Belge çekimleri için dijital fotoğraf kamerası önerisi?

cardilas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba.

İnşaat mühendisiyim ve proje geliştirme/analiz işiyle uğraşıyorum. Haftalardır araştırdığım ama bir türlü bir sonuca ulaşamadığım, artık dert olan bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz.

İş gereği belediyelerde yer alan projelerin fotoğraflarını alıyoruz. Bu projeler A0 boyutunda ve oldukça da uzunlar (bazıları 7-8 metreye ulaşabiliyor). Bu projeleri kurumun arşivlerinde çekiyoruz ve alan olarak dar yerlerde çalışmak zorunda kalıyoruz. Bir projeyi çekmek için masalara, sandalyelere çıkıyoruz. Buna çözüm olsun diye geniş görüntü alabileceğim, odak noktası düşük (fish eye tarzı değil ama) bir kamera arıyorum. Kameranın yüksek çözünürlüklü olmasına gerek yok. Sadece geniş görüntü alabileceğim bir makine olsa yeter. Buna ilaveten yaptığımız iş kurumun zamanını ve iş gücünü aldığından hızlı fotoğraf çekebilen ve hızlı odaklayabilen, netleyebilen, mümkünse sarsılmadan kaynaklanan bulanıklaşmayı da önleyebilen stabilizer özellikli bir makine olması gerekiyor. Ayrıca tabi kolay taşınabilir olması için dijital fotoğraf makinesi bakıyorum.

Özetle; geniş görüntü alabilen, hızlı odak ve hızlı çekim yapabilen, aynı zamanda hareketten kaynaklı bulanıklaşmayı önleyebilen, dijital fotoğraf makinesi arıyorum. Dediğim gibi megapikseli yüksek veya düşük önemli değil.

Yapacağınız önerilere şimdiden çok teşekkür ederim.