Beklenen Oldu, Samsung Güncellemeleri 3 Yıla Çıkardı

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Snapdragon ve Exynos farkından bahsediyor sanırım. SD olan cihazlar daha geç alıyor. Mesela T-Mobile Temmuzu atlayıp Ağustos'u vermiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok yok iyi oldu :)
Aklı olan üst segmentte Apple alır. 12 Pro serisi bir gelsin.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Biz 2 yıl az deyince linç edilip Androidde sürüm önemli değil play storede her şey var diyorlardı demek ki güncelleme herkesi memnun etti ?
O konuda "android eskisi gibi değil 2 yıl güncelleme dışında. 2 yıl güncelleme alması gerçekten kötü ama android eskisi gibi çöp değil" yazdım. Sizde android eskisi gibi diyordunuz. Güncelleme konusunda evet apple çok daha iyi ama android kesinlikle eskisi gibi değil. Konuyu toparlarsak 2 yıl güncelleme az dediğiniz için tartışma başlamadı, android eskisi gibi dediğiniz için başladı. Neyse bu konuyu daha fazla uzatmayalım.

Son düzenleme:

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Android sınırsız güncelleme alsa.Apple bitebilir.Keşke sınısız güncelleme alsa var bi hayalimiz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Biz 2 yıl az deyince linç edilip Androidde sürüm önemli değil play storede her şey var diyorlardı demek ki güncelleme herkesi memnun etti ?
Benim güncelleme konusunda fikrim değişmedi.Apple,Samsung veya herhangi bir firmanın güncellemeyi kaç yıl verdiği değil,nasıl verdiği önemli.Güncelleme cihazı mahvettikten sonra firmalar isterse 10 yıl güncelleme versin bir anlam ifade etmiyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Android sınırsız güncelleme alsa.Apple bitebilir.Keşke sınısız güncelleme alsa var bi hayalimiz.
Çok uçuk bir istek :)

Sonunda olması gereken de buydu tebrikler Samsung :D
Geç oldu ama güç olmadı :D

Dostlar birkaç saat önce Android Authority adlı teknoloji sitesi makalesinde güncelleme yaptı.
Samsung ile görüşmüşler S10, Note 10 ve S20 aileleri resmen 3 sürüm Android güncellemesini alıyor. Detaylar da şu şekilde:

• S10 ve Note 10 ailesi bu yıl Android 11'i 2021'de de Android 12'yi alacak.
• S20 ve Note 20 ailesi bu yıl Android 11'i 2021'de 12'yi 2022'de de 13'ü alacak.

Böylece olay da netleşmiş oldu, hayırlısı olsun :)

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok uçuk bir istek :)

Geç oldu ama güç olmadı :D

Dostlar birkaç saat önce Android Authority adlı teknoloji sitesi makalesinde güncelleme yaptı.
Samsung ile görüşmüşler S10, Note 10 ve S20 aileleri resmen 3 sürüm Android güncellemesini alıyor. Detaylar da şu şekilde:

• S10 ve Note 10 ailesi bu yıl Android 11'i 2021'de de Android 12'yi alacak.
• S20 ve Note 20 ailesi bu yıl Android 11'i 2021'de 12'yi 2022'de de 13'ü alacak.

Böylece olay da netleşmiş oldu, hayırlısı olsun :)
Çakallık. Pixel 5 Android 11 ile çıkacak. 3 tane güncelleme alıp 14'ü alacak.
Note 20 10 ile çıktı 13'ü alacak.
Samsung hep böyle yapıyor taa yıl sonu hem yeni snapdragon hem de yeni android çıkacakken taa geçen senenin işlemcisi ve androidi il note serisini tanıtıyor.

Samsung satın almayın azalarak bitsinler.
Geçen sene satılan OP7T android 9 ilee değil 10 ile tanıtıldı ve 13 alacak. Bu sene tanıtılan op8t 11 ile tanıtılacak ve 14'ü alacak.

ahmetemin.kus.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ekli dosyayı görüntüle 111147
Samsung az önce Note 20 serisi, Z Fold 2'nin ve birçok cihazın da tanıttığı etkinlikte güncellemlere de değindi. Çok gözükmese de görseli sağ alt tarafında 3 yıl OS güncellemelerinin S10 serisinden itibaren başlayacağı belirtildi. Evet, bu demektir ki S10 serisi Android 12'yi alacak.

Aşağıki yazıda da "Özellik ve güvenlik güncellemesinin kullanılabilirliği cihaza ve ülkeye göre değişebilir. S10 serisi ve sonrası amiral gemisi cihazlar için geçerlidir." yazıyor. Yakında konunun detaylı açıklaması da yapılır, takipte aklın :)

Kaynak: XDA , Android Authority
Unpacked'ta söylendiyse hangi dakika?
İzlemek istiyorum da

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Unpacked'ta söylendiyse hangi dakika?
İzlemek istiyorum da
Onu bilmem tanıtımı izleyin. Ama Note 20'nin tanıtımından sonraki kısımlara bakın oralarda bir yerdedir. Bulduğunuz da bizimle de paylaşırsanız sevinirim :)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ekli dosyayı görüntüle 111147
Samsung az önce Note 20 serisi, Z Fold 2'nin ve birçok cihazın da tanıttığı etkinlikte güncellemlere de değindi. Çok gözükmese de görseli sağ alt tarafında 3 yıl OS güncellemelerinin S10 serisinden itibaren başlayacağı belirtildi. Evet, bu demektir ki S10 serisi Android 12'yi alacak.

Aşağıki yazıda da "Özellik ve güvenlik güncellemesinin kullanılabilirliği cihaza ve ülkeye göre değişebilir. S10 serisi ve sonrası amiral gemisi cihazlar için geçerlidir." yazıyor. Yakında konunun detaylı açıklaması da yapılır, takipte aklın :)

Kaynak: XDA , Android Authority
Android de benim için resmi güncellemeler pek önemli değil. Custom rom atıp işi bitirirsin. :D :D :D

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evet artık işlemciler demir değil plastikten olacaaaak (!)

Şaka bir yana artık exynos işlemciler düzelse ya da bir kenara bıraklısa güzel olur
Göreceğiz bakalım Şubat'ta, 1000 serisi neler sunabilecek.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yine snapdragon kadar olmaz ama inşallah artık şu throttle ortadan kalkmış olur. Isınma da baya azalır
İstedikleri zaman her şeyi yapıyorlar. Düne kadar güncellemeleri için "donanım yetersizliği" diyorlardı, şimdi ne değişti? İsterlerse yapmasınlar liderliği kaptırır o olur.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Android de benim için resmi güncellemeler pek önemli değil. Custom rom atıp işi bitirirsin. :D :D :D
Bunu yazmak için gelmiştim. :) Ben A50 kullanıyorum garanti biter bitmez LightROM kurmayı düşünüyorum. Daha sonra Android 11 vs. devam ederim. En mantıklısı. S10 öncesi ve orta/düşük segment kullanıcılara da önerimdir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
3 sürüm güncelleme desteğinin bazı orta segmnet cihazları da kapsayabilirmiş.

kaptantech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung çok kan kaybetti. Özellikle Türkiye pazarında üst seviye cihazları satılmıyor. Bu saçma işlemci politikasından vazgeçmedikçe daha çok kan kaybeder.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Samsung çok kan kaybetti. Özellikle Türkiye pazarında üst seviye cihazları satılmıyor. Bu saçma işlemci politikasından vazgeçmedikçe daha çok kan kaybeder.
Türkiye pazarında zaten pek üst düzey cihaz satılmıyor artık ama Samsung tüm dünyada kan kaybediyor özellikle de amiral klasmanda.
Dediğiniz gibi Exynos da burada büyük bir etken.

kaptantech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Türkiye pazarında zaten pek üst düzey cihaz satılmıyor artık ama Samsung tüm dünyada kan kaybediyor özellikle de amiral klasmanda.
Dediğiniz gibi Exynos da burada büyük bir etken.
Evet. Özellikle ekonomiden dolayı üst düzey cihazlar satılmıyor. Ama dediğiniz gibi Dünha genelinde bir düşüş var. Samsung gerek arayüzüyle gerek tasarımıyla android tarafında en beğendiğim firmalardan biri. Ama kötü işlemci, kötü servis gibi politikalarıyla insanı kendisinden uzaklaştırıyor. Umarım yeni cihazlarında bu politikadan vazgeçerler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evet. Özellikle ekonomiden dolayı üst düzey cihazlar satılmıyor. Ama dediğiniz gibi Dünha genelinde bir düşüş var. Samsung gerek arayüzüyle gerek tasarımıyla android tarafında en beğendiğim firmalardan biri. Ama kötü işlemci, kötü servis gibi politikalarıyla insanı kendisinden uzaklaştırıyor. Umarım yeni cihazlarında bu politikadan vazgeçerler.
Lider gibi davranmaya başlarsa kendi için iyi olur yoksa gidişatı Nokia gibi. Çinli firmalar çok çok iyi ürünler sunuyor orta segmentte artık.

kaptantech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Lider gibi davranmaya başlarsa kendi için iyi olur yoksa gidişatı Nokia gibi. Çinli firmalar çok çok iyi ürünler sunuyor orta segmentte artık.
Kesinlikle katılıyorum. Özellikle çinli firmalar büyük bir yükseliş içerisindeler. Bizleri heyecanlandıran yeni teknolojileri artık çinli firmalardan duyuyoruz

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Şahsen benim için Android'de Samsung'un verdiği güncellemeler önemli değil. Ben bütün Samsung cihazlarıma garantileri bittikten sonra LineageOs kurdum tıkır tıkır çalıştı. Samsung kullanıyorsan elbet bir gün LineageOs kuracacksın :D :D :D