Yardım Ben bir Bakar görmez

Bu konuyu okuyanlar

Mehmetqkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar
Kendimden kısaca bahsedeyim...
Fazla denecek seviyede bilg. Ve telefonla uğraşan biriyim aile şirketinde sakın seviyede çalışıyorum 36 yaşındayım.
Ben de şöyle bir durum var arkadaşlar

Herhangi Bir görsele bakarken o görselin yanında altında yakınında uzağında tabiri caizse bomba patlasa görmüyorum farketmiyorum.
Örneğin
Kapalı mekana girdiğimde yanından geçtiğim iyi tanıdığım arkadaşlarımı fark etmeyisim

Araçta trafikte yanımda bana el sallayan arkadaşımı
Falanca yerden beni al diyen yakınım az yolu yürüyerek bana doğru gelse ve el kol işareti de yapsa onu asla farketmeyisim

Ve en son berberde sıra bekleyen arkadaşıma slm vermediğim için hayırdır niye küstük dedikten sonra bir sorun var ama ne?
Göz problemi değil arkadaşlar görme sıkıntım yok ama dikkat eksikliği mi ilgilenmemek mi nedir bu çözemiyorum. Neredeyse her gün benzer birsey oluyor.

Sizce ne yapmalıyım psikoloğa mi yoksa bedensel Dr a mi gitmeliyim
Valla çıkamıyorum adı ne bu durumun bi yardım

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Psikolojik de olabilir görmezden gelme gibi farkında olmadan. Kafanda bir yerde hayatta çoğu şeyi es geçmek istemiş olabilirsin. 2. Durumda algısal bir sıkıntı olabilir. Odaklanma sorunu gibi. Veya birşey düşünüyorsan ondan dalmış olabilirsin.

Mehmetqkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psikolojik de olabilir görmezden gelme gibi farkında olmadan. Kafanda bir yerde hayatta çoğu şeyi es geçmek istemiş olabilirsin. 2. Durumda algısal bir sıkıntı olabilir. Odaklanma sorunu gibi. Veya birşey düşünüyorsan ondan dalmış olabilirsin.
Yani dönem dönem herkeste oluyordur ama bende çok sık benzer şeyler sürekli tekrarlandigi için çok tepki aliyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yani dönem dönem herkeste oluyordur ama bende çok sık benzer şeyler sürekli tekrarlandigi için çok tepki aliyorum
Bence doktora görünün. Sonra psikoloğa gidin düzelmez ise. Beyinsel birşey gibi.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Görmenizde sorun olmasa da yani net görseniz de görme alanında bir sorun olabilir görme alanları var. Ama tariflediginiz olayda her yeri gördüğünüzu de söylüyorsunuz. Tam anlamadım. Neyse Mutlaka hastaneye gidin bu şeyleri anlatın ben de merak ettim valla. Once göze git. Nöroloji falan da olur. Sonra psikiyatrist