Belçika 2-0 Türkiye - Video

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
BELÇİKA 2-0 TÜRKİYE
http://www.youtube.com/watch?v=V4wkllCTiOs

news_manset_resim_ao_Turkiye_Belcika01.jpg

2010'da tribündeyiz!..

Ay ve yıldızlarla süslenen Dünya Kupası hayalleri, kabusa döndü. EURO 2008'in ardından çok şey beklediğimiz A Milli Takımımız, Brüksel'de de yıkıldı. 2010 Dünya Kupası Elemeleri 5. Grup'ta Belçika'ya konuk olan Türkiye, rakibine Mpenza'nın golleriyle 2-0 mağlup oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında oyuna kontrollü başlayan Belçika, özellikle Türkiye'nin hücum bölgesindeki düşük pas yüzdesini iyi değerlendirerek çıktığı hızlı hücumlarda, rakip kalede etkili oldu. Maçın henüz 7. dakikasında Mpenza dengeyi bozan golü attı. Orta alandan hücum bölgesine olumlu pas gönderemeyen A Milliler, Belçika'nın kontrataklarında defans arkasına gönderdiği toplarda da oldukça zorlandı.

Defans bloğunda sıkıntı yaşayan Türkiye'de, ilk yarıda farkın artmamasını sağlayan isim, başarılı kurtarışlarıyla kaleci Volkan oldu.

İkinci yarıda da istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamayan Ay yıldızlılar, aradığı golü bir türlü bulamadı. Maçın 84. dakikasında bir kez daha sahneye çıkan Mpenza, kontratakta kaptığı iyi değerlendirdi ve skoru 2-0 yaptı. Maçın kalan dakikalarında başka gol olmadı ve Belçika, Türkiye'yi 2-0 mağlup etti.

A Milli Takımımız, 2010 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki son maçında 14 Ekim'de Ermenistan'la karşılaşacak.

STAT: Stade Roi Baudouin

HAKEM: Matteo Trefoloni

BELÇİKA: Bailly, Swerts, Van Buyten, Vermaelen, Lombaert, Verthongen, Mirallas, Lamad, Mpenza, Fellaini, Dembele

TEKNİK DİREKTÖR: Dick Advocaat

TÜRKİYE: Volkan, Gökhan, Önder, Servet, Hakan, Hamit, Ayhan (Dk. 61 Kazım), Nuri, Ceyhun Eriş (Dk. 46 Semih), Tuncay, Nihat (Dk. 71 Yusuf)

TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

GOLLER: Dk. 7, Dk. 84 Mpenza

KAYNAK

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yanımda arkadaşla evde izledik. Belçika gol atınca oleyy dedim o kadar yazık yani takımımıza!

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şaka değil gerçek, Bosna gibi bir takım bizim üstümüzde! Bu rezilliğin baş mimarı ise istifayı aklından bile geçirmiyor!!!
Ama haklı yani!Havadan dünyanın parasını alsam bende istifa etmezdim!!Fedarasyonuda tebrik etmek gerek. Bu adamın görevine devam etmesine izin veriyorlar!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şaka değil gerçek, Bosna gibi bir takım bizim üstümüzde! Bu rezilliğin baş mimarı ise istifayı aklından bile geçirmiyor!!!
Ama haklı yani!Havadan dünyanın parasını alsam bende istifa etmezdim!!Fedarasyonuda tebrik etmek gerek. Bu adamın görevine devam etmesine izin veriyorlar!

İstifayı aklından geçirmiyor değil, istifa ettrilmiyor. Duymadın mı fedarasyon başkanının konuşmasını? Fatih Terim'den önce istifa etmesi gereken kişi odur. Ermenistan maçının sonunda istifa etmesi farz oldu Fatih Terim'in de.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Daha ilk günden dedim Fatih Terim olmaz diye ama sakalımız yok sandılar...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İlgilenmiyorum fedarasyon başkanının konuşmalarıyla filan.Şu anda bizi ilgilendiren tek şey bu rezilliğin sorumluların kapı dışına çıkması.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bizde sorumlulardan biri hakkında konuşuyoruz ya zaten. :)

Toptan temizlik yapılmalı.

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Adam babasnın malı gibi davranıyor... Türkiye'ye başarı kazandırmayı amaçlamak yerine kendi egosunu tatmin etmeye kalkıyor... Zaten olmayacağı belliydi bu kafayla!!!

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Aman neyse ne Ali:)Geçmiş olsun ne diyelim.Şimdi asıl soru milli takımın başına kim geçmeli.Denizli bizim takımı bırakıp milli takımın başına geçiyormuş:DYok bu saçma oldu, en iyisi bizden istifa etmesin 2 takımı birden yönetsin:DGörelim bakalım bundan daha fazla nasıl rezil olabiliriz:D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bülent Uygun boşta. :D

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yabancı teknik adam olsun ekibini kendi kursun Rijkaard gibi.
Adil ve dürüst disiplin dolu bir takım olsun.
Yerli mi yok derseniz de adil davranmadıkları, zamanında birileriyle papaz oldukları için kötü yansıtıyorlar.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Terim zaten erkenden çıkmıştı tribüne.

Bu kez yabancı bir teknik direktörü denemek lazım. Bülent Uygun boşta ama milli takıma gelebilmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Gitsek nolcaktı ki zaten artık kendi egosundan başka birşeyi olmayan sinyor terimi götklere çıkarcaklardı. 5 er 6 şar golleri yiyip geri döncektik.

İyi oldu diyorum üzülerek.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Terim zaten erkenden çıkmıştı tribüne.

Bu kez yabancı bir teknik direktörü denemek lazım. Bülent Uygun boşta ama milli takıma gelebilmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım.
Şakasına söylüyorum zaten. :D

Bülent Uygun'un altından kalkacağı bir iş değil Milli Takım.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Yok abi ben talibim, 2012 ye kadar ciddi bir maç olmayacak zaten...
Söz 2011 de bırakacağım :D
not : Destek olursanız sizi de görürüm arkadaşlar :D
Acaba kimi çağıracaklar? Ertuğrul neder bu duruma ....
Bu arada Terim Rijkard gidince onun yerine geçecekmiş...
Rijkard Milana gidiyormuş, doğruysa...

secret_girl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence bosna maçıyla bizim maç aynı zamanda olacaktı fifa bizim milletçe hecanımızı aldı mesela ben maçı izlemedim hem futbolcuları hemde bizi böyle yapmaya hakkı yok

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu Bosna yı da Belçika yı da Galatasaray paçavraya çevirir.Sorun bu iki alt düzey takımın altında kalmamız.Zaten Euro 2004 - Letonya , Almanya 2006 - İsviçre ve son olarak Bosna ve Belçika - 2010. :)