Beklemeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

semihdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, mate20 pro almak istiyorum ama bulamıyorum. Artık gelmeyecek mi? Beklemeli miyim? Yoksa diğer tercihim p30 pro almalı mıyım? Fikir ve önerileriniz bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mate 20 pro bence artık alınmaz. Zamanında 4899 TL gibi fiyatlara Abime almıştık Mate 20 pro şuan güvenilir satıcılarda 6400-6500 TL civarı. Bence hiç deymez 2018 Ekim ayında çıkan bir telefon için çok zamanı geçiyor artık.
P30 pro alayım desen oda 7000 TL'ye yakın fiyatlarda ve bazı donanımlarda Ekran ve batarya gibi Mate 20 pro'nun gerisinde bence parana yazık edersin.
Şuan S10+ model 5990 TL flan kafana yatarsa o olabilir veya beklerim dersen Şubat sonuna doğru bir sürü model yeni telefon tanıtacak onlar içinde güzel bir telefon almanı öneririm.

semihdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mate 20 pro bence artık alınmaz. Zamanında 4899 TL gibi fiyatlara Abime almıştık Mate 20 pro şuan güvenilir satıcılarda 6400-6500 TL civarı. Bence hiç deymez 2018 Ekim ayında çıkan bir telefon için çok zamanı geçiyor artık.
P30 pro alayım desen oda 7000 TL'ye yakın fiyatlarda ve bazı donanımlarda Ekran ve batarya gibi Mate 20 pro'nun gerisinde bence parana yazık edersin.
Şuan S10+ model 5990 TL flan kafana yatarsa o olabilir veya beklerim dersen Şubat sonuna doğru bir sürü model yeni telefon tanıtacak onlar içinde güzel bir telefon almanı öneririm.
Teşekkür ediyorum cevabınız için. Yaklaşık 3 yıldır iPhone 7 kullanıyorum öncesinde de Samsung kullandım yıllarca. Aldığım telefonu uzun yıllar kullandığım için iyi bir şey almak istiyorum. Samsung ve iPhone dan sonra farklı bir deneyim yaşamak istedim ve huawei çok araştırdım. Aslında p30 pro da karar kılmıştım ama mate20 pro da aklımı çeldi. S10+ hiç düşünmediğim için araştırmadım. Ama araştıracağım. Bir de bilginiz var sa öğrenmek istediğim şu mate20 pro artık olmayacak mı? Bütün teknoloji marketler de stok out çünkü.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yeni ürün gelmeyebilir ellerindeki stokları eritiyordur Türkiyede ki satıcılar. Çünkü Mata 30 pro tanıtılalı çok oldu ve 1 hafta kadar önce TR pazarındada satılacağı söylendi. ( Google Servisler olamadan kim alır 8000 TL ona kim verir o ayrı tabi )
1-2 Hafta içinde S20+ tanıtılacak Üstüne Oppo Tarafında Reno 3 pro gelecek Xiaomi tarafında Mi 10 pro gelecek. Huawei'de P40 pro tanıyacak ama TR'ye gelmez heralde gelsede satılmaz. Bence yüksek meblalar verebilecek durumda isen bu telefonları bekle piyasasını bir gör.
Eğer bekleyemem dersen bence şuan en iyi telefon 6000 TL bandında S10+ herşey var telefonda kamera batarya ekran kalitesi hızlı şarj yok yok. 7000 TL verip Iphone 11 almaktan kat ve kat iyidir S10+.

semihdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni ürün gelmeyebilir ellerindeki stokları eritiyordur Türkiyede ki satıcılar. Çünkü Mata 30 pro tanıtılalı çok oldu ve 1 hafta kadar önce TR pazarındada satılacağı söylendi. ( Google Servisler olamadan kim alır 8000 TL ona kim verir o ayrı tabi )
1-2 Hafta içinde S20+ tanıtılacak Üstüne Oppo Tarafında Reno 3 pro gelecek Xiaomi tarafında Mi 10 pro gelecek. Huawei'de P40 pro tanıyacak ama TR'ye gelmez heralde gelsede satılmaz. Bence yüksek meblalar verebilecek durumda isen bu telefonları bekle piyasasını bir gör.
Eğer bekleyemem dersen bence şuan en iyi telefon 6000 TL bandında S10+ herşey var telefonda kamera batarya ekran kalitesi hızlı şarj yok yok. 7000 TL verip Iphone 11 almaktan kat ve kat iyidir S10+.
Peki her şeyi bir tarafa bırakalım fiyat vs. Siz olsanız mate20 pro mu yoksa p30 pro mu alırsınız? :))

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Peki her şeyi bir tarafa bırakalım fiyat vs. Siz olsanız mate20 pro mu yoksa p30 pro mu alırsınız? :))
Kendim için alacak olsam Mate 20 pro alırım ikisi arasında.
Ama cebimde o kadar para olsa gider 6000 TL verip S10+ alırım kalan para ilede ya akıllı saat yada kablosuz kulaklık flan alırım.

semihdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kendim için alacak olsam Mate 20 pro alırım ikisi arasında.
Ama cebimde o kadar para olsa gider 6000 TL verip S10+ alırım kalan para ilede ya akıllı saat yada kablosuz kulaklık flan alırım.
Teşekkür ediyorum cevaplarınız için ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hayırlı olsun güle güle kullan. Beyaz renk aldıysan birde harbi telefon fena ateş ediyor resmen. Kılıfsız ve ekran korumasız kullanmamaya çalış :) 6000 TL az para değil.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tekrar merhaba, sizi dinledim ve s10 plus aldım bugün elime geçti gerçekten çok güzel bir cihaz teşekkür ediyorum size ?
Cihazla alakalı aklınıza takılan bir şey olursa bana sorabilirsiniz seve seve yardımcı olurum. Şimdiden hayırlı olsun en doğru tercihi yapmışsınız :)

semihdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihazla alakalı aklınıza takılan bir şey olursa bana sorabilirsiniz seve seve yardımcı olurum. Şimdiden hayırlı olsun en doğru tercihi yapmışsınız :)
Tesekkur ederim. Hala alışmaya çalışıyorum bir çok özelliğini henuz kesfetmedim mesela şu bixby nedir ne ise yarar anlayamadım henüz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tesekkur ederim. Hala alışmaya çalışıyorum bir çok özelliğini henuz kesfetmedim mesela şu bixby nedir ne ise yarar anlayamadım henüz.
Bixby sesli asistan Siri gibi yani ama maalesef Türkçe değil o yüzden kullanamıyoruz.
Eğer sesli asistans ihtiyaç duyarsan Google Asistan'ı tercih edebilirsin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba, mate20 pro almak istiyorum ama bulamıyorum. Artık gelmeyecek mi? Beklemeli miyim? Yoksa diğer tercihim p30 pro almalı mıyım? Fikir ve önerileriniz bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Hayırlı olsun.S10 plus cihazınızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız güncelleme olayına bulaşmayın.Birde gereksiz programları devre dışı bırakın.Samsung firmasına güncelleme konusunda güvenmiyorum.Umarım sorunsuz kullanırsınız.

Kopan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mate20 pro artık stoklarda olmayacak kesin bilgi :) Zaman kaybetmeden bence P30 Pro modeline geçmeniz olacaktır. Veya yeni çıkan p40-p40 pro da alternatif olabilir.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mate 20 Pro'yu salla bence eğer garantiyi sallamıyorsan OnePlus 7T Pro al rahatına bak ben senin yerinde olsam öyle yapardım Huawei bitti artık bende P30 modelini beğeniyordum ama fiyat ve Google lisansını kaybetmesinden dolayı Huawei'den vazgeçtim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mate20 pro artık stoklarda olmayacak kesin bilgi :) Zaman kaybetmeden bence P30 Pro modeline geçmeniz olacaktır. Veya yeni çıkan p40-p40 pro da alternatif olabilir.
Sadece başlığı değil yorumları da okuyun, zaten konu sahibi S10+ aldı. Gereksiz yoruma gerek yok.

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mate 20 Pro'yu salla bence eğer garantiyi sallamıyorsan OnePlus 7T Pro al rahatına bak ben senin yerinde olsam öyle yapardım Huawei bitti artık bende P30 modelini beğeniyordum ama fiyat ve Google lisansını kaybetmesinden dolayı Huawei'den vazgeçtim

Google lisanslarını kaybetmekle kullanmamak arasında ki ince çizgiyi unutmamak lazım. Hala Google lisanslı telefon çıkartıyor. Aynı zamanda AppGallery, huawei mobil servisli telefonda çıkarabiliyor.

semihdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet teşekkür ederim yorumlarınız için ama iki ay önce s10+ aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun.S10 plus cihazınızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız güncelleme olayına bulaşmayın.Birde gereksiz programları devre dışı bırakın.Samsung firmasına güncelleme konusunda güvenmiyorum.Umarım sorunsuz kullanırsınız.
Merhaba güncelleme yapma derken ne demek istediniz? Ne gibi sorunlar oluyor aydınlatırsanız sevinirim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
evet teşekkür ederim yorumlarınız için ama iki ay önce s10+ aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba güncelleme yapma derken ne demek istediniz? Ne gibi sorunlar oluyor aydınlatırsanız sevinirim.
Samsung geçmişte güncelleme konusunda çok iyiydi.Son dönemlerde forumlarda Samsung güncellemeyi geç veriyor,bidaha Samsung almayacağım diyen kendini bilmez bir kitlenin gazına gelip büyük güncellemeleri iyice kontrol etmeden yolluyor.Samsung teknoloji ve bir çok konuda iyi olsada güncelleme de eskiye oranla saçmaladığını düşünüyorum.Geçmişte güncellemeyi geç verirdi ama sorunsuz verirdi.S10 plus cihazınız sorunsuz çalışıyorsa güncellemenizi tavsiye etmem.Androidin en güzel tarafı sistem güncellemelerine mecbur olmamak.Uygulamalar 5 ile 6 yıl güncellemeye gerek duymadan çalışabiliyor.

hsnbzkrt44

Asistan
Reaksiyon puanı
8
şuanda satışı bulunuyor eğer dilerseniz huawei e shop sitelerinden satın almayı gerçekleştirebilirsiniz

YKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şuanda satışta var. Google'da arattığımda çıkıyor sorunsuz olarak.Alabilirsin neden alamayasın. Ben gördüm şimdi site ismi vermeyeyim ama 11 li sitede vardı.