Beklenen Oldu, Samsung Güncellemeleri 3 Yıla Çıkardı

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
20200805_191739.jpg

Samsung az önce Note 20 serisi, Z Fold 2'nin ve birçok cihazın da tanıttığı etkinlikte güncellemlere de değindi. Çok gözükmese de görseli sağ alt tarafında 3 yıl OS güncellemelerinin S10 serisinden itibaren başlayacağı belirtildi. Evet, bu demektir ki S10 serisi Android 12'yi alacak.

Aşağıki yazıda da "Özellik ve güvenlik güncellemesinin kullanılabilirliği cihaza ve ülkeye göre değişebilir. S10 serisi ve sonrası amiral gemisi cihazlar için geçerlidir." yazıyor. Yakında konunun detaylı açıklaması da yapılır, takipte aklın :)

Kaynak: XDA , Android Authority

1:37:00'dan itibaren...

Note 20 Ultra
  • Note 20
  • Note 10
  • Note 10 Plus
  • Note 10 Lite
  • S20
  • S20 plus
  • S20 ultra
  • S10
  • S10e
  • S10 Plus
  • S10 Lite
  • A51 (üç sürüm alacak)
  • A71 (üç sürüm alacak)
  • Tab S7
  • Tab S7+
  • Tab S6
  • Tab S6 Lite

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ekli dosyayı görüntüle 111147
Samsung az önce Note 20 serisi, Z Fold 2'nin ve birçok cihazın da tanıttığı etkinlikte güncellemlere de değindi. Çok gözükmese de görseli sağ alt tarafında 3 yıl OS güncellemelerinin S10 serisinden itibaren başlayacağı belirtildi. Evet, bu demektir ki S10 serisi Android 12'yi alacak.

Aşağıki yazıda da "Özellik ve güvenlik güncellemesinin kullanılabilirliği cihaza ve ülkeye göre değişebilir. S10 serisi ve sonrası için geçerlidir." yazıyor. Yakında konunun detaylı açıklaması da yapılır, takipte aklın :)

Kaynak: XDA
Çok güzel bir haber:). One ui 2.5 büyük ihtimalle S10 serisinede gelecek,One ui 3 gelmeden önce.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bakalım benim Mİ9T Android 12'yi alabilecek mi ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Aşağıki yazıda da "Özellik ve güvenlik güncellemesinin kullanılabilirliği cihaza ve ülkeye göre değişebilir. S10 serisi ve sonrası amiral gemisi cihazlar için geçerlidir." yazıyor. Yakında konunun detaylı açıklaması da yapılır, takipte aklın :)

Kaç yıl verdiği önemli değil.Sorunsuz vermesi önemli.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bakalım benim Mİ9T Android 12'yi alabilecek mi ?
Android 11 kesin ama 12 zor gibi. Ama Xiaomi MIUI ile kurtarıyor işi Samsung onu da yapmıyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaç yıl verdiği önemli değil.Sorunsuz vermesi önemli.
Orası öyle tabii ama zaten amiral gemisi cihazları kapsadığı için pek de bir problem yaşanmaz gibi düşünüyorum. Sorunlar genellikle orta segmentte çıkıyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Android 11 kesin ama 12 zor gibi. Ama Xiaomi MIUI ile kurtarıyor işi Samsung onu da yapmıyordu.

Orası öyle tabii ama zaten amiral gemisi cihazları kapsadığı için pek de bir problem yaşanmaz gibi düşünüyorum. Sorunlar genellikle orta segmentte çıkıyor.
Samsung en azından güncellemeyi 3 yıla çıkardı bu da bir şey ama bu güncellemeler S ve Note serisinde daha verimli çalışır A ve M serisi almaz bile zaten bu ikisi üvey evlat :D
S ve Note Allahın Kulu
A ve M Allahın cezası

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ekli dosyayı görüntüle 111152

Garanti vermeleri güzel olmuş ama S10 serisi ve daha yenisi olan amiral gemileri için geçerli. Orta segmentler önemsenmiyor :(
hacım bu yüzden orta segment alacaksan Xiaomi ve Realme'den şaşmayacaksın
Huawei ve Samsung orta segmenti beceremiyor
Samsung A ve M serisini boşuna çıkardı madem arkasında durmayacaksın o zaman A ve M serisini bitir haksız mıyım ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Samsung A ve M serisini boşuna çıkardı madem arkasında durmayacaksın o zaman A ve M serisini bitir haksız mıyım ?
Onu bana değil,kardeşime anlat. A50 diye inat etti :)

Aslında A serisi son zamanlar güzel oldu ama Realme ve Xiaomi daha iyilerini çıkarıyor

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ekli dosyayı görüntüle 111152

Bence etkinlikteki en güzel haber. Garanti vermeleri güzel olmuş ama S10 serisi ve daha yenisi olan amiral gemileri için geçerli. Orta segmentlerin önemsenmemesi kötü olmuş :(
:tearsofjoy::tearsofjoy:
Hocam orta segmente vermeleri imkansız en azından şu an için. Çok fazla cihaz çıkarıyorlar çünkü.

