Bedava "www ile baslayan com yada net" le biten site almak istiyorum !!!

Böyle bir hizmetin olması mümkün değil.Ancak sprinterweb den alırsın ve ya mysite mysite .com diye gelir ve ya sprinterweb.net diye gelir ;)

anticor

Profesör
Böyle bir hizmeti ücretsiz veren bir yer yok ancak uygun fiyatlara alabilirsin.
com = Ticari kuruluşlar için
net = Çalışma alanı internet olan kuruluşlar için kullanılır.

anticor

Profesör
oBsCuR HoMmE dedi ki:
Komik bi soru olucanı biliodum ama yinede sorim dedim... :*

neyse o zaman ücretli olarak satın alıcaz artık...

3 arkadas ortak bir site kurmayı dusunuoruz !!!

hepımızın ısımlerının ilk hecelerınden olusuo...

www.andeha.com alıcaktım ama andeha.com alınmıs...

O yüzden www.andeha.net almak zorundayım...Yada ufak bir değişiklik yaparız isimde ;)

Siteyi kurdugumuz zaman tekrar haberini vericem !!!

Bekleyin....

andeha'nın com ve net adresleri alınmış gözüküyor.Her iki adresin de süresi 13 Ekim 2007'de bitiyor.

Böyle bir şeyin olması imkansız ;) .com .net .org.info vb bunlar ticari web site uzantıarı ve ya paralı siteler bedava site açarsan açtığın sitenin adresini ve uzantısını eklerler ;)

anticor

Profesör
Ben sadece domain'den bahsediyorum.Yani host'la ilgili herhangi birşey yok.Direk domain yönlendirme ya da maskeli yönlendirmeyi kullanabilir.

AyazWeb

Asistan
arkadaşım domain senin dediğin gibi bedava .com vs. böyle bi domain bedava verilmez anca parasıyla alıcaksın bide .com .net arasında fark nedir demişin hiç bir fark yok

yippa

Üyecik
Bedava domain adıyla hiç uğraşma.Sözde .net , .com veren bir site buldum bulmaz olaydım.Yirmi siteye yönlendirdi hepsinde form doldurttu(mal değiliz hepsini salladık tabii) sonra ne domain verdi ne bişey.

patrick

Profesör
Onursal Üye
yippa dedi ki:
Bedava domain adıyla hiç uğraşma.Sözde .net , .com veren bir site buldum bulmaz olaydım.Yirmi siteye yönlendirdi hepsinde form doldurttu(mal değiliz hepsini salladık tabii) sonra ne domain verdi ne bişey.

bu da süpermiş :D :p

tüm yorumlar için not: bir kişi alınamıyor demiş zaten, temcit pilavı gibi tekrar etmeye gerek yok :)

maystro

Üyecik
jZCaglar dedi ki:
Hakkaten zor :D benim bildiim dorumu bilmiyorum com daha pahalı netten.
Yok arkadaşım com'da net'de org'da aynı fiyata. Satılması açısından firmadan firmaya değişir tabi de.Site ismi vermim şimdi reklama girmesin.. Sadece türkçe karaklerli ve de tr uzantılı (com.tr--net.tr) gibi domain'lerde fiyatlar biraz daha pahalıdır...

dahi

Asistan
hosting firmalarının neler çektigini yorumlara bakarak anlıyabiliyorum =)
Allah Sabır versin.

Gmail

Üyecik
@ dahi

size tamamen katılıyorum :)

bende bikaç şey ekleyim..
-ücretsiz com. net vs. alabilirsiniz (sponsor bularak) ama bunu tavsiye etmem.siteniz hit yapar sponsorunuz domaine el koyabilir
-com net org vs. de kullanım alnına göre terimsel açıklamalar farklıdır.com ticari siteler için dir mesala.ama kullanabilmek için ticari sitenizin olmasına gerek yoktur
-site açacağım diye yola çıkmayınız.belli bir amaca ve hedefe yönelik işler yapınız.(forum,dating vs. bu tür işlerde ne para ne hayır vardır)

ya arkadaslar peki bende bi site acmayi dusunuyorum acaba bana yardımcı olacak biri varmı site almayı dusunuyorum nerden? kim? nasıl? bu wep sitelerini satıyo????????