Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etti!

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
bizim medya temsili değil

maxresdefault.jpg

yalnız işin komik bir tarafı da, temsilci bulundurmadığı için ceza kesilen sosyal medya şirketi üzerinden Türkiye'nin maliye bakanı istifasını paylaşıp sırra kadem basıyor. Şaka gibi bir ülkeyiz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dilerim, göreve geldiğinden beri sanırım ekonomi için doğru düzgün bir şey yapamadı. Yada yaptırılmadı.. Bundan sonra gelecek olan gideni aratmaması dileği ile..

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dilerim, göreve geldiğinden beri sanırım ekonomi için doğru düzgün bir şey yapamadı. Yada yaptırılmadı.. Bundan sonra gelecek olan gideni aratmaması dileği ile..

Yapmadı dalga geçti insanlarla neyse biz keyif çayımızı içelim.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Süleyman Soylu gibi kararından dönmezse olumlu gelişme. İşi bilenin geçmesi lazım hazinenin başına.
Süleyman Soylu ülke içinde PKK'yi, YPG'yi yani kısacası terörü bitirme noktasına getirdi. Ayrıca Süleyman Soylu kararından dönmedi, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan böyle istedi. Başarılarını göremiyorsan kendini sorgula!

Esasında tümden Hükümet istifa etse yeridir.
%50'nin üzerinde oy alan hükümet mi?
Hem hükümeti yönetecek kişiyi seçip sonra da istifa etmesini istemek çok saçma.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Süleyman Soylu ülke içinde PKK'yi, YPG'yi yani kısacası terörü bitirme noktasına getirdi. Ayrıca Süleyman Soylu kararından dönmedi, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan böyle istedi. Başarılarını göremiyorsan kendini sorgula!

%50'nin üzerinde oy alan hükümet mi?
Hem hükümeti yönetecek kişiyi seçip sonra da istifa etmesini istemek çok saçma.
Belkide başarıları işine gelmiyordur. Bu ülkede canlı bombalar kendini patlatıp insanları katlederken bazıları teröre lanet okuyacağına hükümete ana avrat sövüyordu.

Anlayana...

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Fikirleri uğrunda ölmeyi göze alan Abdi İpekçi ve Uğur Mumcu gibi adamlardan sahiplerinden izinsiz tek kelime edemeyen medyaya :) Hala açıklama yoktu en son hazretlerinden de.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
bizim medya temsili değil

Ekli dosyayı görüntüle 123247

yalnız işin komik bir tarafı da, temsilci bulundurmadığı için ceza kesilen sosyal medya şirketi üzerinden Türkiye'nin maliye bakanı istifasını paylaşıp sırra kadem basıyor. Şaka gibi bir ülkeyiz.
TRT Belgeseli parmakla gösterip, Haber yapmıyor diye şikayet etmekte pek mantık bulamadım.
Soyal mecralara temsilcilik dayatması başka bir konunun tartışma içeriği. Ne yani bir sorumluluk istiyor, yapmıyorlar diye yazı da mı yazamayacak ? Temsilciliğe red cevabı aldığında siteyi komple kapatsa neyse diyeceğim de.. Koskoca Trump'u heder etti o twitterlar birşeyler, adama sorarlar sen kimsin ?

Velev ki gerçekten bu bakan gitti diye dolar düşüyor. Velevki devamı giderse de doların düştüğünü göreceğiz. Gerçekten buna alkış mı tutacaksınız ? Atatürk'ün onlarca devleti def ettiği bir ülkede, istemediğiniz bir parti var diye, gitsinler diye, gerçekten doların düşüşünü buna mı bağlayacaksınız ? Nerede sizin demokrasiniz, çağdaşlığınız ? İranda ki dolar'ın %20 düşmesi gene bu bakanın istifasından kesinlikle. Dolar düşecek diye kendi toplumunuzda, herşeyin başındaki adamı kendi ellerinizle mi düşüreceksiniz? Merak ediyorum Saddam'ı tanımayacak/hatırlamayacak kadar çocuk musunuz ? Veya tarih hiçmi umrunuzda değil?

