Anket Ben 10 Oyunu Gelir Mi Gelirse Güzel Olur Mu

Gelir mi gelirse güzel olur mu

• Gelmeyebilir ama gelirse güzel olur

Kullanılan: 6 46.2%
  • Gelmeyebilir zor olur

Kullanılan: 1 7.7%
  • Gelebilir ama biraz bekletir çünkü büyük bir iş

• Gelebilir

• Gelmeyebilir

Kullanılan: 4 30.8%

• Kullanılan toplam oy
    13

Bu konuyu okuyanlar

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Hocam büyük firmalar bile bunu yapmakta çok zorlanabilir en az 30 kişilik veya 20 kişilik bir ekibiniz olmalı ama gereken ekip bence 2000 2500 kişilik olmalı
Haklısın ama önemli olan ekip değil eğer bir işi gerçekten yapmak isterse biri elinden geldiğince üstlenmeye çalışır yapmaya çalışır. Yani sayı her ne kadar önemli olursa olsun biz 30 kişi bile olsak oyunu 2 yılda çıkarırz gibi anca :D büyük mü konuştum bilemiyorum ama sanırım en fazla o kadar olurdu.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Hocam bence yapılması zor diye getirmezler çünkü binlerce uzaylı her biri için kombo yetenek ve açık dünyası uzay olan bir oyun yapılması için gerekli olan ekip 2000 kişilik olmalı bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam oyun yapmakta kolay bir şey değil hangi dilleri biliyorsunuz
Kendimi kısaca şöyle anlatayım ;
Donanım, Yazılım, Programlama, Teknoloji işlerine bayılan biriyim tabi her alan değil ama mesela oyun gibi yazılım olaylarında istekli olduğum için yapabilirm gibi.

C++ dili gerekli olucak sanırsam çünkü oyunu CryEngine oyun motoru ile yapmayı düşünüyorum CryEngine O kadar uğraşılacak bir motor olmasa da kod anlamında yine de bilgili olmalıyız dediğiniz gibi

Dil bilmiyorum ama çok kısa bir sürede öğrenebilirim istekliyim vazgeçmek yok :D

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Haklısın ama önemli olan ekip değil eğer bir işi gerçekten yapmak isterse biri elinden geldiğince üstlenmeye çalışır yapmaya çalışır. Yani sayı her ne kadar önemli olursa olsun biz 30 kişi bile olsak oyunu 2 yılda çıkarırz gibi anca :D büyük mü konuştum bilemiyorum ama sanırım en fazla o kadar olurdu.
Evet biraz büyük konuştun benim dediğim kriterlere sahip bir ben 10 oyunu rdr 2 yapımından ve gta serisinden ve diğer oyunlardan daha büyük bir yapım olur ve büyük firmalar bile 2 yılın üzerinde oyunu anca yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada steam'da ben ten oyunu var çoğunluk beğenmiş
Ben de oyuna bir göz atmıştım ama pek güzel değil ben 10 classic ve diğer ben 10 serileri ben 10 reboota tek atar

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Evet biraz büyük konuştun benim dediğim kriterlere sahip bir ben 10 oyunu rdr 2 yapımından ve gta serisinden ve diğer oyunlardan daha büyük bir yapım olur ve büyük firmalar bile 2 yılın üzerinde oyunu anca yapıyor
İşte tam da onu diyorum Oyun hikaye ve açık dünya modunda olsa bile her şeye erişim olamaz başlangıçta bu şart zaten gta gibi bir BEN 10 yapımı dediğiniz gibi uzun sürer. Mesela Call of duty yapımcıları İnfinty ward veya diğerleri işte her neyse... Adamlar her yıl illa ki bir oyun piyasaya sürüyor her yıl evet onlar oyun yapımcısı zaten ustalar. Biz de Call of duty yapımcıları gibi yaparız işi yani onlar bir oyun yaptıklarında her şeye erişim olmuyor oyunda ama genelde erişime açık olanlar zaten hem gerekli şeyler hemde olması mantıklı olan şeyler anlatabildimmi bilemiyorum ama kısaca fazla detaya girmeden acemilikte ilk adımı atıp basit bir proje yapabiliriz gibi

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

Son mesajlar