Bazı Program ve Oyunlarda NVIDIA E-GPU Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Herkese iyi günler. Sorunum başlıktaki sorundur. NVIDIA Denetim Masasından ayarlasamda Intel ile çalışıyor bazıları. Mesela UK Truck Simulator:
1594279304216.png

1594279338356.png

Bunu nasıl çözebilirim? Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun orijinal bu arada, isteyene delillerini bile veririm.

Son düzenleme:

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Herkese iyi günler. Sorunum başlıktaki sorundur. NVIDIA Denetim Masasından ayarlasamda Intel ile çalışıyor bazıları. Mesela UK Truck Simulator:
Ekli dosyayı görüntüle 107823

Ekli dosyayı görüntüle 107824

Bunu nasıl çözebilirim? Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun orijinal bu arada, isteyene delillerini bile veririm.
Şu an ekrandaki oyun menüsü "Launcher" olarak geçiyor. Siz neye Nvidia GPU atadınız bilmiyorum ama hem oyunu hem Launcher'ı Nvidia GPU ile çalışmaya zorlayın. Yüksek ihtimalle çözüm olacaktır.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Şu an ekrandaki oyun menüsü "Launcher" olarak geçiyor. Siz neye Nvidia GPU atadınız bilmiyorum ama hem oyunu hem Launcher'ı Nvidia GPU ile çalışmaya zorlayın. Yüksek ihtimalle çözüm olacaktır.
2'sinide ayarladım resmini atmayı unutmuşum. :) Sonuç aynı.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
2'sinide ayarladım resmini atmayı unutmuşum. :) Sonuç aynı.
:/ İnternetten yabancı kaynakları araştırdım ancak ilişik bir cevap bulamadım. Garip bir durum. Acaba anlık çalışan ekran kartlarına mı bakıyor? Arkada başka bir oyun açıp ekran kartı çalışırken UK Truck'ı başlatabilir misiniz?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
:/ İnternetten yabancı kaynakları araştırdım ancak ilişik bir cevap bulamadım. Garip bir durum. Acaba anlık çalışan ekran kartlarına mı bakıyor? Arkada başka bir oyun açıp ekran kartı çalışırken UK Truck'ı başlatabilir misiniz?
Tetiklemedi maalesef. :/ Sadece ilk açtığım NVIDIA ile çalışıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Başka hangi uyulamalar/oyunlar ekran kartını görmüyor? Sistemle mi alakalı programla mı alakalı çözemiyorum.
VMWare VMX birde. Ayarlasam bile Intel ile çalışıyor o da. VM'de birazcık daha az kassın diye onuda çok kere denemiştim.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
VMWare VMX birde. Ayarlasam bile Intel ile çalışıyor o da. VM'de birazcık daha az kassın diye onuda çok kere denemiştim.
Ben de VMWare kullandım bir dönem ancak böyle tespit etmeme sorunları olmadı. Nvidia uygulaması GPU'yu çalıştırmaya zorlayamıyorsa nasıl çözülür emin değilim. 2-3 uygulamada oluyormuş bu sorun. Bence UK Truck'ın desteğine yazın. Uygulamaya özel bir sorun çünkü. Eğer sorundan özür dileriz çözeceğiz vs. derlerse VMWare'a da yazarsın onlar da çözer. Ekran kartı tespit edilmemesi mantıklı değil çünkü. Son ihtimal belki denememişsinizdir diye söylüyorum yönetici olarak başlatın. Başka bir yol gözükmüyor. :/ Bilgisayarın 5 dakikalık şarj ömrü kaldı bu arada cevap veremeyebilirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Ben de VMWare kullandım bir dönem ancak böyle tespit etmeme sorunları olmadı. Nvidia uygulaması GPU'yu çalıştırmaya zorlayamıyorsa nasıl çözülür emin değilim. 2-3 uygulamada oluyormuş bu sorun. Bence UK Truck'ın desteğine yazın. Uygulamaya özel bir sorun çünkü. Eğer sorundan özür dileriz çözeceğiz vs. derlerse VMWare'a da yazarsın onlar da çözer. Ekran kartı tespit edilmemesi mantıklı değil çünkü. Son ihtimal belki denememişsinizdir diye söylüyorum yönetici olarak başlatın. Başka bir yol gözükmüyor. :/ Bilgisayarın 5 dakikalık şarj ömrü kaldı bu arada cevap veremeyebilirim.
Tamamdır. Teşekkür ederim.