Forumdan en az 3 tane saydım yetkili kişiyi. İlla biz yapınca mı siyaset yapıyoruz diye ceza alacağız ? Görmüyor musunuz keyif çaylarını ?

Son düzenleme:

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
TRT Belgeseli parmakla gösterip, Haber yapmıyor diye şikayet etmekte pek mantık bulamadım.
Soyal mecralara temsilcilik dayatması başka bir konunun tartışma içeriği. Ne yani bir sorumluluk istiyor, yapmıyorlar diye yazı da mı yazamayacak ? Temsilciliğe red cevabı aldığında siteyi komple kapatsa neyse diyeceğim de.. Koskoca Trump'u heder etti o twitterlar birşeyler, adama sorarlar sen kimsin ?

Velev ki gerçekten bu bakan gitti diye dolar düşüyor. Velevki devamı giderse de doların düştüğünü göreceğiz. Gerçekten buna alkış mı tutacaksınız ? Atatürk'ün onlarca devleti def ettiği bir ülkede, istemediğiniz bir parti var diye, gitsinler diye, gerçekten doların düşüşünü buna mı bağlayacaksınız ? Nerede sizin demokrasiniz, çağdaşlığınız ? İranda ki dolar'ın %20 düşmesi gene bu bakanın istifasından kesinlikle. Dolar düşecek diye kendi toplumunuzda, herşeyin başındaki adamı kendi ellerinizle mi düşüreceksiniz? Merak ediyorum Saddam'ı tanımayacak/hatırlamayacak kadar çocuk musunuz ? Veya tarih hiçmi umrunuzda değil?

Forumdan en az 3 tane saydım yetkili kişiyi. İlla biz yapınca mı siyaset yapıyoruz diye ceza alacağız ? Görmüyor musunuz keyif çaylarını ?
Yazdığınız bir çok şeye cevap vereyim.TRT konusu... Ülkemiz halkını bilgilendirmekle yükümlü hepimizin iletişim kanalı. Trump ın korona olduğunu, eşiyle olan sorunlarını haber yapmak yerine en azından bizi bilgilendirecek ki Sayın Bakanımızın ve bulunduğu mevkinin son durumunu öğrenelim. Eğer bir toplumun büyük bir kesimi tarafından benimsenmeyen bir Bakan gidip , sağcısı solcusu ilericisi gericisi tarafından benimsenen "İşinin ehli " bir bakan gelecekse alkışta tutulur keyif çayı da içilir. Doların yılları aşan yükseliş trendinin bu karardan sonra düşmesi de bununla açıklanması pek tabiidir. İranda doların % 20 değer kaybetmesi denmiş. İranda dolar 5-6 gündür düşüş trendinde. Bizde dolar ise son 1 haftanın 6 günü yükseliş trendine sahipken İstifa haberinden sonra ilk etapta % 5 civarı değer kaybetti. Eğer dünyadaki belirsizlikler olarak gösterilseydi periyodik olarak haftayı düşüşle kapatırdı.Buna sadece dolar olarak bakmakta yanlış Türk Lirası değer kazandı.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
@Kaptomeister
Meister sanırım Almanca asıllı bir kelime. Almanyada veya Dünyanın öte ucunda personel taşımacılığı için süt kazanı kullanılıyor olabilir mi ? Veya süt taşımacılığı yapan biri kazan yerine direkt ineği mi taşıyor ? Biraz saçma bir örnek oldu ama TRT konusu dediğin şeyde; Belgesel kanalının nasıl haber yapmasını istiyorsun anlayabilmiş değilim. TRT HABER bunu haber etmez orası ayrı bir durum.

Öte yandan işinin; 1 iş nedir ? 2 ehli kimdir ? Bugüne bugün öğretmen olduğunda öğretmenlik yaptığın yıl kadar tecrübe edinirsin. İşinin ehli diyebiliyorsan; şunu da bilmen gerekir, aynı konumda aynı konumu yönetmiş kişilerdir. Sıfırdan birini oturtmak yanlış olur düşüncene göre. Ne yapacaklar şimdi eski ekonomi bakanını mı koyacaklar sence ?