Çok doğru, hem donanım hem güncelleme olarak çok daha iyi işler çıkarıyor Çinli üreticiler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Keşke kendilerine gelseler ve her saniye yeni bir cihaz çıkarmasalar. Sonra bu hale düşüyorlar :(
Bir yandan bu kadar cihaz çıkarmak hem cihazları değersizleştiriyor hem de güncellemeler zora giriyor.
Ama diğer yandan da her kesime hitap etmesi gerekiyor. Şimdi bugün her firma amiral gemisi üretse tuşlulara geri dönerdik herhalde :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Onu bana değil,kardeşime anlat. A50 diye inat etti :)

Aslında A serisi son zamanlar güzel oldu ama Realme ve Xiaomi daha iyilerini çıkarıyor
bende zamanında dayıma RN8 Pro al dedim beni dinlemedi A50 aldı gel de bunu dayıma anlat
valla 3 sene sonra ben Realme'ye geçmek istiyorum ama AMOLED ekranlı bir model alırım IPS hiç benlik değil

Bir yandan bu kadar cihaz çıkarmak hem cihazları değersizleştiriyor hem de güncellemeler zora giriyor.
Ama diğer yandan da her kesime hitap etmesi gerekiyor. Şimdi bugün her firma amiral gemisi üretse tuşlulara geri dönerdik herhalde :)
aslında 2 seri olacak bir orta segment bir de amiral gemisi giriş seviyesine gerek bile yok 1 sene sonra cortluyor
orta segmentten 2 model amiralden de bir baz bir pro model yeter 4 tane cihaz var değil mi 4 cihaza güncelleme dağıtmak daha rahat olur öbür türlü niye bana güncelleme gelmedi diye ağlıyorlar bunu Huawei'nin Lite modellerinde görüyoruz adam P20 Lite kullanıyor niye bana EMUI 10 gelmedi diye ağlıyor :D

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
bende zamanında dayıma RN8 Pro al dedim beni dinlemedi A50 aldı gel de bunu dayıma anlat
valla 3 sene sonra ben Realme'ye geçmek istiyorum ama AMOLED ekranlı bir model alırım IPS hiç benlik değil

aslında 2 seri olacak bir orta segment bir de amiral gemisi giriş seviyesine gerek bile yok 1 sene sonra cortluyor
orta segmentten 2 model amiralden de bir baz bir pro model yeter 4 tane cihaz var değil mi 4 cihaza güncelleme dağıtmak daha rahat olur öbür türlü niye bana güncelleme gelmedi diye ağlıyorlar bunu Huawei'nin Lite modellerinde görüyoruz adam P20 Lite kullanıyor niye bana EMUI 10 gelmedi diye ağlıyor :D
Aynen. Hem sırtlarından ekmek yiyorlar hem de adamları yarı yolda bırakıyorlar işte hiçbir düzen yok ki M01,20,30,40... bin tane cihaz var. Yap iki cihaz her yıl yenile ama yok.
Huawei de aynı da ondan Enjoy menjoy ilginç ilginç cihazları millete kakalıyorlar sonra, kardeşim güncelleme ver, o da yok :D

Amiral gemisi cihazlarda sorun olamaz bence.
Yani biz şahsen hiçbir sorun yaşadık mı bugüne kadar?

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252

Bir Samsung Galaxy S10+ kullanıcısı olarak çok mutlu oldum :D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen. Hem sırtlarından ekmek yiyorlar hem de adamları yarı yolda bırakıyorlar işte hiçbir düzen yok ki M01,20,30,40... bin tane cihaz var. Yap iki cihaz her yıl yenile ama yok.
Huawei de aynı da ondan Enjoy menjoy ilginç ilginç cihazları millete kakalıyorlar sonra, kardeşim güncelleme ver, o da yok :D

Yani biz şahsen hiçbir sorun yaşadık mı bugüne kadar?
hocam bunu her konuda söylüyorum Samsung veya Huawei alacaksan amiral gemisi alacaksın çünkü sadece amiral gemisi modelleri parasının hakkını veriyor en çok güncellemeyi onlar alıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ülkeye göre değişmez. Ülkeye göre değişmek gibi bir hata olursa Samsung'un vay haline diyorum ben.