Beni Dolandırdılar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Güle güle kullan, sorun çıkana kadar. :D
Yapacağın başka bir şey olacağını sanmıyorum şimdilik...
Küreselleşme dedikleri işte bu, marka orjini farklı, üretim mekanı farklı....

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
İade edip China yazmayan bir marka mı alacaksın?

ugurhanuslu

Profesör
Reaksiyon puanı
43
garantisi yokmu sonuçta :) bozulunca yaptırırsın. ona bakarsan Duracell de çin malı :) her çin kötü diye bişi yok sonuçta...

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Artık işci maliyetlerinin ucuz olmasından dolayı fabrikalarını çine taşıyor ondan dolayı endişelenme bence çinde orjinal üründe üretiliyor ve bunlar dandik değildir güvenebilirsin bence

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
her "made in china" yazısını gördüğün ürün dandik değil..
packerd bell sağlam markadır hayırlı olsun..

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
çinlileri dünyadan kovmak lazım yakında dünyanında çin modelını yapacaklar :mad:

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
büyük markalar belli bir kalite ve standartta ürettiriyor merak etme.. Her çin malı kalitesiz diye bir şey yok..

yasark

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bunu artık çoğu Türk firması da yapmaya başladı. Ürünlerin tasarımı vs herşeyi burada veya ülkesi neresiyse orada hazırlanıyor, ancak üretim Çin de yapılıyor. İşçi maliyetleri ucuz diye. Fakat kullanılan malzemeler buradakiyle aynı o yüzden eğer markaya güveniyorsanız üretim yeri o kadar da önemli değil derim.:thumbup1:

ben@12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende acer lap top aldim bir baktim made in china yaziyor. Artik orjinal de üretmeye basladi cinliler anlasilan.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
ya boşa kuruntu yapıyorsun..
elektrnik eşya işi şans işidir.
pac kard bell sağlam markadır.senin şansına denk gelmiş o ürün :wink:

speirs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım vatan bilgisayar sana aldığın ürünü amerikada üretildi diye bir şey dememişki neden hemen firmayı karalıyorsunki!!!! made in china yazması çin malı olduğunu göstermez çin de yapıldığını (imal edildiğini) gösterir. Bunun gibi şeyler dünyanın her yerinde oluyor. aldığın ürün amerikan firması fakat üretimini çin de gerçekleştiriyor. sağlam teknolojisi ile övünen japon lar bile çin de üretim yapıyorlar. bu ürünün kalitesizliğini göstermez. Bilmiyorsan söyleyeyim ülkemizde de çeşitli otomotiv firmaları var bunlar japon, (toyota-honda) italyan, (fiat) fransız, (reanult) amerikan, (ford) güney koreli (hyundai) kökenli firmalar fakat üretimlerini Türkiye de gerçekleştiriyorlar ve üretilen her aracın şase sinde Made in Turkey yada Made in Türkiye yazıyor. Bu araçların kalitesini göstermez çünkü parçaların çoğu yurtdışından kendi menşai ülkelerinden geliyor o sadece montajın yani üretim nerde kimin tarafından yapıldığını gösterir.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
biz en iyisi bu çinlileri dünyadan ihraç edelim. ınsanların bıle cın modelını yapacaklar

esrarlıgozler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ÇİnLİLER TABİ HEPSİDEİl ama cogu insanlgn bitiş derecesne gelmişler artıq

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Bence bu kadar abartmana gerek yok. Ben de HP kullanıyorum, Amerikan malı fakat benim bilgisayarımda da "Made in China" yazıyor. Üretim maliyetlerinin ucuz olması sebebiyle günümüzde birçok firma Çin'de fabrika açıyor. Buna en güzel örneklerden birisi BMW. Alman arabası olan BMW, şu an Çin'de fabrikası bulunuyor. Bu kalitenin düştüğü anlamına gelmez. Bu yüzden için rahat olsun, sonuçta aldığın ürünün garantisi var. Güle güle kullan...

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Peki böyle büyük markalar neden çin gibi adı karalanmış bir ülkede üretim yaptırıyorlar ben misal sahsen daha almam.

Bundan sonra alacagım notebookların uretım yerıne bakacan cınce kesınlıkle almıcam. Bunlar çinli orjınal parcayı alır kendı parcasını takar bellı olmaz :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Konu içeriği olmadığından yoruma kapatılmıştır.

Lütfen konuları açtıktan sonra içeriği silmeyiniz. yapılan yorumların anlamı kalmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...