Ben hızlı reaksiyon aldığınızı düşünüyorum. Çünkü Soylu da istifa etti ilk karantina duyurulduğu gece çıkan arbededen dolayı. Sevenleri çoktu herkes gerçi çağırdı orda burda. Bu adam aynısını denemeye çalıştıysa büyük bir başarısızlığa uğradı. Zaten dolar ve euro ile ilgili cümleleri kendisini halkın önünde bitirmişti. Yada kendisi ayrılmak istiyor, CB izin vermiyor. Bilmiyorum duman geliyor yakında ateş de çıkar meydana. Oturup işiniz gücünüz neden mi bekleyeceksiniz ? Size göre CB tek adam, herşeyi o yönetiyor diyorsunuz. Velevki yönetti göndertti ???? Ee ?

Ben alkış tutacağınızı düşünmüyorum şahsen. Mevcut hükümet sevmediğiniz biri bile olsa yurt dışındaki kişiler onlar gitsin diyorsa bence kendi milletinizi tutmanız gerekir. Sizse daha çok yabancıların desteğiyle, doların düşeceği bahanesiyle bu adamları yaka paça indirmek ve keyif sigarası yakmak istiyor gibisiniz.

Son düzenleme:

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
@Kaptomeister
Meister sanırım Almanca asıllı bir kelime. Almanyada veya Dünyanın öte ucunda personel taşımacılığı için süt kazanı kullanılıyor olabilir mi ? Veya süt taşımacılığı yapan biri kazan yerine direkt ineği mi taşıyor ? Biraz saçma bir örnek oldu ama TRT konusu dediğin şeyde; Belgesel kanalının nasıl haber yapmasını istiyorsun anlayabilmiş değilim. TRT HABER bunu haber etmez orası ayrı bir durum.

Öte yandan işinin 1 iş nedir ? 2 ehli kimdir ? Bugüne bugün öğretmen olduğunda öğretmenlik yaptığın yıl kadar tecrübe edinirsin. İşinin ehli diyebiliyorsan; şunu da bilmen gerekir, aynı konumda aynı konumu yönetmiş kişilerdir. Sıfırdan birini oturtmak yanlış olur düşüncene göre. Ne yapacaklar şimdi eski ekonomi bakanını mı koyacaklar sence ?

Ben hızlı reaksiyon aldığınızı düşünüyorum. Çünkü Soylu da istifa etti ilk karantina duyurulduğu gece çıkan arbededen dolayı. Sevenleri çoktu herkes gerçi çağırdı orda burda. Bu adam aynısını denemeye çalıştıysa büyük bir başarısızlığa uğradı. Zaten dolar ve euro ile ilgili cümleleri kendisini halkın önünde bitirmişti. Yada kendisi ayrılmak istiyor, CB izin vermiyor. Bilmiyorum duman geliyor yakında ateş de çıkar meydana.

Ben alkış tutacağınızı düşünmüyorum şahsen. Mevcut hükümet sevmediğiniz biri bile olsa yurt dışındaki kişiler onlar gitsin diyorsa bence kendi milletinizi tutmanız gerekir. Sizse daha çok yabancıların desteğiyle, doların düşeceği bahanesiyle bu adamları yaka paça indirmek ve keyif sigarası yakmak istiyor gibisiniz.
Kullanıcı adları yorumlama konusundaysak yaptığınız yorum doğru. Ancak değilsek okumaya bile gerek yok devam ediyorum. Yazdığım alıntıyı okuyup işinin ehli kısmından demek istediğimi bence herkes anladı siz anlamak istemediniz. Anlatayım; gelecek kişi Ekonomi tabanlı biri olursa , geçmişiyle güven veriyorsa ve ustalığı da varsa işinin ehlidir. Kimse neden Bayraktar'a laf söylemiyor. Onunda aile içinde sıfatı "damat" ancak herkesin fikri var ki evet bu adam işin ehli.

Hızlı reaksiyon alınmış olabilir o zaman aynı yorum piyasanın da karar sonrası hızlı reaksiyon almasına yapılır. Bundan sonrasını süreç gösterir belki 1 ay sonra 10 TL olacak belli olmaz . Ancak bence sizde farkındasınız doların bu anlık düşüşün bu karardan sonra olduğunun.

