Ben hırsızım, güzel yaşamak benim de hakkım!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Adana'da bir otomobilden 2 dizüstü bilgisayarı çaldığı iddiasıyla aranan 23 yaşındaki Mesut Irk, saklandığı evde yakalandı.

-guzel-yasamak-benim-de-hakkim--3590771.Jpeg

Poliste 68 suç kaydı bulunan ve üzerinden 7 bin lira çıkan şüpheli, "Ben hırsızım, güzel yaşamak benim de hakkım" diye savunma yaptı. Şüphelinin cep telefonunda farklı kadınlarla öpüşürken fotoğrafları ele geçirildi.

Merkez Çukurova İlçesi'nin Güzelyalı Mahallesi'nde oturan Duygu Mantı, otomobilini Turgut Özal Bulvarı'na park etti. Genç kadın otomobilini uzaktan kumanda ile kilitlediği sırada, iddiaya göre Mesut Irk kapı kolunu tutarak aracın kapılarının açık kalmasını sağladı. Duygu Mantı kapıları kilitlediğini sanıp, otomobilin yanından ayrılınca harekete geçen Mesut Irk, araçtaki 2 dizüstü bilgisayarı alıp, kaçtı. Duygu Mantı, geri döndüğünde otomobilin soyulduğunu anlayarak durumu polise bildirdi. Genç kadının şikayetçi olması üzerine harekete geçen polis, çevrede yaptığı araştırmada, bir işyerinin güvenlik kamerası kayıtlarından Mesut Irk'ın diz üstü bilgisayarlar ile uzaklaştığını belirledi.

'İŞİM HIRSIZLIK'

Merkez Seyhan İlçesi Yeşilyuva Mahallesi'ndeki bir eve baskın düzenleyen Hırsızlık Bürosu ekipleri, şüpheliyi yakaladı ve çaldığı bilgisayarları da evde buldu. Mesut Irk'ın üzerinde çıkan 7 bin liraya da el konuldu. Gözaltına alınan Mesut Irk'ın cep telefonunu inceleyen polis, farklı şehirlerde değişik kadınlarla öpüşürken çekilmiş çok sayıda fotoğraf buldu. Mesut Irk'ın 2 ay içinde 10 ayrı ili dolaştığını belirleyen polis, buralardaki polis merkezleriyle de iletişime geçti. Bu kentlerde de şüphelinin karıştığı olaylar incelemeye alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Mesut Irk, "Zengin olmak, güzel yaşamak benim de hakkım. Benim işim hırsızlık, bu paraları da oradan kazandım. Ama hırsızlığı Adana'da yapmadım" diye ifade verdi. Mesut Irk, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Milliyet

tasdemir01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi oldu herkez hırsızlık yapsın ozaman ne adamlar var ya

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ohh valla adamın dediği gibi olsaydı... Biri çalışsın diğeri boş bulduğunda atlayıp alsın parayı. Laf olsun diye söylemiş.

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elini kessinler bakalım mesleğini icraa edebiliyo mu.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
iyi oldu herkez hırsızlık yapsın ozaman ne adamlar var ya

onda suç yok.bunu yakalayıp 1 gün sonra salarsan olacağı bu.Çıkınca bir daha çalacak. Adam haklı yapıyor.1 gün sonra çıkıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1 günde değil.ifadesini alıp salıyon.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
üstüne gitmeyin o kadar beyni olsa böyle konuşmazdı

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
onda suç yok.bunu yakalayıp 1 gün sonra salarsan olacağı bu.Çıkınca bir daha çalacak. Adam haklı yapıyor.1 gün sonra çıkıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1 günde değil.ifadesini alıp salıyon.
yok yok öyle değil yav.

hırsızlık yaptı diye üstüne adama maaş bağlıyorlar ve erken emeklilik onayı veriyorlar...
hatta yurtdışına seyahate gönderiyorlar extra olarak.

emrine de iki tane özel asker veriyorlar; Çalarken rahat olsun diye.

ifadesini bile almıyorlar. sigortasız çalıştığı için sigorta bağlayıp "hayırlı işler kardeşim" deyip uğurluyorlar...
:hammer:

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kim kötü yaşamak isterki herkes güzel yaşamak ister bunun içinde çalışıyolar sen gidip kolay yoldan yaşıyosun oh ne güzel dünya

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kusura bakma dostum yanlislik oldu ozur dilerim duzelttim tekrardan

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Adam hobi olsun diye yapıyor 60 küsur sabıkası var ama hala dışarda.

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
önemli değil dostum mesaj yanlış yerden kesilince birden hırsızı kolluyormuşum gibi oldu çok rahatsız oldum :)

Haklısın mobilde sıkıntı oldu başka mesajı düzenleyecektim telefon geldi nasip sana denk geldi :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
23 yaşında 60 sabıka.pek başarılı değil.

14 yaşında 115 sabıkası olan var.Ve halen dışarda.Çalmaya devam ediyor...[h=1]14 yaşında, 115 sabıka suçu var[/h]
61821_AW000020_01_1.jpg

Konya'da, altı gün içerisinde üç işyerine giren 14 yaşındaki çocuğun poliste 115 kaydı çıktı.
Konya'da, altı gün içerisinde üç işyerine giren 14 yaşındaki çocuğun poliste 115 kaydı çıktı. Edinilen bilgiye göre, 6 gün içerisinde 3 farklı işyerine giren N.A. (14), en son merkez Karatay ilçesi Akif Paşa Mahallesi Bulgur İmam Caddesi'nde bir dükkana girdi. Dükkan sahibi polis ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri dükkan içerisinde inceleme yaptı. Güvenlik kamerasını inceleyen polis, hırsızın 14 yaşındaki N.A. olduğunu belirledi. Polis tarafından aranan N.A., Karatay ilçesi Kuzgunkavak Mahallesi'ndeki evinde yakalandı. Yapılan incelemeler sonucu N.A'nın 6 gün içerisinde unlu mamuller dükkanından çok sayıda dondurma, züccaciyeden 100 TL çaldığı ve bir markette hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. Hırsızlık anının dükkanlarda bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildiği tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA