46

Rektör
Dünyada Tecavüz ve Taciz Olaylarının En Çok Yaşandığı 10 Ülke

2 yıl önce yapılmış bir araştırmaya göre ortaya çıkan sonuçlar. Yeni yapılan çalışmalarda listedekiler yer değiştirebilir veya yerlerine başka ülkeler gelebilir. Ancak, listedeki ülkeler hayli şaşırtıcı.

1. Etiyopya
Dünyada kadına karşı şiddet ve cinsel saldırıların en yoğun olduğu ülkelerin başında geliyor. Kadınların %60'ı cinsel olarak istismar edilmiş bulunmakta. 11 yaşındaki kız çocuklarının evlenme amacıyla kaçırıldıkları ya da zorla evlendirildikleri bir ülke.

2. Hindistan
Her 22 dakikada bir kadın tecavüze uğruyor. Üstelik bu tecavüzlerin yarısına yakınını kadınların yakınları gerçekleştiriyor. (Baba, ağabey, kuzen, komşu, akraba)

3. Kanada
Dünyanın yaşaması en rahat ülkelerinden biri olmasına rağmen her 3 kadından biri cinsel olarak istismar edildiğini söylüyor. Üstelik bu oran yakın zamanda büyük artış gösterdi. Hem de olayların çoğunun polise ya da mahkemeye yansımamasına rağmen.

4. İsveç
Avrupa'da tecavüzün ve cinsel saldırıların en yoğun olarak yaşandığı ülke. Kadınların her yıl dörtte biri tecavüze veya tacize uğruyor.

5. Sri Lanka
Güvenlik güçleri bile gözaltına aldıkları kadınlara taciz ve tecavüzde bulunuyor. Sri Lanka erkeklerinin %15'i hayatlarında en az bir kere tacavüze ve tacize yeltenmş durumda. Bu erkeklerin %3'ü de erkeklere dahi tecavüz etmiş durumda.

6. Güney Afrika
Yıllık tecavüz sayısı ortalama 70.000. Bu sayıya diğer cinsel saldırılar ve istismarlar dahil değil. Güney Afrika erkeklerinin %25'i tecavüzden dolayı sorgulanmış ve hapse girmiş durumda.

7. Fransa
1980 yılına kadar tecavüz bu ülkede suç bile değildi. Yılda hala 75.000 kadın tecavüze uğruyor. Kadınları korumak için kanunları yetersiz kalıyor.

8. ABD
Dünyada tecavüzün en yoğun yaşandığı ülke. Bu vakalarda tecavüze uğrayanların %10'u erkek Her 6 kadından biri ve her 33 erkekten biri tecavüze ve tacize uğramış vaziyette. Üstelik bu durum kurbanlar henüz 13-14 yaşlarındayken başlıyor. Önemli bir kısmı da aile içinde yaşanmış olaylar.

9. Almanya
Dünyada tecavüz ve tacizin en yoğun olduğu Avrupa ülkelerinden. 2 milyondan fazla kadın cinsel istismara uğradı.

10. İngiltere
Medeniyetle dolu Avrupa'nın beşiğindeki bu ülkede her yıl 85.000 kadın tecavüze uğruyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Rakamlar ortadayken tecavüz ile Medine’yi eşleştirmeye çalışmak kirli bir zihnin kirli bir karapropagandasıdır.

Akıllarda Medine o şekilde kalsın istiyorlar.

Son düzenleme:
Tek merak ettiğim çoluğa çocuğa el sürmenin cezasının ölüm olmasının nesi eleştiriliyor anlamıyorum. Çocuklara el sürmenin cezası idam olmalı.

Blue Stack

Doçent
Tek merak ettiğim çoluğa çocuğa el sürmenin cezasının ölüm olmasının nesi eleştiriliyor anlamıyorum. Çocuklara el sürmenin cezası idam olmalı.
Ben idamın kurtuluş olduğunu düşünüyorum bunu yapan insan için. Tek kişilik küçücük hücrelerde acı çeke çeke, aç susuz gerekirse kafasını duvarlara vura vura kendisini öldürecek duruma gelmesi daha iyi değil mi?

İdam olmaz. Acı çekmeleri lazım idamla direkt bu dünyadan göçerler.
Bak buda doğru :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben idamın kurtuluş olduğunu düşünüyorum bunu yapan insan için. Tek kişilik küçücük hücrelerde acı çeke çeke, aç susuz gerekirse kafasını duvarlara vura vura kendisini öldürecek duruma gelmesi daha iyi değil mi?
Onu yapmazlar tek kişilik hücre ödül onlara koğuşa koysalar hergün dayak yer daha mantıklı.