Süleyman Soylu dan örnek verilmiş. Süleyman Soylu istifasının ekonomi tabanlı ne gibi bir etkisi olabilir. Ben sizin değiminizle hükümeti eleştiren(sevmeyen) biri olmama rağmen Süleyman Soylu takdir ettiğim bir Bakanımızdır. Alkış tutmaktan kastımız somut bir alkış vs de değil. Eğer benim Ülkem , Bayrağım, Ekonomim bazı koltuklar boşalınca ve yerine daha iyi yönetecekler gelip iyiye gidecekse bence sizde benimle beraber alkış tutarsınız. Kişiler ve koltuklar Ülkemden önce gelir benim gözümde. Normali de budur.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Herkes ne anladı ya ? Kim bu ekonomi tabanlı kişi ? Kemal DERVİŞ mi ? Kim var yahu geçmişiyle güven veren ? :)) Damat takısı takınca daha basit geliyor bence kulağa, ondan kimse sindiremedi şu adamı. Yaptı yapamadı tartışılır ama devletin bunca yük altında kaldığı başka dönemde olmamıştır. 5 sene - 4 sene neyse iyi idare etti bile bence. Hatta sonlara doğru dolar gafı vermeye başlayınca bence noktalamak istediler.

Hocam TR ekonomisi üretim yapmadığı sürece her zaman tüy kadar olacaktır sürekli kopacaktır. Yani bu adam gitti diye ancak anlık düşüşler yaşanabilir. Noldu gidince millet dükkan açıp icat mucit mi oldu hemen 1 günde ? Apple a rakip mi olduk ? Microsofta kafa mı attık ? Ben nereden bileyim x bir zenginin dolar bozmadığını ? Yahu herşeyi geçtim dünya sallantıda nereye gittiği belli değil, TR hep değer kaybederken bir adam gitti diye gerçekten bulutların üstüne mi çıkacak ?

Süleyman SOYLU yu neye istinaden yazdığımı anlaman için sanırım bir kez daha okuman gerekiyor.

@Raikiri
iyi bari herkes eleştiriyordu. biri yanlarına gidip çay hediyesini almış en azından.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Herkes ne anladı ya ? Kim bu ekonomi tabanlı kişi ? Kemal DERVİŞ mi ? Kim var yahu geçmişiyle güven veren ? :)) Damat takısı takınca daha basit geliyor bence kulağa, ondan kimse sindiremedi şu adamı. Yaptı yapamadı tartışılır ama devletin bunca yük altında kaldığı başka dönemde olmamıştır. 5 sene - 4 sene neyse iyi idare etti bile bence. Hatta sonlara doğru dolar gafı vermeye başlayınca bence noktalamak istediler.

Hocam TR ekonomisi üretim yapmadığı sürece her zaman tüy kadar olacaktır sürekli kopacaktır. Yani bu adam gitti diye ancak anlık düşüşler yaşanabilir. Noldu gidince millet dükkan açıp icat mucit mi oldu hemen 1 günde ? Apple a rakip mi olduk ? Microsofta kafa mı attık ? Ben nereden bileyim x bir zenginin dolar bozmadığını ? Yahu herşeyi geçtim dünya sallantıda nereye gittiği belli değil, TR hep değer kaybederken bir adam gitti diye gerçekten bulutların üstüne mi çıkacak ?

Süleyman SOYLU yu neye istinaden yazdığımı anlaman için sanırım bir kez daha okuman gerekiyor.

@Raikiri
iyi bari herkes eleştiriyordu. biri yanlarına gidip çay hediyesini almış en azından.
Üretimde hem fikiriz, Belkide ekonomi tabanlı kişi herkese güven veren kişide olmayabilir ama ben eş dost olayına karşıyım. İşin özü benim size cevap verme niyetim olayı da uzatmak değildi .Amacım bu anlık dalgalanmanın sebebini sizin de bu istifa süreci olarak görmenizi sağlamaktı bir nevi. Yok siz alıntı yapın yok ben alıntı yapın uzatmayı düşünmüyordum. Tekrarlıyayım ve bitireyim. Amerika tabanlı dünyada belirsizlik olduğu doğrudur. Ancak, bu bizim dolarımızı etkileseydi İran gibi 1 haftalık süreçte azar azar etkisi görürdük. Doların bir anda düşmesi Pazar akşam saatlerinde gelen haber sonrası oldu buda insanları , gazetecileri haklı olarak böyle yorumlamaya itti.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Benim merak ettiğim amerika, ab karşılıksız trilyon dolarlar, eurolar basarak daha nereye kadar gidebilecekler? Tahminim en fazla 3-5 yıl daha giderler, ya sonrası?

