Ben Mustafa Kemalim (şarkı)

qsecofr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunu biliyorum ya eskişehir üniversitesinden bi gruptu galiba mükemmel!

ruzgarki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ama üye olma ihtiyacı duymamıştım birde bazen dini konularla ilgili çok konu açılınca soğudum forumdan , ama PAŞAM ile ilgili şeylerde olabiliyormuş :s

bu şarkıyı çok sevdim ve yorum yazmak istedim , ağızlarına sağlık söyleyenlerin

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ortalıkta dolaşan o saçma siyasi şiir bozmasına hoş bir müzik eklenmiş o kadar. Atatürk kendi ağzından bu millete hiç seslenmemiş gibi onun adına konuşanların mahvettiği bir Türkiyemiz var..

ruzgarki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ortalıkta dolaşan o saçma siyasi şiir bozmasına hoş bir müzik eklenmiş o kadar. Atatürk kendi ağzından bu millete hiç seslenmemiş gibi onun adına konuşanların mahvettiği bir Türkiyemiz var..

Bence saçma değil gayet doğru laflar peçeye , fesemi dönmek istiyorsun ? Hala şıhdan medet umanlardanmısın ?

Hem ne demek Atatürk hiç seslenmedi sanki demek ?
Sanki hoşnut değilsin onun milletine seslenişinden gibi geldi bana ama neyse bu tarz konusmalar yasak burda

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bence saçma değil gayet doğru laflar peçeye , fesemi dönmek istiyorsun ? Hala şıhdan medet umanlardanmısın ?

Hem ne demek Atatürk hiç seslenmedi sanki demek ?
Sanki hoşnut değilsin onun milletine seslenişinden gibi geldi bana ama neyse bu tarz konusmalar yasak burda

Önce bu geri kafalılığı bir kenara bırak 2.si ise okuduğunu anlayacak kadar eğitimini ilerlet bak Atatürkle ilgili ne demişim sen ne anlamışsın. Beni tanımazsın etmezsin sırf sizin fikrinize katılmadım ve zevkinize uymadım diye şıhtır şudur budur başlıyorsunuz ne geri kafalılık bu böyle. Sen dogmatik konuşuyorsun ve iranlı ile aranda bir fark yok! Konuştuğun lafların nerery gittiğini hesap edemiyorsan sus. Sen hala şıhtan medet umanlardanmısın dersen öteki kalkar 86 yıldır ne oldu lan der sen hala Atatürk'ten mi medet umanlardansın der çıkar işin içinden. Yani bağnazlığınız ayyuka çıktı. Şunu kafanızın bir kanarına sokun burası Çin değil. Kimse sizin bağnaz düşüncelerinizi savunmak ve kabul etmek zorunda değil, kimse sizin istediğiniz veya başkasının istediği gibi giyinmek zorunda değil, kimse kendi özel hayatını senin istediğin şablona göre uyarlamak zorunda değil. Eğer aksini düşünüyorsan şunu bil taş devri biteli çook oldu, YIL 2009...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ama üye olma ihtiyacı duymamıştım birde bazen dini konularla ilgili çok konu açılınca soğudum forumdan , ama PAŞAM ile ilgili şeylerde olabiliyormuş :s

Üzülerek okudum bu yorumu.Atatürkle din kavramları cok zıt kavramlar gibi yazmışsın.Senin sucun yok senin beynini böyle şartlandıranlar utansın ne diyelim.Bu yorumu okuyan bir yabancı atatürkü din düşmanı sanır.

Neymişl efendim dinle ilgili konular görünce soğumuş forumdan.Ozaman sana bir kaç site tavsiye edelim.Ateistlik..erotik ve Vur patlasın çal oynasın tarzı siteler olsun bu sitelerde emin ol orada Dinin d sini bile görmezsin rahat edersin..

kendi ülkesinde kendi dininden rahatsız olan bir toplum yaratan zihniyet utansın sen değil.

Atatür hepimizden cok dindardı.Ve çok sevdiğimiz atatürk senin bu yorumunu okusa yanlış anlaşılmaktan kahrolup tekrar vefat ederdi...

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
YIKIN HEYKELLERİMİ

Ey milletim
Ben Mustafa Kemal’im.
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim
Hala en hakiki mürşit değilse ilim
Kurusun damağım dilim.
Özür dilerim
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın diktiğiniz heykellerimi

Özgürlük hala en yüce değer
Değilse eğer
Pırangalı kalsın diyorsanız köleler
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın diktiğiniz heykellerimi.

Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı
Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı
Baş tacı edebiliyorsanız
Sanatın içine tüküren adamı
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın diktiğiniz heykellerimi…

Yetmediyse acısı şiddetin,savaşın
Anlamı kalmadıysa
Yurtta Sulh dünyada barışın.
Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın
Unutun tüm dediklerimi.

Özlediyseniz fesi, peçeyi
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi
Hala medet umuyorsanız
Şıhtan,şeyhden,dervişten
Şifa buluyorsanız
Muskadan,üfürükçüden
Unutun tüm dediklerimi.

Eşit olmasın diyorsanız
Kadınla erkek
Karaçarşafa girsin diyorsanız
Yobazın gazabından ürkerek
Diyorsunuz ki okumasın
Kadınımız kızımız
Budur bizim alın yazımız
Unutun tüm dediklerimi.

Fazla geldiyse size
Hürriyet,Cumhuriyet
Özlemini çekiyorsanız
Saltanatın,sultanın
Hala önemini anlamadıysanız
Millet olmanın
Kul olun ümmet kalın
Fetvasını bekleyin şeyhülislamın
Unutun tüm dediklerimi.
Rahat bırakın beni…..

Süleyman APAYDIN
Öğretmen( Nurnberg-Almanya)

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bide bu ve buna benzer paylaşımları metacafe den veya başka bir siteden yapsanız.. izleyememek kötü oluyor..

Garip yorumlar var ve yorum yapamıyorum istesemde videoda veya track te ne olduğunu bilmiyorum..

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
bide bu ve buna benzer paylaşımları metacafe den veya başka bir siteden yapsanız.. izleyememek kötü oluyor..

Garip yorumlar var ve yorum yapamıyorum istesemde videoda veya track te ne olduğunu bilmiyorum..

youtubeye girmek istiyorsan ve hiç ayar filan anlamam diyorsan goggleden yotube jacker programını indir kur ve işte youtube emirlerine amade....

Khaldedon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Dinsiz Bir toplumuma Dini konulardan Bahsedilmesi Gayet Normal Senin Gibi tipleri Din İslam yiyor değil mi ?

Chimera Not : Yazdığınız mesajların bir saygı çerçevesi içersinde olmasına dikkat ediniz!!!

gkhnksgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Güzel olmuş video haklısın bende beğendiğim için paylaştım fakat dini konular veriliyor diye şimdiye kadar üye olmamana şaşırdım,her koyun kendi bacağından asılır demiş atalarımız tabiki kimse karışamaz karışmayızda ama dini konular ilgini çekmiyorsa okumazsın girmezsin yorum yapmazsın olur biter..

Birde Zorhak'ın da belirttiği gibi Atatürk ve din zıt kavramlar değil anlam veremedim yorumuna , bence üye olma amacın ortalığı karıştırmak..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Super kardeş bayıldım eline sağlık bu arada :)

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ruzgarki´ Arkadaşımızı birçok kişi yanış anlamış sanırım..

Arkadaşımız ATATÜRK ile din i birbirinden ayırmış değil.. Ve evet bende arkadaşımıza katılıyorum.. Sürekli din hakkında konular açılıyor göz atayım diyorsun ve bir bakıyorsun orada benim gibi düşünenlere hakaret edercesine yorumlar.. Bunlar insanları emin olun soğutuyor..

Arkadaşımızda bundan dolayı dert yanmak istemiş ama bazı arkadaşlar yine dinsiz olarak hitap etme imasında bulunup kişinin kendisine ve ailesine hakaret içerikli yorum yapmış.. Şimdi siz ne düşünürdünüz bu arkadaşın yerinde olsanız??

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dinsiz Bir toplumuma Dini konulardan Bahsedilmesi Gayet Normal Senin Gibi tipleri Din İslam yiyor değil mi ?

Simdi seni kim ciddiye alır arkadasım?
İnsanlar burada adam gibi yorum yapıyorlar hakaret etmiyorlar birbirlerine ama senin sanırım o adam gibi yorum yapma teriminden anladıgın bu arkadas yorumunu belirtti diye ona hakaret etmek.
En korktugum sey cehalet ve o da sen ve senin gibilerde fazlasıyla var.
Konuya gelirsek evet bence de sitede din ile ilgili bi konuda biraz farklı bi yorumla karsılasınca direk kılıcları cekiyor bazıları.
Objektif degil düz mantık gidiyorlar yorumların uzerine sekil A daki cehalet orneginde goruldugu gibi.
Ve ellerine agızlarına saglık Ata ile ilgili birseyi yapanların da buraya koyanların da
Sagolun