Son düzenleme:

Gökçe Asena

Profesör
Berna gibilerin bu zihniyetiyle geriye çağ atlıyoruz resmen.!.

Dünyanın süper güçlerinde idam yok mu sanıyorsunuz?

Samet UCA

Profesör
Bu yargı sisteminde idam getirilirmi? İçerde hiç suçsuz hüküm yemiş iftiraya uğramış adam yok mu?
İdam neden gelecek idamın olduğu ülkedeler de tecavüz yok mu taciz yok mu? Açın bi bakın abd tarafına adamlarda her türlü idam var ip iğne elektrikli sandalye neyi değiştiriyor? İdamı getirirsen iftiraya uğramış insanlarıda öldürürsün.
Daha bugün kredi kartını vermedi diye öz babasına bu konuda iftira atan kızın haberini izlemedinizmi o dava biraz daha ilerlese o adam suçlu bulunur.
Herkes sinirli bende sinirliyim bu işe karışanları acı çekerek ölmesini isterim ama idam insanlık suçudur çünkü o ipe götürdüğün adam suçsuz olabilir.

abd'de yüzlerce masum siyahi genç renginden dolayı suçlu ilan edilim idam edildi masum oldukları yıllar içinde ortaya çıkıyor...

Elbruz46

Rektör

Senin kapasitenin yetmediği şeyi söyleyeyim gezizekalıya anlatır gibi tek tek...

Alişan’dan bize ne?

Berna Laçin adı verilmiş varlık ile Alişan’ın kavgasından bize ne?

Berna Laçin adı verilmiş varlığın elinde hiç bir istatiki veri olmamasına rağmen, sen belki bilmezsin Müslümanlar için kutsal bir şehir olan Medine’ye TECAVÜZ REKORLARI kırılan şehir iftirası atmasına kızıyoruz...

Medine Arabistan’da bir şehir olabilir.
Berna Laçin adı verilen varlık ile aynı zihniyeti taşıyanlar için sıradan bir kent olabilir.

Ancak Medine sıradan en cahil Müslüman için bile ruh dünyamızın başkentlerinden biridir.

İdamı savunmak ya da idam karşıtı olmak ayrı birşey.

Müslümanların kutsalına TECAVÜZ REKORLARI KIRILAN ŞEHİR iftirası atarak, İslam’a Müslümanlara saldırmak ayrı bir şey.

Konu hakkında HASSASİYETİ olmayanlar elbette ben orada İslam’a ve Mslümanlara bir saldırı görmedim diyeceklerdir.

Ne diyelim Allah ıslah etsin.

Konuşurken BİLALE ANLATIR GİBİ diyerek zaten her cümlesinde çam devirenler, karşısındaki insanı aşağılayanlar elbette Mekke’yi de Medine’yi de ilk ezanı okuyan BİLALİ HABEŞİ’yi de alağılayacaklardır...

Son düzenleyen moderatör:

MoMoLa

Asistan
@Elbruz46, verdiğin haber ve istatistik gerçekçi değil.

Haberde geçen gelişmiş ülkelerde en ufak şey bile cinsel istismar kabul ediliyor. Senin ülkende kaale alınmayan şikayetler bile...

Elbruz46

Rektör
@Elbruz46, verdiğin haber ve istatistik gerçekçi değil.

Haberde geçen gelişmiş ülkelerde en ufak şey bile cinsel istismar kabul ediliyor. Senin ülkende kaale alınmayan şikayetler bile...

Haklı olabilirsin.

Ancak Medine’nin Tecavüz Rekorları Kırılan bir yer olduğuna dair bir istatistik var mı?

Üstelik tecavüz rekoru terimi nasıl çirkin bir ifadedir.

DarKeN

Profesör
Ne yazık ki bu doğru. Kadın haklarının ikinci plada olduğu -genelde bunlar islam ülkeleri oluyor- ülkelerde taciz, tecavüz ve kadına yönelik şiddet had safhada. Kadın doğru söylemiş, fikrini belirtmiş ne diye millet yükleniyor anlamak zor. İdam tabiki çözüm değil, değişen bir şey olmaz yani. İdam cezası uygulanan ülkelere bakalım günümüzde hala kadın ve çocuğa yönelik olayların önüne geçilebilmiş mi? Hayır. Demekki çözüm idamı geri getirmek değil. Bu olaylara neden olan sebepleri ortadan kaldırmak gerekiyor öncelikle ve bu ancak eğitimle başarılabilir