myexq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dolardaki düşüşün nedeni Berat Albayrağın piyasanın memnun olmadığı ekonomi politikaları ve Merkez Bankasına bu ekonomik politikların aksi felsefeye sahip olan Naci Ağbal'ın atanması ardından hemen Merkez Bankasının yaptığı açıklamadır. Şuan piyasa bu ekonomik politikalar tersine dönecek diye ümitlendi ve dolar düşüşe girdi. Yeni bakan geldiğinde piyasanın ihtiyacı olan politikalar izlenirse dolarda ciddi düşüşler devam eder fakat Türkiye'nin asıl ihtiyacı uzun vadeli yapısal reformlar ve üretimdir. Dövizi yüksek tutarak üretimi arttırabileceğini düşündü Türkiye ama bu işe yaramayacak, yaramadı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
At izini çıkaranları biliyoruz da bu it izini kimler çıkartıyor acaba AKP de var mı bunlardan yoksa başka partililer mi kast ediliyor :).

Çok ilginç bir ifade gerçekten, istifa yalanlanmadığına göre sadece bu ifadeye bakarak bu kararın Sayın Berat Albayrak'a ait olmadığı ve bizatihi Cumhur Başkanlığı tarafından verildiği sonucu çıkartılabilir.
Parti ile şimdi ne alakası var ? Her şeyi kavgaya,tartışmaya sürüklüyorsunuz.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
@Kaptomeister
Ya eş dost olayına karşı olmayan kişi varsa, o işin içindedir ekmeğini yiyordur. Ama şöyle de bir düşün. Tanıdık olmadan iş yürür mü bu dönemde? :) Bal tutan parmak her partide yalanıyor. Bu sistemin komple değişmesi gerekli bana göre.

Ben anlayabiliyorum neden kaynaklı olabileceğini. Ama istifanın yanında zaten tüy kadar ince, deprem bölgesinde bir ekonomimiz var. Rüzgar esse, yağmur yağsa değişiyor. Hele hele bu devlette tarihi olaylara baktığımızda hep içimizde farklı güçler de olmuş ve olmaya da devam edecekler. Yabancı güç aramayı kenarıya koy Rahmetli Atatürk'ün dediği bir konu var " dahili ve harici bedhaht" diye.

Bizi kurtarsa kurtarsa milliyetçilik kurtarır. Yoksa da yok. [ MHP veya IYI demiyorum ]

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841

TRT Belgeseli görselinin durumun özeti olduğu aşikar. Olayı demagoji haline getirmeye gerek yok. Trump ile Albayrak'ı karşılaştırmak da komik.

Olayın Atatürk ile uzaktan yakından alakası yok illa ki bi şekilde sokuşturuyorsunuz. Yorumların maksadınız aşıyor. Kimin çocuk olup olmadığı ortada. Ayrıca ana akım diye tabir edilen, şeyma subaşı instagram'da a dese haberini yapan siteler bu açıklamaya hiç değinmedi. Bunu yazan sitelerden birisi de SDN oldu. Yetkili kişi olmamız demek topyekün aynı düşünceyi şuursuzca savuncaz anlamına da gelmiyor. Yorumumun siyaset yapmakla bir alakası varsa da seni yabancı kaynaklarda Türkiye ile nasıl dalga geçildiğini okumanı tavsiye ederim.

Boş boş millete saldırıp, Atatürk'ü -alakasız konuda- argüman olarak kullanıp mağdur edebiyatı yapmayı bırakın.

Ahmet-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,042
Sayesinde dolar düşütümü ne ? gidince. bi de ekonomimiz çok iyi diyordu ?

Son mesajlar