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Simdi seni kim ciddiye alır arkadasım?
İnsanlar burada adam gibi yorum yapıyorlar hakaret etmiyorlar birbirlerine ama senin sanırım o adam gibi yorum yapma teriminden anladıgın bu arkadas yorumunu belirtti diye ona hakaret etmek.
En korktugum sey cehalet ve o da sen ve senin gibilerde fazlasıyla var.
Konuya gelirsek evet bence de sitede din ile ilgili bi konuda biraz farklı bi yorumla karsılasınca direk kılıcları cekiyor bazıları.
Objektif degil düz mantık gidiyorlar yorumların uzerine sekil A daki cehalet orneginde goruldugu gibi.
Ve ellerine agızlarına saglık Ata ile ilgili birseyi yapanların da buraya koyanların da
Sagolun

Bitmez bunlar.. Ne cehalet biter ne bu insanlar!!! Ne güzel diyor şiirde;

Özlediyseniz fesi, peçeyi
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi
Hala medet umuyorsanız
Şıhtan,şeyhden,dervişten
Şifa buluyorsanız
Muskadan,üfürükçüden
Unutun tüm dediklerimi.

Eşit olmasın diyorsanız
Kadınla erkek
Diyorsunuz ki okumasın
Kadınımız kızımız
Budur bizim alın yazımız
Unutun tüm dediklerimi.

Fazla geldiyse size
Hürriyet,Cumhuriyet
Özlemini çekiyorsanız
Saltanatın,sultanın
Millet olmanın
Kul olun ümmet kalın
Unutun tüm dediklerimi.
Rahat bırakın beni…..

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yakında bu saçmalığı İstiklal Marşı yerine kullanmaya kalkarlar tıpkı 10. yıl marşı için denemede bulundukları gibi. Hainliği Atatürkçülük kisvesi altında milllete yediremezsiniz. Sizler bu ülkede Allah diyen herkesi hemen AKPli hemen şıh sevdalısı veya kendi yarattığınız yel değerimenlerinden birine benzetiyorsunuz kimsiniz siz ya. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sizi temsil ettiğini söyleyenlerin icraatlarına bakınca sizlerin de kim olduğu açıkça ortaya çıkıyor ama gelin görünki halkımızın eğitim düzeyi düşük ve bunda da sizin temsilcilerin büyük payı var!! Öğrenmesinler ki bilmesinler!!!

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
pardon ya sen kimi nei savunuosun arkadasım bi diosun her Allah diyeni AKPli sanıyorlar.Sonra diyorsun ki hainligi Atatürkcülük olarak yediremezler.Görüsün ne senin anlamadım ki ben.Ayrıca haklısın halkımızın egitim düzeyi düsük oldugundan bi torba kömüre kanıyorlar.Sen okumussun bari sen garip garip konusma

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
pardon ya sen kimi nei savunuosun arkadasım bi diosun her Allah diyeni AKPli sanıyorlar.Sonra diyorsun ki hainligi Atatürkcülük olarak yediremezler.Görüsün ne senin anlamadım ki ben.Ayrıca haklısın halkımızın egitim düzeyi düsük oldugundan bi torba kömüre kanıyorlar.Sen okumussun bari sen garip garip konusma

Foruma üyelik basit bir test ile yapılmadığı sürece sizin gibilerin konulara müdahil olup saçmalamasının önüne geçilemez. 10 tane basit soruluk testi geçen üye olmalı o zaman sizin gibileri burada görmeyiz..

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kimsenin kimseyi birşey dedi diye birisine veya bir partiye bağlılık kurmuyoruz arkadaşım.. Sen hangi şehir ve semtte yaşıyorsun ki ? :S

emin ol o dediğin istiklal marşı yerine bunuda koymaya kalkarlar.. aynı 10. marşı denemeleri gibi şeyler olacak.. bunlarda aynı sizin aranıza girmiş rüşvet yiyen müftüler alllah aşkı ile yanıp tutuşurken milleti dolandıran şerefsizlerin varlığı gibi bunlarda varlar.. ama emin ol o denemeleri yanıt bulamayacaklar ve istiklal marşını değiştiremeyecekler..

Ama malesef sizin yani allah allah diyen arkadaşlarımızın arasına öyle kişiler girdiki ve milletimizi öyle dolandırıyorlarki allah sonumuzu hayır etsin..

Her allah allah diyeni baş tacı edecekseniz
Eşit olmasın diyorsanız
Kadınla erkek
Diyorsunuz ki okumasın
Kadınımız kızımız
Budur bizim alın yazımız
Unutun tüm dediklerimi.

Fazla geldiyse size
Hürriyet,Cumhuriyet
Özlemini çekiyorsanız
Saltanatın,sultanın
Millet olmanın
Kul olun ümmet kalın
Unutun tüm dediklerimi.
Rahat bırakın beni…..

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Foruma üyelik basit bir test ile yapılmadığı sürece sizin gibilerin konulara müdahil olup saçmalamasının önüne geçilemez. 10 tane basit soruluk testi geçen üye olmalı o zaman sizin gibileri burada görmeyiz..

sen daha soruma cevap veremiyorken nasıl olur da üyelik test ile olsun dersin adını dogru yazdıgından bile supheliyim ben.insan gibi konusmayı ogren sonra yorum yap!!!!Ve dogru mu yazıyor bilmiyorum ama Avustralya demissin bulundugun yer.Orada iken burası hakkında konusma hakkın oldugunu sanmıyorum.Oradan sallamak kolay.Gel burada yasa sonra konus.Hic yoksa da oradaki insanlarda biraz daha fazla kültür vardır onlardan edin bari.Senin gibilerin degil armasına Türk bayragı koyması kimliginde bile TC ifadesi yer almaması lazım.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Arkadaslar neden dinden allahtan bahsedenleri...yobaz ve gerikafalı olarak yorumluyorsunuz.Unutmayınızki mustafa kemal ordular hedefiniz akdeniz dediğinde Allah Allah nidalarıyla ilerledik düşmanın üstüne .Ve siz üzücü bir haberim var..din sadece Allah allah demekle bitmiyor.Dinin gerekleri var ve siz yorumlarınızla belki bilerek belki de bilmeyerek dini gerektirdiği gibi yasamayı anlatanlara veya düşünenlere atatürk'e yazılmış şiirle karşılık veriyorsunuz.Kusura bakmayın biz bu oyuna gelmeyiz..Atatürk de ilk sahiplenenin olacak kadar basit bir kişi değil.Asıl atatürkçü diniyle bütün milletiyle barışık bizleriz.Bizler kimmiyiz?biz atatürk kavramıyla dindarlık kavramını birbirine zıt görmeyen bir cumhuriyetin çocuklarıyız.Biz türkiyeliyiz ..afedersiziniz siz kimsiniz?

U

uye741984

SDN Okuru
youtubeye girmek istiyorsan ve hiç ayar filan anlamam diyorsan goggleden yotube jacker programını indir kur ve işte youtube emirlerine amade....

o programa hiç güvenmeyin arkadaşlar virüs bulaştırıyor.
proksi sitelerini deneyin ktunnel vtunnel gibi

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar neden dinden allahtan bahsedenleri...yobaz ve gerikafalı olarak yorumluyorsunuz.Unutmayınızki mustafa kemal ordular hedefiniz akdeniz dediğinde Allah Allah nidalarıyla ilerledik düşmanın üstüne .Ve siz üzücü bir haberim var..din sadece Allah allah demekle bitmiyor.Dinin gerekleri var ve siz yorumlarınızla belki bilerek belki de bilmeyerek dini gerektirdiği gibi yasamayı anlatanlara veya düşünenlere atatürk'e yazılmış şiirle karşılık veriyorsunuz.Kusura bakmayın biz bu oyuna gelmeyiz..Atatürk de ilk sahiplenenin olacak kadar basit bir kişi değil.Asıl atatürkçü diniyle bütün milletiyle barışık bizleriz.Bizler kimmiyiz?biz atatürk kavramıyla dindarlık kavramını birbirine zıt görmeyen bir cumhuriyetin çocuklarıyız.Biz türkiyeliyiz ..afedersiziniz siz kimsiniz?

arkadas senin gibi konusamıyor iste daha kendini ifade edemiyor.ve birbiri ile icice zaten o iki kavram.kim ayrı dedi?
bu ve bunun gibiler yapıyor o ayrımı biz degil renkdaş birader emin ol.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
arkadas senin gibi konusamıyor iste daha kendini ifade edemiyor.ve birbiri ile icice zaten o iki kavram.kim ayrı dedi?
bu ve bunun gibiler yapıyor o ayrımı biz degil renkdaş birader emin ol.

tamam bişey demedik:)ama benim mesajı alıntılayıp başkasından bahsetmişsin.yanlış anlaşılmalara sebep olmasın diye bu mesajı yazdım...

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tamam bişey demedik:)ama benim mesajı alıntılayıp başkasından bahsetmişsin.yanlış anlaşılmalara sebep olmasın diye bu mesajı yazdım...

evet aynen oyle yaptım senin yazdıklarını okusun da belki bisiler anlar die biz yazınca anlamıo da